unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Zaman'a atanan kayyum: Şüphelerimiz var

5 Mart Cumartesi akşamı Zaman Gazetesi'ni de bünyesinde barındıran Feza Gazetecilik A.Ş'ne kayyum atandı. İstanbul 6. Sul Ceza Hakimliği, Avukat Metin İlhan, Avukat Tahsin Kaplan ve Sezai Şengönül'ün kayyum olarak atandığına karar verdi.

Yıllarca TMSF ve bağlı kurumlarında avukatlık yapan, TMSF'nin banka operasyonlarında yönetim ve denetim süreçlerinde fiili olarak yeralan Avukat Tahsin Kaplan Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan'a yankı uyandıran açıklamalar yaptı.

ŞİRKET ÇALIŞANLARI SOSYAL MEDYADA GEREKEN ÖZENİ GÖSTERMEDİ

-Personel ile ilgili olarak biz öncelikle arkadaşları tanımaya çalıştık. Geldiğimiz ilk andan itibaren çalışma arkadaşlarımıza, yayının sahibi olan tüzel kişiliğin faaliyetlerine devam ettiğini, hukuki süreç sonunda değişen tek şeyin yönetim kurulu olduğunu, iş hukuku ve genel kurallar çerçevesinde işlerini yapmaya devam etmelerini, şirket yönetimi dışında kimseyle bilgi ve belge paylaşmamalarını, yönetimin talimatı olmadan şirket kayıtlarında herhangi bir işlem yapmamalarını söyledik. Şirketin kaynaklarının elverdiği ölçüde mevcut personelin kendilerinde beklenen işleri yapmaları halinde çalışmalarına devam edeceğini ifade ettik.

PERSONELİN TAVRI NASIL OLDU SİZE KARŞI?

-Buradaki bazı çalışanlar bütün bu iyi niyetli girişimlere karşın, gerek sadakat yükümlülükleri, gerekse işyerinin huzurunun korunması noktasında gereken özeni göstermediler. Onlarla üzülerek yollarımız ayırmak zorunda kaldık. Hala bazı çalışma arkadaşlarımız üçüncü kişilere bilgi ve belge paylaşımı yapmaya devam ettiklerini görüyoruz. Sosyal medyada şirkete ve şirket yönetimini küçük düşürücü paylaşımlara devam ediyorlar. Bunları da dikkatle takip ediyoruz. Yasal sınırlar içerisinde gerekli önlemleri aldık ve almaya devam edeceğiz.

İLK SAYININ ÇIKMAMASI İÇİN HERŞEYİ YAPTILAR

-Bizim gazeteye ilk geldiğimiz gün, burada gazetenin baskısı tamamlanmış ve dağıtıma gönderilmişti. Dolayısıyla eski yönetimin hazırladığı gazete cuma günü dağıtılmış oldu. İkinci gün sistemler içeriden ve dışarıdan yapılan müdahalalelerle çalışamaz hale getirildi. Burada devam eden gazete ekibi, gazeteyi kendilerinin çıkaracağını bize söyledi. Ancak saat 17 gibi sistemlerin çalışmadığını ve gazetede herhangi bir hazırlık yapılamadığını öğrendik. Bu aşamada bizim için ilk sayıyı çıkarmak çok önemli hale geldi. Elimizde gazetenin sayfa düzeni ile ilgili elimizde hiçbir data olmadan mevcut gazete üzerinden şartlarımızı zorlayarak gazetenin herşeyi yeniden yaptık ve ilk sayıyı çıkardık. Yeni yönetimin ilk sayısı gazetenin daha önceki personelinin bir katkısı olmadan hazırlandı ve dağıtıldı.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!

Medya

D-Smart TELE1'in yayınlarını durdurdu

Medya

Facebook'ta skandal hata