unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yiğit Bulut'un dolar tahminine inananlar ne kadar kaybetti?

ABC Gazetesi/HABER ANALİZ-Yiğit Bulut. Türkiye onu aslında 'Jöleli' olarak tanıyor. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı gibi ağır bir sıfatı olmasa, ABC Gazetesi okurları için adından bahsedilercek bir figür değil elbette. Ancak, yandaş yazarların bile "Yeter ya, jölelilerle yalakalık yapa yapa batırdılar memleketi" diye isyan noktasına getiren ekonomi politikalarının mimarı olduğu için bu sayfada yer vermek durumundayız.

Şimdi gelin, Merkez Bankasına faiz oranının ne kadar olması gerektiğini dayatan, TRT ekranlarından her hafta ülke ekonomisi hakkında öngörülerde bulunan Yiğit Bulut'un 1 Kasım seçimlerinden hemen iki gün sonra 3 Kasım 2015 tarihinde ve son olarak 23 Şubat 2016 tarihinde yaptığı dolar analizlerine bakalım.

ŞİRKET DANIŞMANI OLSA İŞİNDEN OLURDU AMA O CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI!

Yiğit Bulut'un TRT Haber ekranlarında yaptığı dolar analizine göre yatırım yapanlar, dolar bazında yaklaşık 100 günde yüzde 15'e yakın kaybetti! 3 Kasım 2015'te doların 2.56'dan daha yukarıda olmayacağını ve en kısa sürede bu seviyelere gerileyeceğini iddia eden Yiğit Bulut, 23 Şubat 2016 tarihli analizinde ise 2.9345 seviyesinde olan dolar kuru için 'analizim doğru çıktı' diyor! Yani, Yiğit Bulut profesyonel iş hayatında bir şirketin analisti olsa, verdiği tüyo ile patronuna 100 günde yüzde 15 kaybettiren bir danışman olarak büyük ihtimalle işini kaybedecekti.

Ancak toplumun unutkanlığı ve aslında Saray'a aslında ekonomi alanından çok komplo teorileri alanında danışmanlık yaptığı için hala o görevde ve 'piyasa değerini' korumaya devam ediyor.

Yiğit Bulut'un 3 Kasım 2015 tarihinde yaptığı dolar analizi:

Yiğit Bulut'un 23 Şubat 2016 tarihinde yaptığı dolar analizi:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı koltuğunda oturan ve alınan her türlü ekonomik politikalara hakim olan birinin, bu kadar kısa zamanda bu kadar hatalı bir dolar analizi yapmasına rağmen hala koltuğunu nasıl koruduğunu mu merak ediyorsunuz? 

DANIŞMANLIĞA GİDEN YOL

Gezi Direnişi'nin en yoğun olduğu günlerde Kuzey Afrika gezisine çıkan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Haziran 2013 gecesi Atatürk Havalimanı'nda yaptığı konuşmada dile getirdiği 'Faiz Lobisi' komplosunun kime ait olduğunu bilirseniz, Yiğit Bulut'un o konuşmadan yaklaşık 3 hafta sonra nasıl Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı olduğunu ve her şeye rağmen o koltukta oturmaya devam ettiğini de anlarsınız. Hem de, 2007 yılında AKP'ye kapatma davası açıldığında AKP'nin kapatılmasını savunduğu halde!

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Güncel

Vatandaşlar sandıkları almadan giden otobüsün camlarını indirdiler

Güncel

Karamollaoğlu: Bugünkü neticeden çok daha iyisini beklerdik

Güncel

İstanbul'un seçimlerdeki gerçek sonuçları!

Güncel

Eren Erdem: Manipülasyon büyük, Erdoğan %50 altına inecek

Güncel

AKP'liler müşahitlere saldırı, sandıklar okulda rehin

Güncel

KONDA Araştırma'dan seçim yorumu

Güncel

Selahattin Demirtaş'ın sandığından İnce ve HDP çıktı

Güncel

TRT seçimlere katılım oranını açıkladı

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sandıklara sahip çıkmaya devam

Güncel

HDP: Sandıkları terk etmeyin

Güncel

Akşener: Sandıklardan ayrılmıyoruz

Güncel

HDP'den baraj açılması