unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yusuf Halaçoğlu'ndan sert açıklama: Suriyeliler, Cumhurbaşkanı'nın eşi istedi diye mi vatandaşlığa alınacak?

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Suriyeli'lere vatandaşlık verilmesi konusunda kendisini eleştirenlere, "Balkanlardan gelenler Evlâd-ı Fatihandı. Suriye'den gelenler kim? Evlad-ı fatihan kimlerdi biliyor musunuz? Mehmet Akif, Yahya Kemal, Ali Şen, Naim Süleymanoğlu, Hulusi Kentmen, Hidayet Türkoğlu, Oktay Sinanoğlu, Âfet İnan, Metin Oktay, Emel Sayın, Mustafa Kemal" dedi.

Suriyeli'lere vatandaşlık verileceğine ilişkin tartışmalara katılan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, "Balkanlardan gelenleri kabul ettik, neden Suriyeli'lere karşısınız?" diye açıklama yapan bazı çevrelere tepki gösterdi. Halaçoğlu şöyle konuştu:

"Bazı kişiler Suriyeli sığınmacıların Türkiye'ye kabulüyle ilgili olarak, 'Balkanlar'dan gelenleri kabul ettik neden Suriyeli'lere karşısınız? Onları da kabul edelim' diye yorum yapıyor. Balkanlar'dan gelenler Evlâd-ı Fatihandı. Suriye'den gelenler kim? Biraz tarih bilginiz varsa bilirsiniz, yoksa okuyun araştırın. Sosyolojik, kültürel, ekonomik, sağlık, demografik ve siyasi problemler de cabası. Kaldı ki neden ve ne için Türk vatandaşlığına alınacak? Nüfusumuz mu az. Yoksa işçiye mi ihtiyaç var? Veya Cumhurbaşkanının eşi istedi diye mi? Ortaya çıkan asayiş sorunlarından hiç bahsetmiyorum bile. Bunu uygulayanlar yarın vatana ihanetle anılacaktır. 'Keşke' demenin de faydası olmayacaktır." 

EVLAD-I FATİHAN KİMLER?

"Cahille uğraşmak kadar kişiye zulüm olmaz" diyen Halaçoğlu, sosyal medya üzerinden de dile getirdiği tepkisinde şu ifadeleri kullandı:

"'Evlâd-ı Fatihan kimdi ve bu ülkeye ne faydaları oldu' diyor bazıları. Evlâd-ı Fatihan Rumeli'yi fethederek Türk toprağı yapan, Anadolu'dan, Rumeli'yi Türkleştirmek için oraya yerleştirilen Yörük-Türkmenlerdi. Osmanlı Devleti oraları kaybedince ata yurtlarına döndüler. Çanakkale’de şehit oldular. Milli mücadelede vatanın kurtulması için çalıştılar. Evlad-ı fatihan kimlerdi biliyor musunuz? Birçok kişi bilmiyor. Yüzlerce var. Bazıları Mehmet Akif, Yahya Kemal, Fahrettin Altay, Ahmet Cevdet Paşa, Ali Şen, Naim Süleymanoğlu, Koca Yusuf, Hulusi Kentmen, Hidayet Türkoğlu, Oktay Sinanoğlu, Âfet İnan, Metin Oktay, Emel Sayın, Fevzi Çakmak, Mustafa Kemal vs. vs. Bu ülke için neler yaptılar dersiniz? Artık cehaletiniz sebebiyle kendinizle alay eder hale geldiniz. Yani Evlâd-ı Fatihan herşeyden önce Balkanları fethedenlerin çocukları, torunları. Bunlar kimdi diyenlere: Sen kimsin?"
 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Politika

Merdan Yanardağ ve Emre Kongar seçimi değerlendiriyor

Politika

Akşener'in açıklama yapacağı tarih belli oldu

Politika

MHP'nin Konya'daki ilk kadın vekilinden idam çıkışı!

Politika

Seçim sonuçlarının ardından CHP'de toplu istifa

Politika

Eren Erdem'den istifa çağrısı

Politika

CHP MYK yarın toplanıyor!

Politika

AKP'den İnce'nin açıklamalarına ilk yorum

Politika

CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

Politika

TGS, Erdoğan'ın 'OHAL'i kaldırma' sözünü hatırlattı

Politika

Trabzonspor'da kombine satışları başlıyor

Politika

KKTC Cumhurbaşkanı İnce'yi aradı

Politika

YSK kesin sonuçları açıklayacağı tarih belli oldu