• BIST 116.603
 • Altın 172,599
 • Dolar 3,9676
 • Euro 4,9052
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara 12 °C
 • İzmir 11 °C
 • Adana 16 °C
 • Antalya 17 °C

HKP emperyalistlere Antalya'yı dar etti

G20 Zirvesinin ilk protestosunu yapan HKP'liler eylemlerine devam ediyor.

Parti binalarından Katil AB-D Ortadoğu'dan Defol- Killer USA Get out of The Middle East Pankartı sallandıran HKP'liler şehir meydanına doğru yürüyüşe geçti.

Antalya polisinden HKP nöbeti

Yürüyüş sırasında "Yankee go home", "Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi", "Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler" sloganlarını atan HKP'liler emperyalistleri teşhir eden tişörtler giydiler.

Gençlerin yaptığı basın açıklamasının ardından HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak da bir konuşma yaptı. Çolak konuşmasında emperyalistlerin kanlı içyüzünü teşhir etti. Her nerede bir zulüm ve katliam varsa arkasında ABD-AB Emperyalistlerinin olduğunu belirten Çolak, emperyalistlere de yerli işbirlikçilere de geçit vermeyeceklerini dile getirdi.  

HKP'DEN İKİNCİ PROTESTO

Halkın Kurtuluş Partisi, Antalya İl binasından "Katil AB-D Ortadoğu'dan Defol- Killer USA Get out of The Middle East" pankartı sallandırdırdı. HKP'liler daha sonra şehir meydanına doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında "Yankee go home", "Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi", "Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler" sloganlarını atan HKP'liler emperyalistleri teşhir eden tişörtler giydiler.

Gençlerin yaptığı basın açıklamasının ardından HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak da bir konuşma yaptı. 

Çolak konuşmasında emperyalistlerin kanlı içyüzünü teşhir etti. "Halkarı birbirine nasıl boğazlatabiliriz ya da dünyayı nasıl bin parçalı eyalet devletçikler haline getirebiliriz. Şuan zaten yüzde 85'ine sahip oldukları dünya ekonomisindeki payı daha fazla nasıl arttırabiliriz hesabı yapıyorlar." diyen Çolak, geçtiğimiz günlerde Fransa'da meydana gelen katliamla ilgili olarak da "Bu emperyalistler, Ortadoğu'da Büyük Ortadoğu Projelerini hayata geçirebilmek için, sınırları yeniden çizebilmek için besleyip büyüttükleri, silahlandırdıkları, donattıkları ve özellikle Kafkasya'dan Avrupa'nın değişik ülkelerinden toparlayarak bir araya getirdikleri bu ruh hastalarına insanları katlettiriyorlar. Kendi merkezlerinde de bu katliamlar yaşanıyor. Dün de Paris’te 150’ye yakın insan acımasızca katledildi. Aslında bu katliamlar sayesinde Fransa, Suriye işgalinde daha aktif rol alma olanağını elde etmektedir. Çünkü Libya geçmişte diğer emperyalist güçleri uyutarak Libya petrollerine konmuştu ve Suriye İşgalinde kenarda tutulmaktaydı. İşte bu katliamla birlikte Fransa da Suriye işgaline daha aktif katılma olanağı elde etti. Yani bu emperyalist çakal sürüsü Ortadoğu’daki işgal sürecinde rol alabilmek için kendi insanlarının kanının akıtılmasına göz yummaktalar. Çünkü Fransa’nın, bu IŞİD’li katillerin ülkesine girmelerini engelleyebilecek istihbarat ve güvenlik ağına sahip olmadığını kimse iddia edemez." dedi.

Her nerede bir zulüm ve katliam varsa arkasında ABD-AB Emperyalistlerinin olduğunu belirten Çolak, emperyalistlere de yerli işbirlikçilere de geçit vermeyeceklerini dile getirdi.

Kurtuluş Partisi Gençliği de bir basın bildirisi ile G-20 Zirvesini protesto etti.

İşte o açıklama:

Emperyalist Çakallar, Bir Gün Bu Topraklardan Sonsuza Dek Geri Gelmemek Üzere Defolup Gideceksiniz!

Bu günlerde ülkemizin havası bozuldu. 15 – 16 Kasım’da Antalya’da Dünya’nın tüm emperyalist devletlerinin katılacağı bir zirve düzenleniyor, nedeni bu. Zirvenin ismi G-20. Bu emperyalistler neden toplanıyorlar? “Dünya üzerinde hangi çocuğun kaç lokma ekmek yiyeceğine, lüks kahvaltılarda karar verilir” diyor ustamız Hikmet Kıvılcımlı. Bu yüzden bir araya geliyorlar. G-8, G-20, Bilderberg, NATO, İMF zirveleri, toplantılar bu yüzden. Zaten G-20 isimli toplantıda devletler haricinde emperyalistlerin IMF, Dünya Bankası, OECD, Dünya Ticaret Örgütü, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği Komisyonu gibi ekonomik ve politik örgütleri de bulunuyor. Gazetelerde haberler görüyoruz, “Bütün Dünya’nın gözü G-20 Zirvesi’nde” diye. Neden bütün Dünya bu emperyalist devletlerin toplantısını bekliyor? Çünkü onlar bütün Dünya halklarının kaderlerini belirliyorlar bu toplantılarda. Büyük Ortadoğu Projesi’nin Suriye’deki, Türkiye’deki, diğer Ortadoğu ülkelerindeki gidişatını değerlendirmek, şekillendirmek için bir araya geliyorlar. Emperyalistlerin çıkarlarına hangi ülkede kim, nasıl hizmet edecek, hangi politikalar izlenecek, bunları konuşmak için bir araya geliyorlar. Politikalarını sorunsuzca ilerletmek için bu halkları nasıl birbirine düşmanlaştıracaklarını, nasıl ayırıp parçalayacaklarını belirlemek için toplanıyorlar.

Bizim emperyalist uşaklarındaki  “halk korkusu”, bunlarda kıdemle orantılı olarak artıyor. En büyükleri özel donanmasıyla, koruma ordusuyla geziyor. Gerçekleşecek protestolarda gözaltına alacakları insanları toplamak için iki adet spor salonu kapatıyorlar. Binlerce insan demek oluyor bu. Neredeyse bütün Antalya’yı halka yasaklıyorlar. Neden korkuyorlar bu kadar? Çünkü tanıyorlar bizi. Dünya’da emperyalizme karşı kazanılan ilk bağımsızlık savaşının verildiği topraklarda gezmek kolay değil onlar için! Biliyorlar bu ülkede devrimcilerin var olduğunu.

“Ya İstiklal Ya Ölüm “ diyerek 6. Filo’yu denize döken Denizlerin, Vietnam’da Ho Amca’nın, Küba’da Fidel’in-Che’nin antiemperyalist ruhları bu günlerde Türkiye’de dolaşıyor. İşte bundan kaçıp saklanıyorlar, bundan korkuyorlar. Ama kurtulamayacaklar elimizden. Emperyalizme karşı insanlığın kurtuluş mücadelesini yürütenlerden kaçamayacaklar. Bir gün bu topraklardan sonsuza dek geri gelmemek üzere defolup gidecekler!

Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler!

Kahrolsun Emperyalizm!

Yaşasın Sosyalizm!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

                                                                                   

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  123456
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)