unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yüzlerce kadın haykırdı: Laiklikten vazgeçmeyecek, kadın ve çocuk düşmanlarına direneceğiz

Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık, Kadıköy’de düzenlenen eylem protesto edildi. İskele Meydanı’nda toplanan yüzlerce kadın, “Laiklik ve özgürlüğümüzden vazgeçmeyecek, kadın ve çocuk düşmanlarına direneceğiz' yazılı pankart açarak, “Laiklik için direneceğiz' ve “Tecavüzcüleri aklatmayacağız' şeklinde sloganlar attı. Eyleme platform üyelerinin yanı sıra yaşamını yitiren kadınların aileleri de destek verdi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI…

Yaşamını yitiren kadınlardan Muhterem Göçmen’in kardeşi Çiğdem Evcil mücadeleye devam edeceklerini belirterek, “Ben kız kardeşimin katilinden mektup aldım. Ve 'aynı kaderi sen de paylaşacaksın’ diyor. Bana bunu yapacak insanı ne zamana kadar affedecekler? Bunu burada ilk defa açıklıyorum. Ailem dahi bilmiyor. Korkuyor muyum? Hayır korkmuyorum. Çünkü Muhterem korkmadan öldü' diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Yağmur Önüt’ün annesi Sevgi Gülseren ise, “Başka Yağmurlar ölmesin, başka çocukların hayatı sönmesin diye son kalan umudumla buradayım. Uzun bir ömür diliyorum bu vicdansız katillere. Vicdan azabıyla yaşasınlar. Yarım kalan analara selam olsun. Benim kızımın öldüğünü bilmeyen anneannesi. Anneannesi ile kızım kelebek olarak vedalaşmış. Ben öldürülen bütün kadın ve çocukların kelebek olduğunu düşünüyorum. Kelebekler ölümsüzdür. Çünkü cennete giremez katiller' dedi.

'ADALETSİZLİĞİ ARTIK DURDURUN’

Annesi Halide Özpolat’ı kaybeden Zekiye Kaya ise annesinin 7 ay önce vahşice öldürüldüğünü ifade ederek, “Babam demek istemiyorum. Annemin katili diyorum. Annemin çene kemiklerini yerden topladım. Yüzünü darma duman etmişti. 7 aydır hapse bile girmedi. Deli raporu almak için hastanelerde. Ben bu adaletsizliği artık durdurun diyorum' dedi. Ağlamaya başlayan Kaya, daha fazla konuşamadı.

BEYAZ BALONLARI GÖKYÜZÜNE BIRAKTILAR

Grup, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav’ın yapmış olduğu basın açıklamasının ardından ellerinde tuttukları beyaz balonları gökyüzüne bırakarak eylemi sonlandırdı.

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti