unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Yengeyi gözaltına alınarak mı ortaya çıkarılacak?'

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'a düzenlenen silahlı saldırı sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesinin gözaltına alınmasına ilişkin "15 Temmuz'u eniştenden öğrenenler dün akşamdan beri yaşanan olayı failliyle birlikte tüm aileyi göz altına alarak bu vahşi saldırıyı aydınlatmak için yengeye başvurmuş durumdalar. Ülke enişte ve yengelere kalmış durumda. Yengeyi gözaltına alarak mı ortaya çıkarılacak?" dedi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, partisinin grup toplantısında konuştu. Ayhan Bilgen, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde katıldığı resim sergisinde polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın silahlı saldırısı sonucu öldürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ayhan Bilgen, polisin operasyonuyla ölü ele geçirilen saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın anne, babası, kız kardeş , dayı ve yengesinin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmasını şöyle değerlendirdi: "Saldırıdan sonra yeniden bir kez daha Türkiye'nin güvenlik politikalarını baştan tartışma zorunluluğu doğmuştur. Gezi eylemlerinde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ü öldürdüğü bilinen polis dün yeniden yargılama süreci tamamlanarak 10 bin 100 lira para cezasına çarptırıldı. Dün çıkan bu kararla Türkiye'de polise nasıl bir hareket alanı, keyfi davranma hakkı tanındığı mahkemeler tarafından bir kez daha tescillenmiş oldu. 15 Temmuz'u eniştenden öğrenenler dün akamdan beri yaşanan olayı failliyle birlikte tüm aileyi göz altına alarak bu vahşi saldırıyı aydınlatmak için yengeye başvurmuş durumdalar. Ülke enişte ve yengelere kalmış duruma. Dün ki saldırıyı gerçekleştiren ister FETÖ isterse sloganlarına bakarak El Nusra- El Kaide bağlantılı örgütlerle ilişkili olsun, bu bizi ilgilendirmiyor. Yengeyi gözaltına alarak mı ortaya çıkarılacak? İki buçuk yıldır çevikte çalışıyor. Bu şahsın FETÖ ile ilişkili olduğunu tespit edememişler ama iki buçuk saat içinde olayı çözmüşler. İşi FETÖ diye kapattığınızda sorun çözülmüş olmuyor. Paralelin paraleliyle karşı karşıyayız. Bir paralelle mücadele etmek için başka paraleller kuruyorsunuz."

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Ahmet Hakan: İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

İlgili Haberler

Politika

AKAM, alanlarda hangi liderin önde olduğunu açıkladı!

Politika

Erdoğan: Seni zaten Bay Kemal başından defetmek için aday yaptı

Politika

İstanbul Valiliği'nden önemli 'trafik' uyarısı

Politika

Başbakan Yıldırım, İnce'yi hedef aldı

Politika

Ayhan Bilgen: Erdoğan'ın bu noktaya gelmesi olumlu

Politika

Süperpak emekçilerinin direniş devam ediyor

Politika

AKP'li başkan, tepkili yurttaşı korumalarına dövdürdü

Politika

Sözleşmeli asker intihar etti

Politika

'Millet İttifakı Tutum Belgesi' açıklandı

Politika

Arınç'ın damadı kendisini bu sözlerle savundu: Pek çok cemaate sevgim saygım var

Politika

Üç lider aynı akşam canlı yayındaydı... Hangi lider daha çok izlendi?

Politika

Ümit Özdağ AA'nın skandalını Tele1'e değerlendirdi