• BIST 117.522
 • Altın 161,933
 • Dolar 3,7875
 • Euro 4,6596
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 3 °C
 • İzmir 10 °C
 • Adana 13 °C
 • Antalya 12 °C

Fuat Avni: Terör örgütlerine THY uçaklarıyla silah pazarlanıyor

Fuat Avni: Terör örgütlerine THY uçaklarıyla silah pazarlanıyor
Sosyal medya fenomeni Fuat Avni'den yeni iddialar...

Sosyal medya fenomeni Fuat Avni yeni iddialarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi hakkında yeni yolsuzluk iddiaları ortaya atan Fuat Avni, Kuzey Irak'tan alınan petrolün büyük bir kısmının kaçak bir şekilde satıldığını elde edilen karın Erdoğan ailesinin eline geçtiğini öne sürdü. 

IŞİD, El Nusra, Boko Harama gibi örgütlere silah satıldığını ileri süren Fuat Avni, silahların Sırbistan ve Libya'dan Türk Hava Yolları'na ait uçaklarla taşındığını iddia etti. Silah ticarerinin THY uçaklarının yanı sıra Ulaşatırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın gemi filolalarıyla yapıldığını söyleyen Fuat Avni'nin mesajları şu şekilde; 

 1.  Faşist'in yolsuzluk çarkı, Berat'ın üzerinden işliyor. Merkez Bankası da aile bankası yapıldı.

2. En önemli para kaynağı petrol. Suriye ve Kuzey Irak'tan alınan petrolün çok az bir bölümü yurtdışına gidiyor.

3. Kaçak petrol, imtiyazlı şirketler aracılığıyla yurda sokulup belli rafinerilerde işlenip sıfır vergi ve büyük kar marjı ile satılıyor.

4. Rusya'nın BM Güvenlik Konseyi'ne İŞİD petrollerinin Türkiye'de işlenip satıldığına dair sunduğu belge, okları bu şirketlere çevirdi.

5. Şirketlerin tümü Faşist'le irtibatlı. BM üyesi ülkelere giden belgede İŞİD petrollerini taşıyan imtiyazlı şirketlerden biri de BMZ.

6. BMZ'nin ortakları Bilal, kardeş Mustafa Erdoğan, dayı Ziya İlgen.

7.  Faşist, Rusya’nın BM hamlesinin, kendisini Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılatmak olduğunu anladı.

8. Faşist'in Rusya'ya misilleme amacıyla yaptığı dengesizlikler, Türkiye'nin güvenliğini tehlikeye sokuyor.


9. Uluslararası arenada değersizleşen Faşist'in sığınacağı kimse kalmadı. Ekonomi her geçen gün biraz daha zora giriyor.

10. Faşist, 18 ayda 7. kez para almak için Katar'ın kapısını çaldı. Katar da yakında para vermeyi kesecek.

11. Sıcak para bitiyor. Yakında bütün ekonomik tablolar gerçeği gösterecek. Oyunun sonuna geliniyor.

12. Faşist, oyunun süresini uzatmak için diğer para kaynağı olan Suriye ve Afrika’daki terör örgütleriyle alış verişi arttırdı.

13. IŞİD, El Nusra, El Şebab, Boko Haram gibi örgütlere yüklü miktarda silah satılıyor. Faşist'in kirli çarkı hızla dönüyor.

14. Silahlar, genelde Libya ve Sırbistan'dan alınıp THY uçaklarıyla terör örgütlerine gönderiliyor.

15. THY dışında Bilal'in BMZ'si ve Binali'nin oğlunun gemi filoları da bu kanlı ticarette zaman zaman kullanılıyor.

16. Faşist, terör örgütleriyle bağlantıyı ilerleterek hem büyük miktarda kanlı dolarlar kazanıyor hem de bundan güç devşirdiğini düşünüyor.

17. Dış politika konusunda yaptığımız bir toplantıda Faşist, 'Bir düğmeye basarak istediğimiz yerde istediğimiz eylemi yaptırabiliriz' dedi.

18. Afrika'daki terör örgütleriyle bağlantıyı, dışişleri kökenli olmayan kişilerden atadığı büyükelçiler aracılığıyla sağlıyor.

19.  Aklı başında hiçbir diplomat, er geç uluslararası arenada yargılanmakla sonuçlanacak böyle bir riski üzerine almaz.

20. Faşist'in diplomatlıktan hiç haberi olmayan tetikçi çakma elçileri nasıl bir suça bulaştıklarını kavrayabilmiş değiller.

21. Elçilerden biri, 'El Kaide terör örgütü değildir' diye yazacak kadar kendinden geçince, Türkiye'yi zor durumda bıraktı.

22. Somali eski büyükelçisi Kani Torun, görevdeyken Somali’deki El Şebab lideriyle bizzat görüşüyordu.

23. Kani Torun, silah satmanın yanı sıra, Türkiye’nin Somali’ye yardım için gönderdiği milyonlarca doları inşaat şirketlerine aktarıyordu.

24. K.Torun, cemaat okullarındaki öğretmenlerin öldürüldüğü terör saldırısından bir kaç gün önce Somali’deydi. Saldırı sonrası ülkeye döndü.

25. Somali Faşist ve avaneler için en önemli merkezlerden biri. Albayraklar'ın Somali'de milyonlarca dolarlık yatırımları var.

26. Albayraklar, TİKA'ya da örtülü ödenekten para alarak İsrafsaray'a öykünen binalar yapıyorlar.

27. İhalelerin çoğunu Albayraklar'a Kani Torun ayarladı. Faşist, Türkiye'den binlerce kilometre uzaktaki bu işlerden doğrudan pay alıyor

28. Çad eski Büyükelçisi Ahmet Kavas ve Cibuti eski Büyükelçisi Hasan Yavuz da Faşist’in terör örgütleriyle irtibatını sağlayan isimlerden.

29. Çakma büyükelçilerin terör örgütleriyle içli dışlı olması yüzünden bazı devletler Türkiye’yi resmi kanallardan uyardı.

30. Bitik durumdaki Faşist, uluslararası platformda Türkiye'yi de günden güne bitiriyor. Büyük devletler, her şeyi kayda almış durumda.

31. Türkiye yakında BM tarafından terörü destekleyen ülke kategorisine alınabilir. Faşist ve avaneler ülkeyi ateşe atmış durumda.

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  İlgili Haberler
  Diğer Haberler
  123456
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)