unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yol bilgisayarına dönüşebilen saat

Moskito analog görünümlü bir akıllı saat. Bu anlamda türünün tek örneği değil ama özel olarak bisikletçiler için tasarlanmış olmasıyla farklılaşıyor, benzerleri arasından sıyrılıyor çünkü bu saat kayıştan ayrılarak bisiklet üzerindeki haznesine yerleştirildiğinde hız göstergesi veya kronograf olarak da çalışabiliyor.

İsviçre'de üretilmiş el yapımı bir saat olmakla övünen Moskito; günlük kullanım için ideal, klasik bir görünüm sunuyor. Farklı renk alternatiflerinde deri veya kumaş kayış, paslanmaz çelik veya aliminyum gövde, mineral ya da safir cam gibi pek çok seçeneği bulunuyor.

2-123.jpg

Moskito aynı zamanda bir akıllı saat. Özel Moskito uygulaması aracılığıyla telefonunuza gelen çağrılar, mesajlar ve e-postalar için bildirim alabiliyorsunuz. Pil ömrü bir Bluetooth cihaz için oldukça uzun, şarj edilebilen Lityum-İyon pilinin kullanıma bağlı olarak 6-24 ay arası dayandığı söyleniyor. 

Moskito'nun üç kullanım şekli var. Birincisi klasik saat işlevi ile saat, tarih, saniye bilgisi ve tabii, akıllı saat özellikleri... İkincisi, bir düğmeye basarak geçtiğiniz ve bisikletçiler için bir yol bilgisayarı görevi gören "hız" modu. Moskito'nun üçüncü modu ise "kronograf" seçeneği, burası da bisiklet üzerinde geçirdiğiniz süreyi hesaplıyor.

Moskito'nun en önemli özelliği kadranın gövdeden ayrılıp bisiklet üzerindeki özel hazneye yerleştirilebilmesi. Bu sayede siz bisiklet üzerindeyken Moskito "hız" modunda çalıştığındqa analog bir takometre görevi görüyor. Akrep hızınızı, yelkovan ise kilometre ya da mil cinsinden gittiğiniz mesafeyi gösteriyor. Hatta Bluetooth üzerinden özel Moskito uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzla konuşarak size belli bir yolda kendi rekorunuzu kırmanız için hedefler veya zorluklar koyabiliyor. Sonrasında verinizi uygulama üzerinden Strava veya Garmin Connect gibi sporculara özel sosyal platformlara yükleyebiliyorsunuz.

1-128.jpg

3-088.jpg

Bu özellikleriyle Moskito, bisikletçiler için iyi düşünülmüş, şık bir seçenek. Fiyatıysa çok düşük değil; en ucuz seçeneği 520$ civarında. Kickstarter kampanyasına destek verirseniz avantajlı önsatış fiyatını yakalamak mümkün. Saatlerin üretim ve teslimatının Nisan-Ekim 2017 arasında yapılması planlanıyor.

 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Bilim ve Teknoloji

Dünyanın en büyük çip üretici Intel'in CEO'su istifa etti

Bilim ve Teknoloji

Instagram'a yeni bir özellik daha

Bilim ve Teknoloji

Instagram'da yeni dönem

Bilim ve Teknoloji

Mavi Balina oyununun arkasından kim çıktı?

Bilim ve Teknoloji

Microsoft çalışanlarından 'göçmen' mektubu

Bilim ve Teknoloji

WhatsApp çok önemli özellik için geri sayıma geçti

Bilim ve Teknoloji

Facebook'tan çocuklar için yeni karar

Bilim ve Teknoloji

Gmail yapay zeka kullanacak

Bilim ve Teknoloji

iPhone 3GS geri dönüyor

Bilim ve Teknoloji

Üç yeni iPhone geliyor

Bilim ve Teknoloji

Telekomünikasyon devinden, 85 milyar dolarlık birleşme

Bilim ve Teknoloji

Stephen Hawking'in sesi kara deliğe yollanıyor