unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yılmaz Özdil'den Erdoğan'ı kızdıracak sözler: Saray'a harem kurulsun

Söyleşinin baş davetlisi ise yazdığı “Kadın' kitabıyla en çok satanlar listesine giren “İzmirli' Yılmaz Özdil oldu. Sözcü yazarı Yılmaz Özdil toplantıda katılımcıların sorularını yanıtladı.

Gökmen Ulu'nun Sözcü'deki haberine göre 'Emine Erdoğan’ın "Harem bir eğitim yuvasıdır" açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna, Özdil şu yanıtı verdi: “Büyük tarihçimiz (!) Sayın Emine Hanım’ın harem ile ilgili düşüncelerine ben katılıyorum. Sarayda harem kurulması taraftarıyım. Şaka bir yana… Polemik başlatırsanız dünyanın en saçma konusu da olsa mutlaka taraftar bulur. Bu zihniyetle ancak çağdaş yaşam biçimine sahip çıkmakla başedebiliriz.' Yılmaz Özdil, söyleşide CHP’den, kadın sorunlarına kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte alkış olan o sözler:
- Mesele sadece CHP meselesi değildir. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Türkiye’nin düşünen insanlarına, üniversitelerine, sendikalarına, barolarına karşı yürütülen Ergenekon, Balyoz, Casusluk gibi iftira davalarının seyrini çok iyi takip ettiniz.
- Kadına şiddete karşı mücadele etmek için ille de kadın olmamız gerekmiyor. Erkek olmamız da gerekmiyor. İnsan olmamız gerekiyor. Temel sorun bu.
- Türkiye’de imam olmadan hiçbir çocuğa nikah kıyılamaz. Bir çocuk gelin trajedisi yaşandığında hukuk damada, anneye, babaya hesap soruyor. İmamlara niye hesap sorulmuyor. Ayrıca hatırlatırım bu ülkede 15 yaşında kız ile evlenen kişi cumhurbaşkanı oldu.
'ADAM’I YAZACAK
- “Kadın' isimli son kitabımın ardından “Adam' isimli bir kitap yazacağım. Erkekler ikiye ayrılıyor; herifler ve adamlar. Ben kitaba herifleri değil, adamları koyacağım.
- Atatürk milli mücadeleyi başlattığı zaman ona inanan insanlar ülke nüfusunun en fazla binde biri kadardı. Bugün baktığımızda hangi parti mensubu olursa olsun -ki bunun içinde AKP’liler de var- Türkiye’nin yüzde 70’i Atatürk’ün bu ülkeye kazandırdığı çağdaş yaşam biçimine inanmış ve bundan vazgeçmeyecek şekilde yaşıyor. Devrim başarılmıştır. En çok gençlere güveniyorum. Yarın bugünden daha iyi olacaktır.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Güncel

Vatandaşlar sandıkları almadan giden otobüsün camlarını indirdiler

Güncel

Karamollaoğlu: Bugünkü neticeden çok daha iyisini beklerdik

Güncel

İstanbul'un seçimlerdeki gerçek sonuçları!

Güncel

Eren Erdem: Manipülasyon büyük, Erdoğan %50 altına inecek

Güncel

AKP'liler müşahitlere saldırı, sandıklar okulda rehin

Güncel

KONDA Araştırma'dan seçim yorumu

Güncel

Selahattin Demirtaş'ın sandığından İnce ve HDP çıktı

Güncel

TRT seçimlere katılım oranını açıkladı

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sandıklara sahip çıkmaya devam

Güncel

HDP: Sandıkları terk etmeyin

Güncel

Akşener: Sandıklardan ayrılmıyoruz

Güncel

HDP'den baraj açılması