• BIST 110.059
 • Altın 174,736
 • Dolar 4,0867
 • Euro 5,0024
 • İstanbul 16 °C
 • Ankara 9 °C
 • İzmir 15 °C
 • Adana 18 °C
 • Antalya 17 °C

HKP Genel Başkanına bir dava daha

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut hakkında, Efkan Ala ile Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve Hakan Fidan’a hakaretten dava açıldı.

7 Haziran'de ilk kez katıldığı genel seçimlerde 60 bin, 1 Kasım seçimlerinde ise 85 bin oy alarak onlarca yıldır siyaset sahnesindeki bir çok partiyi geride bırakan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Bakanı Nurullah Ankut'a, MİT tırları ile ilgli olarak Efkan Ala ve Hakan Fidan hakkındaki iddiaları nedeniyle Efkan Ala'nın şikayeti üzerine dava açıldı.

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Merkezinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle: 

“HKP’li Dayı” Genel Başkanımız Nurullah Ankut hakkında, “şikâyetçi” Efkan Ala ile “mağdurlar” R. Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan’a hakaretten dava açıldı.

Bilindiği gibi kamuoyunda “MİT TIR’ları” olarak bilinen olayda Suriye’nin meşru hükümetine karşı savaşan ve Suriyeli de olmayan, oradan buradan devşirme Ortaçağcı güruha silah göndererek savaş suçu işledikleri nedeniyle R. Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan ve Efkan Ala’yı UCM’ye şikâyet etmişti Partimiz.

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) de başvurunun kayda alındığını bildirmişti Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’a. Ayrıca şikâyetimizi dayandırdığımız haberle ilgili olarak da haberi yapan yayıncının tanık olarak dinlenmek için UCM’ye davet edildiğini öğrenmiştik medyadan.

Şikâyetimizle ilgili bu gelişmeler yaşanırken Efkan Ala, UCM’ye yaptığımız başvurumuzda kendileri hakkında suç atfında bulunmak, delil ve emareler uydurmak, hakaret suçları işlendiğini öne sürerek 08.06.2015 tarihinde Genel Başkan’ımız hakkında şikâyette bulunmuştu.

İfadeye çağrılan Genel Başkan’ımızın Çağlayan Adliyesi önünde yapacağı açıklama polis tarafından engellenmeye çalışılmıştı. Genel Başkan’ımız, avukatlarımız ve üyelerimizin direnciyle engel aşılmış ve açıklamamız yapılmıştı. Ardından Savcılığa çıkılarak UCM’ye yaptığımız şikâyete yeni delilerin eklendiği; şikâyetimizi, savaş suçuyla ilgili iddialarımızı genişleten, derinleştirilen 10 sayfalık ifade metni sunulmuş ve sözlü açıklamalarla iddianame niteliğindeki ifade özetlenmişti. Savcı huzurunda da bir kez daha Efkan Ala ve diğer adı geçenler savaş suçlarıyla ilgili hesaplaşmaya çağırılmıştı.

Savcılık, Efkan Ala’nın bu şikâyetiyle ilgili olarak: Genel Başkan’ımız hakkında TCK’nın 267/1 fıkrasında tanımlanan (suç atfında bulunmak) suç ve 271/1 maddesinde tanımlanan “delil ve emareler uydurmak” suçuyla ilgili kovuşturmaya yer olmadığına karar vermiştir.

Efkan Ala Genel Başkan’ımız hakkında bu suçlamayla yetinmemiş, Genel Başkan’ımızın Çağlayan Adliyesi önündeki açıklamasında kendilerini mahkemeler ve savcılar önünde hesaplaşmaya davet etmesini “tehdit” olarak algılayarak bir şikâyette daha bunmuştur Genel Başkan’ımız hakkında.

05.11.2015 tarihinde de, Efkan Ala’nın ilk şikâyetiyle ilgili olarak Genel Başkanımız Nurullah Ankut hakkında, “şikâyetçi” Efkan Ala ile “mağdurlar” R. Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan’a hakaret isnadıyla düzenlenen iddianame İstanbul İl Örgütüne tebliğ edildi.

İddianame adeta AKP’nin Hukuk Bürolarında kaleme alınmış gibi siyasi değerlendirmelerde bulunmaktadır. Suriye’nin meşru hükümetine karşı tam da UCM’ye şikâyet edilen kişilerin ağzından çıkan saldırgan, demagojik bir üslupla saldırılmakta, ABD’nin devşirdiği ve AKP’nin de desteklediği IŞİD gibi Ortaçağcılardan oluşan ama Suriyelilerden oluşmayan çeteler ise övülmektedir iddianamede. Suriye dahil tüm Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren, milyonlarca Müslüman kanı döken, milyonlarca insanı yurdundan eden, kadınların ırzına geçen ABD ve AB Emperyalistleri de, zalimi mazlum, mazlumu zalim gösteren bu siyasi değerlendirmeye tanık gösterilmektedir iddianamede.

Hodri meydan Savcı!

Bakalım Tarih hangimizi suçlu bulacak...

Dünyanın başhaydudu ABD ile onu tüm suçlarına ortak olan AB Emperyalistlerinin ve Tayyipgiller gibi yerli işbirlikçilerinin Tarihin ve dünya haklarının nezdinde insan soyunun en zalim, en gaddar, en sömürücü, en talancı ve en katil suçlular olarak hüküm giyeceğinden adımız gibi eminiz.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz! 

 

 

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  1234567
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)