• BIST 113.996
 • Altın 164,173
 • Dolar 3,8145
 • Euro 4,6668
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 5 °C
 • İzmir 11 °C
 • Adana 10 °C
 • Antalya 15 °C

Devrim şehidi Kubilay HKP İzmir İl Örgütü tarafından anıldı

Devrim şehidi Kubilay HKP İzmir İl Örgütü tarafından anıldı
HKP İzmir İl Örgütü, 86 yıl önce bugün gericiler tarafından katledilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay için bir anma gerçekleştirdi.

HKP İzmir İl Örgütü anmaya ilişkin yayımladığı bildiride şu ifadelere yer verdi;

"ORTAÇAĞCI İRTİCA KUBİLAY’IN BAŞINI KOPARDI

AMA LAİKLİK BİLİNCİ BEDENLERİMİZDE YAŞIYOR

Kubilay öğretmen yedek subay olarak Menemen’de görev yaparken, Ortaçağcı İrticacı bir gerici grubun ayaklanmasını önlemek isterken kafası kesilerek sırığın ucuna takılmış ve gerici naralarla Menemen sokaklarında gezdirilmiştir.

Tabii, Ortaçağcı katiller sürüsü bu katliamın bedelini idam edilerek ödemişlerdir.

Bu sahne bize bugün yabancı gelmiyor. Çünkü İŞİD vb. irtica örgütleri, katiller sürüsü Suriye de Irak’ta benzer sahneleri halka yaşatıyorlar. Kelle koparıyorlar, köle pazarlarında kadın satıyorlar, kadınlara tecavüz ediyorlar. Ortaçağcı irtica örgütlerini kurduran, besleyen, silahlandıran ise AB-D Emperyalizmi ve yerli ortaklarıdır. Bu artık gün gibi aşıkardır.

Günümüzde de Türkiye topraklarında patlatılan bombalarda ABD Emperyalizminin Büyük Ortadoğu Projesini yaşama geçirtmek için hazırlanan tertiplerdir. Bu alçak senaryolar; Türkiye’ye yeni Sevr’i dayatmak için, Türk ve Kürt halkını birbirine düşman etmek için planlanmıştır ve uygulanmaktadır.

Ortadoğu bataklığından her gün yeni şehit haberleri alınmakta, halk çocukları yaşamını yitirmektedir.

1950’lerden beri hazırlanan irticai kalkışma artık iktidardadır. Ne hak tanımaktadır ne hukuk. Eğitim öğretim kurumları, yurtlar cemaat ve tarikatların denetimine geçmektedir. Laik bilimsel eğitim yerine hurafelerle dolu eğitim anlayışı oturtulmaktadır.

Öğrenci yurtlarındaki cinsel taciz olayları özellikle din maskeli yurtlarda günlük olay haline gelmiştir. “Bir defadan bir şey olmaz” anlayışıyla her gün yeni travmalar yaşanmakta, gencecik kız ve erkek çocuklarımızın hayatları karartılmaktadır.

İşte bu günlerde Kubilay’ı anmak, Ortaçağcı İrticaya karşı net tavır alıp mücadele etmektir.

Bu günler de Kubilay olmak, AB-D Emperyalizmine ve yerli ortaklarına karşı çıkmak demektir. Türkiye’nin bugün cesur öğretmen Kubilaylara ve cesur Hukukçu Doğan Öz’lere ihtiyacı vardır.

Yaşamak direnmektir diyen laik insanlar örgütlü mücadele yürütmek ve saflarını belirlemek zorundadır.

Şeriata Karşı Ya Birleşmek Ya Ölüm sloganı Yeni Kubilaylar olmasın diyen toplumca benimsenmelidir.

Kubilay, laikliğin yılmaz savaşçısı olarak Devrimci Mücadelemizde yaşayacak ve Halkın İktidarında düşünce ve davranışları yaşam bulacaktır. Bundan adımız gibi eminiz ve bu uğurda mücadele veriyoruz.

Halkımızı Laikliğin onurlu savaşçısı HKP saflarında örgütlü mücadeleye çağırıyoruz. Bu gün AKP’gillere karşı yılmadan en cesur mücadeleyi veren HKP’yi anlamaya ve birleşmeye halkımızı çağırıyoruz. 23 Aralık 2016

HEPİMİZ KUBİLAYIZ,

KUBİLAYLAR ÖLMEDİ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR, YAŞAYACAK"

Etiketler: , ,
   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Diğer Haberler
   Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : +90 212 963 1051 (pbx)