• BIST 117.110
 • Altın 168,129
 • Dolar 3,9332
 • Euro 4,8403
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 10 °C
 • İzmir 20 °C
 • Adana 14 °C
 • Antalya 13 °C

HKP: AKP ve sarı sendikalar halka ihanet ediyor

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü, yılın ilk günü İzmir Karşıyaka Çarşısı girişinde asgari ücret eylemi yaptı.

Yılın ilk günü İzmir Karşıyaka Çarşısı girişinde asgari ücret eylemi yapan Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü, 1 Ocak 2016 itibariyle geçerli olan bin 300 liralık asgari ücretin 'sefalet' anlamaına geldiğini vurgulayarak halka 'Örgütsüz halk köle halktır, örgütlenin' çağrısı yaptılar.

HKP İzmir İl Teşkilatının asgari cüret eyleminde HKP Genel Sekreter Yardımcısı Tacettin Çolak tarafından yapılan açıklama şöyle:

ASGARİ ÜCRET=AZAMİ SEFALET!

Her yıl olduğu gibi AKP iktidarı, Asgari Ücret adı altında sefalet ücretini halkımıza reva görmüştür. Ayakkabı kutularında servet biriktirenler, gayrı meşru ilişkiler içine girerek milyarlarca dolar kamu malını küplerine dolduranlar, devletin kendi verilerini bile hiçe sayarak çalışanlarımıza 1300 lira gibi insanlık dışı bir ücreti reva görmüşlerdir.

Parababalarının sömürü ve soygun düzenine hizmette kusur görmeyen AKP iktidarı, başta sarı sendika Türk-İş olmak üzere yandaş sendikaları da yanına alarak emekçi halklarımıza ihanet ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in bile 1599 lira olması gerekir dediği asgari ücreti 300 lira eksik açıkladılar.

Kendileri şatafat içinde yaşarken, halkımıza sefaleti dayatanlar, halkımızı Allah’la kandıranlar, kendisi tokken komşusu aç yatan bizden değildir.

AKP iktidarı, üç-beş kuruşluk sadakavari zamlarla halkımızı açıkla terbiye etmek istiyor.

Değerli halkımız;

Asgari Ücrete yapılan artış, her yıl yapılan otomatik zamlar ve artan hayat pahalılığı karşısında devede kulak kalmaktadır. Oysa günümüzde 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 4512,25 lira olarak hesaplanmaktadır. Demek ki asgari ücret bundan düşük olamaz.

Onun için partimiz asgari ücreti bugün için 4.512,25 lira olmasını savunmaktadır. Halkımızla birlikte kuracağımız halkın iktidarında, yerli ve yabancı parababalarının sömürü ve vurgunlarını ortadan kaldırdığımız zaman, bu rakamların daha da üstünde ücretler verilebilecektir.

Değerli halkımız;

Bize bu sefalet ücretini reva görenlerin, yaşantısına bir bakın. Her biri en düşük 20 bin lira aylık gelire sahip. Kiminin serveti milyon dolarlarla ölçülüyor. Devlet olanaklarında yararlanmaları da cabası..

Parababalarının serveti çenemizi yorar. İşte bunlar bizim kaç lokma ekmek yiyeceğimize karar veriyor.

Artık bu gidişe bir son vermenin zamanı gelmiş ve geçmiş bulunuyor. Bunun için yapacağımız tek şey var. Halkın iktidarını kurmaktır.

Değerli halkımız;

Bu yaşananlar bizim için kader değildir. Bir avuç yerli-yabancı parababasının domuzuna örgütlü olmasıdır. Parlamento onların elinde oyuncak, bütün medya avuçlarının içinde, insanlarımızı kafadan silahsızlandırdıkları tüm tarikatlar ve kuran kursları onların emrinde. Kimin iktidar olup olmayacağına onlar karar veriyor. Bunlardan insanlık beklemek ölü gözünden yaş ummaktır.

Sizleri, bu insanlık dışı düzenden kurtulmak için, halkın iktidarını kurmak için, bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almış Halkın Kurtuluş Partisi saflarında birleşmeye, örgütlenmeye, mücadele etmeye çağırıyoruz: "Örgütsüz halk köle halktır, örgütlü halk yenilmez"

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  123456
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)