• BIST 115.795
 • Altın 166,487
 • Dolar 3,9369
 • Euro 4,8607
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 12 °C
 • İzmir 15 °C
 • Adana 19 °C
 • Antalya 17 °C

FKF : Başladığımız işi bitireceğiz!

Fikir Kulüpleri Federasyonu 3. Kongresini geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdi.

15 Mart 2013 tarihinde yeniden kurulan, 68 Kuşağı'nın büyük devrimciler yetiştiren gençlik örgütlerinden biri olan Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF), geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ekrem Kadri Unat Amfisi’nde, üniversiteli ve liseli delegeler ile gözlemcilerin katılımıyla 3. Kongresini gerçekleştirdi.

Toplam 203 delegenin katılımıyla 14 Kasım Cumartesi günü yapılan kongrede FKF’nin 3 yılı, seçimler sonrası toplumsal mücadele alanlarında gençliğin konumu, gençlik mücadelesinin ileriye nasıl taşınacağı, birleşik gençlik mücadelesi, lise çalışması, mahallelerde örgütlenme ve kadın mücadelesi konuları tartışıldı.

FKF’nin ‘Başladığımız işi bitireceğiz’ mesajını verdiği kongre sonrası yaptığı açıklama şöyle:

“Basına ve kamouyuna,

FKF 3. Kongresi, 14 Kasım 2015 Cumartesi günü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ekrem Kadri Unat Amfisi’nde, üniversiteli, liseli delegelerle ve mahallelerden katılan gözlemcilerle gerçekleştirildi.

Toplam 203 delegenin katıldığı kongrede FKF’nin üç yıl boyunca yapmış olduğu siyasi ve örgütsel hamleler, 1 Kasım sonrası gençlik mücadelesinin ileriye nasıl taşınacağı, birleşik gençlik mücadelesi, lise çalışması, mahallelerde örgütlenme ve kadın mücadelesi konuları tartışıldı.

Kongrede yapılan tartışmalar sonucu, Türkiye’nin her geçen gün daha baskıcı bir rejimle yönetildiği ve bu rejime karşı, en asgari düzlem olan saray ve savaş karşıtlığında gençliğin birlikte mücadele etmesi gerektiği ön plana çıktı. FKF’nin, önümüzdeki dönem de gençliğin birleşik mücadelesi, gençlik cephesi için kararlılıkla sorumluluk almaya devam etmesi karar altına alındı.

FKF’nin liselerde örgütlenme kararı almasının üzerinden bir sene geçmiş, bu süre içerisinde FKF, liselerde kurduğu meclislerle, AKP iktidarının liseli gençlik üzerinde yaptığı hamlelere karşı mücadele etmeye başlamıştı. Önümüzdeki dönem liselerde, saray ve AKP karşıtlığının daha ciddi bir gündem haline geleceği ve bu alana müdahale edilmesi gerektiği görülmektedir. Liselerde kitlesel bir saray karşıtı mücadele yaratmak, dindar ve kindar gençliğin oluşmasına izin vermemek FKF’nin en önemli görevlerinden biridir.

Haziran Direnişi ile birlikte mahallelerde kurulan forumlar yavaş yavaş dağılmış ancak Haziran’ın etkisi hala ortadan kalkmamıştır. FKF önümüzdeki dönem, belirlenen mahallelerde çalışma sürdürerek yerelleşmeyi, yerellerde dayanışma ağları kurmayı ve çalışan-çalışmayan gençliğin FKF’ye katılabilmesini karar altına almıştır.

Ülkemizdeki gerici zihniyet sebebiyle kadınlar her gün taciz edilmekte, öldürülmekte; üniversiteli kadınlar, üniversitenin özel güvenlikçileri ve akademisyenleri tarafından taciz edilmektedir. FKF, kadın mücadelesinde daha güçlü bir çalışma yürütmek için gerekli çalışmalara başlama kararı almıştır.

Alınan kararların ardından merkezi kurul seçimlerine geçilmiştir.

Önümüzdeki dönem için FKF Merkez Yürütme Kurulu’na (MYK); Alican Tüfenkoğlu, Baransel Ağca, Dursun Doğan, Erçin Fırat, Fuat Öztürk, Gökberk Çınar, Görkem Dalgıç, İbrahim Kurban, Muhammed Sait Yılmaz, Mustafa Güneş, Naci Elma, Onur Özel, Özgün Sağlam, Taşkın Dilek, Zozan Baran seçilirken,

Genel Yürütme Kurulu’na (GYK) ise; Abidin İnan Tan, Akın Art, Ali Burak Yılmaz, Arda Özel, Aslı Altınok, Aziz Barkın Kadıoğlu, Bawer Metin Çerdik, Beste Pulcu, Burkay Düzce, Caner Sevindik, Deniz Aydın, Dilan Elveren, Ekin Can Alıcı, Ekin Çakır, Ekin Su Saçın, Elif Çamöz, Elif Uludağ, Erkin Çalışkan, Furkan Seyhan, Hazal Destina Alarcın, Mehmet Genişoğlu, Mert Çallıoğlu, Muharrem Delikaya, Nihal Evirgen, Onur Kerem Tever, Onur Şahin, Onurcan Yağcı, Öyküm Giritli, Sesil Aydın, Sinan Bölükbaşı, Şevket Çavuşoğlu, Şeyda Özcan, Tahsin Kaltakçı, Ufuk Çavdar, Umut Can Yıldız seçilmiştir.

Genel Başkanlık görevini Erçin Fırat, Genel Sekreterlik görevini ise Alican Tüfenkoğlu sürdürecektir.

FKF delegeleri, kongre kararlarını meclislerine taşıyıp tüm Türkiye’de hayata geçirmek üzere çalışmalara başlamıştır.

Bir kez daha söylüyoruz: Başladığımız işi bitireceğiz!”

 

 

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  123456
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)