• BIST 103.200
 • Altın 197,070
 • Dolar 4,7083
 • Euro 5,4926
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 14 °C
 • İzmir 23 °C
 • Adana 23 °C
 • Antalya 22 °C

HAZİRAN: Değişmez sanılan değişecek, OMUZ VER!

Birleşik Haziran Hareketi, 3 Ocak'ta Şişli Kent Kültür Merkezi'nde buluşacak.

Birleşik Haziran Hareketi (HAZİRAN) 30 Aralık'ta Türkiye'nin büyük kent merkezlerinde sokağa çıkıyor.

"Birlikte eşit, özgür, yaşama hayalimize sahip çıkıyoruz. Eşitlik için, kardeşlik için Barış için sesleniyoruz" sloganıyla sokağa çıkan HAZİRAN İstanbul, İzmir ve Ankara'nın çeşitli noktalarında ve Türkiye'nin diğer kent merkezlerinde "Kurulmaz denileni kuralım Omuz Ver" diyecek. 

Öte yandan HAZİRAN 3 Ocak'ta İstanbul Şişli'de etkinlikte buluşacak. Etkinliğin sunumunu HAZİRAN Yürütme Kurulu üyesi Alpe Taş ve Gamze Yücesan yapacak.  Şişli Kent Kültür Merkezi'ndeki etkinlikte Ankara Katliamı konulu skeç, Alper Taş ve Gamze Yücesan'ın konuşmaları, Heyula ve Adalıların müzik dinletileri olacak.   

OMUZ VER etkinliği için HAZİRAN'ın çağrısı şu şekilde;

Her günümüz ayrı bir karanlığa döndü. Memleket bir uçtan bir uca çamura boyandı. Bir umut kırıntısı dahi kalmasın diye güneşimizin üzerine her gün çamurlarını fırlatmaya devam ediyorlar.

Her gün hayatımızı yeni baştan kuşatan kirli ve çirkin yüzlerinden bıktık.

Barajlı, yasaklı, silahların ve ölümlerin gölgesindeki seçim sonuçlarına dayanarak, kendilerini tüm ülkenin ve geleceğimizin mutlak hakimi zannediyorlar.

Küstah, kibirli aynı zamanda korkak ve yalnızlar.

Savaş karanlığını derinleştirerek, tutuklayarak ve öldürerek yönetmeye çalışıyorlar.

Herkesi susturup yeni saldırı planlarını devreye sokmaya hazırlanıyorlar.

Bu ölüm ve zulüm iktidarına teslim olmayan milyonlar şimdi birlikte yeni bir ülkenin ve hayatın kapılarını aralayacak bir yolu birlikte inşa edecek.

*Değişmez görüleni değiştirelim.*

Haydi Omuz Ver!

*Yıkılmaz sanılanı yıkalım.*

Haydi Omuz Ver!

*Kurulmaz denileni kuralım.*

Haydi Omuz Ver!

Direnmek, Değiştirmek ve Yeniden Kurmak için her yerde sesimizi birleştirelim. Ölümün karşısında yaşamın, gericilik karşısında özgürlüğün, sömürüye karşı gün ışığı ve emeğin hayatını ve ülkesini birlikte kuralım.

Haydi Omuz Ver, Başkan’ın Değil Halkın Yönetimini Kuralım
Ne seçimi ne kendi meşru olmayan AKP, yeni anayasa ile fiili Başkanlığı kurumsallaştırmak istiyor. İlan ediyoruz AKP anayasa yapamaz, Erdoğan Başkan olamaz. Omuz ver değiştirelim, halkın yönettiği bir ülkeyi birlikte kuralım.

Haydi Omuz Ver, Sömürüyü Kaldıralım, Günışığı ve Emeğin Günlerini Kuralım
Emeği değersizleştiren, güvencelerinden yoksunlaştıran sömürü katmerleniyor. 657 sayılı kanunda değişiklikle emekçileri güvencesizleştirecek yeni bir adımın hazırlıkları yapılıyor. Omuz Ver değiştirelim, Tekel’den Metal’a direnen işçilerin sesiyle gün ışığı ve emeğin günlerini kuralım.

Haydi Omuz Ver, Savaşa ve Ölümlere Son Verelim Kardeşliğin ve Birlikte Yaşamın Ülkesini Kuralım
Emperyalizm bölgemizi etnik ve mezhepsel savaşlarla parçaladı. IŞİD barbarlığı ile emperyalist saldırganlık arasında Ortadoğu halkları kuşatıldı. AKP, IŞİD’cilikle taşeronluk arasında ülkemizi bölgesel savaşın içine sürükledi. Omuz Ver değiştirelim, emperyalizmin egemenliğine son verelim bağımsız bir ülke kuralım.

AKP rejimi ülkemizi de Suriyelileştiriyor. İçerde savaşı büyütüyor. Ölümle ve kanla yazılmış kahredici kader, şimdi AKP’nin AK toroslarıyla, IŞİD tipi örgütlenmeleriyle ölüm saçıyor. Silahların ve ölümlerin gölgesinde barışın, birlikte yaşamın soluğu kesiliyor. Omuz Ver değiştirelim, birlikte yaşamın ve kardeşliğin ülkesini kuralım.

Haydi Omuz Ver, Gerici Kuşatmayı Dağıtalım Laikliği Kazanalım Özgür Bir Gelecek Kuralım
Mezhepçi gerici zihniyet her yanı kuşatıyor. Eğitimi dinselleştirme, okulları imam hatipleştirme hız kesmeden sürdürülüyor. Kadınlara şiddet ve baskı yoğunlaşıyor. Yaşamın her alanı gericilik tarafından kuşatılıyor. İktidar yolsuzluklarını, sömürü ve tüm pisliklerini din örtüsü altına gizliyor. Omuz ver değiştirelim, laikliği kazanalım özgür bir gelecek kuralım.

Haydi Omuz Ver! Haydi Omuz Omuza Verelim!

Onların değil bizim hayallerimizdeki ülke gerçek olacak,

Birleşik HAZİRAN Hareketi

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  1234567
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)