• BIST 116.511
 • Altın 162,425
 • Dolar 3,7374
 • Euro 4,6518
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara -3 °C
 • İzmir 7 °C
 • Adana 6 °C
 • Antalya 9 °C

Fikir Kulüpleri Federasyonu yönetimi değişti!

Fikir Kulüpleri Federasyonu yönetimi değişti!
Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) dördüncü kongresini 15 Ekim 2016 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Kongrede FKF’nin kurucu genel başkanı Erçin Fırat, görevini Ufuk Çavdar’a devretti.

5 Mart 2013 tarihinde Türkiye'nin çeşitli illerinden ve üniversitelerinden gelen öğrenci ve öğrenci topluluklarının ODTÜ'de gerçekleştirdiği toplantıda kuruluşunu ilan eden Fikir Kulüpleri Federasyonu’nda yönetim değişti. FKF’nin 2013’ten beri genel başkanlığı görevini sürdüren Erçin Fırat, yerini Ufuk Çavdar’a bırakırken, FKF Merkez Yürütme Kurulu  da tamamen yenilendi.

SARAY MİLLİ MUTABAKAT SÜRECİNİ RAFA KALDIRDI

Bilgi Üniversitesi’nde yapılan toplan 197 delegenin katıldığı kongrede 15 Temmuz Fethullahçı darbe girişiminin ardından  ‘Milli Mutabakat’ sürecinin  AKP/Saray rejimi tarafından artık rafa kaldırıldığı tespiti yapıldı.

'BAŞLADIĞIMIZ İŞİ BİTİRECEĞİZ'

Kongrenin ardından FKF tarafından basına yapılan açıklamada; “Gençlik, AKP/Saray rejimi yıkılana kadar mücadele edecek, yeni ve laik bir cumhuriyeti kurmak için üzerine düşen tarihsel sorumluluğu yerine getirecektir” denildi.

 FKF’nin açıklaması şu şekilde;

Basına ve kamouyuna,

"FKF 4. Kongresi, 15 Ekim 2016 tarihindeİstanbul Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü’nde, toplam 197 delege ile gerçekleştirilmiştir.Kongrede, FKF’nin kuruluşundan bu yana yaptığı siyasi ve örgütsel hamleler, 15 Temmuz sonrası Türkiye’de oluşan politik durum değerlendirilirken önümüzdeki dönem FKF’nin bu alana dair müdahaleleri ve merkezi kurullarındaki gençleşme tartışılmıştır.

"Yapılan tartışmalarda, Türkiye’nin büyük bir kırılma döneminde olduğu, özellikle 15 Temmuz’un ardından yaratılmaya çalışılan “milli mutabakat” sürecinin AKP/Saray rejimi tarafından artık önemli görülmediği, tam aksine Osmanlı-Haziran taraflaşmasının daha fazla yakıcı hale geleceği; bu sebepten dolayı önümüzdeki dönemde laiklik ve cumhuriyetçilik gündemlerinin daha da önemli hale geldiği konuşulmuştur.

"Tüm tartışmaların ardından FKF Merkez Yürütme Kurulu’na; Abidin İnan Tan, Derya Cafer, Elif Çamöz, Erkin Çalışkan, Esra Mine Güngör, Furkan Seyhan, Gökberk Çınar, İbrahim Kurban, Mustafa Ersözlü, Naci Elma, Onur Kerem Tever, Onurcan Yağcı, Sinan Bölükbaşı, Şevket Çavuşoğlu, Ufuk Çavdargörevlendirilmiştir.

"Önümüzdeki dönem Genel Başkanlık görevini Ufuk Çavdar, Genel Sekreterlik görevini ise Abidin İnan Tan üstlenecektir.

"Geçtiğimiz dönemde de Genel Başkanlık görevini yürüten, kurucu genel başkanımız Erçin Fırat’a ve gençleşme hamlesi doğrultusunda bu sene MYK’da görev almayan diğer yoldaşlarımıza, bugüne kadar koydukları irade ve sorumluluk için teşekkür ediyoruz.

"FKF 4. Kongresi’nden çıkan irade tıpkı geçmişteki gibi nettir. Gençlik, AKP/Saray rejimi yıkılana kadar mücadele edecek, yeni ve laik bir cumhuriyeti kurmak için üzerine düşen tarihsel sorumluluğu yerine getirecektir.

"Bir kez daha söylüyoruz: Başladığımız işi bitireceğiz!"

 

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Diğer Haberler
   123456
   Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : +90 212 963 1051 (pbx)