• BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 20 °C
  • Adana 24 °C
  • Antalya 19 °C

Durdu Özbolat'ın yalanlarına Ayşenur Arslan'dan yanıt

Durdu Özbolat'ın yalanlarına Ayşenur Arslan'dan yanıt
Çalışanların ücret alacaklarını istediği için Merdan Yanardağ hakkında yalan ve iftira manşetleri attıran Durdu Özbolat'a bir yalanlama da Yurt Gazetesi'nde bir dönem köşe yazarlığı yapan Ayşenur Arslan'dan geldi.

'Medya Mahallesi'nde olan bitenleri en yakından bilen gazetecilerin başında şüphesiz Ayşenur Arslan gelir.

Basının tecrübeli ve ilkeli isimlerinin başında gelene Arslan'ın ABC'de kaleme aldığı "Medya Mahallesi: Tarihe Notlar" yazı dizisi ile medyanın karanlık yıllarına ışık tutan yazıları, Türk basın tarihi yazılırken başvurulacak çok önemli bilgiler içeriyor.

Bir dönem Yurt Gazetesi'nde de köşe yazarlığı yapan Ayşenur Arslan, hukuki haklarını yasal yolla talep ettiği için Yurt'un patronu tarafından yalan ve iftiralarla hedef haline getirilmeye çalışan Merdan Yanardağ'a sahip çıktı ve Yurt Gazetesi ve Sokak TV'de yaşadıklarını kaleme aldı.

İşte Ayşenur Arslan'ın BirGün gazetesindeki köşesinde Durdu Özbolat'ın iddialarına verdiği yanıtlar:

Yurt meselesi!

Yurt Gazetesi, benim açımdan apayrı bir öneme sahip. Köşe yazarlığımı, Yurt’a... Ve elbette Merdan Yanardağ’a borçluyum.

Ama bugünlerde ikisi arasında bir hadise var.

İkisi derken, Merdan’ı ve Yurt’un sahibi Durdu Özbolat’ı kastediyorum. Durdu Bey, Merdan’ı manşetten vuracak kadar öfkelenmiş. Neymiş! Merdan, kurucu genel yayın yönetmeni olduğu gazeteye haciz getirecekmiş. Çünkü alacakları için dava açmış ve kazanmış.

Ne ayıp-MIŞ!

Yaşananları ve bu konuda yazılıp çizilenleri okuyunca ben de bir şeyler söyleme ihtiyacı hissettim.

Hissettim de... Neresinden nasıl başlamalı, bilemedim. Zira Durdu Bey, Yurt’ta ve Sokak TV’de çalıştığım sürede hiçbir vaadini tutmamış… Ücret ödememeyi neredeyse “doğal hakkı” görmüş bir isim...

Utanarak söylüyorum; ben genel salaklığım nedeniyle, alacaklarım için bir türlü dava açamadım. Önce, “çalışanlar maaşlarını alamıyorken ben nasıl dava açarım” diye düşündüm. Sonra üşendim. Sonra bir avukata vekâletname verdim ama benden istediği bazı bilgileri bir türlü vakit ayırıp iletemedim. Vs. vs.

Ama mesele zaten, benim dava açmak zorunda kalmam. Bunun için uğraşmam, çaba harcamam.

Oysa hakkım / hakkımız apaçık ortada.

O da bunu biliyor.

Sadece O mu?

Bütün bunlar yaşanırken beyefendi CHP milletvekili ve sonrasında aday adayı olduğu için CHP yönetimi de biliyor.

Biliyor ama hiçbir şey yapmıyor. Yapılmıyor.

Alacağını isteyen gazeteciye manşetten saldırılıyor. Bizlere dilenci muamelesi yapılıyor. Halihazırda gazetede çalışanlar “köle” muamelesi görüyor.

Kısa bir süre önce kaybettiğimiz genç meslektaşım Ayhan Işık’ın ailesine bir sorun bakalım. Hastalığı sırasında nasıl bir yandan da parasızlıkla, yoklukla mücadele etti!

Yurt meselesi, sadece Durdu Bey’in meselesi değil. Aynı zamanda pek çok medya patronu ve CHP’nin de meselesi.

İlgili Haberler
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 963 1051 (pbx)