• BIST 116.516
 • Altın 165,528
 • Dolar 3,9262
 • Euro 4,8193
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 16 °C
 • İzmir 18 °C
 • Adana 21 °C
 • Antalya 19 °C

HKP'den Maduro'ya dayanışma mesajı

Küba ve Venezuela Dayanışma Komitesinin çağrısı üzerine 'HKP'li Dayı'dan Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun çağrısı üzerine dayanışma mesajı yayınlandı.

6 Aralık tarihinde Venezuela'da yapılacak Parlamento seçimleri ile ilgili olarak Küba ve Venezuela Dayanışma Komitesi'nin başta ABD olmak üzere tüm dünyadaki ilerici güçlere Venezuela ile dayanışma çağrısı yapması üzerine Türkiye'den de Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut bir dayanışma mesajı gönderdi.

Mesaj HKP'nin yoğun ilişki içerisinde olduğu ve şu anda Macaristan'da görev yapan Raul Jose Betancourt Seeland kanalıyla Maduro'ya ve Venezuela halkına ulaştırılacak. 

HKP'nin Chavez önderliğindeki halk hareketine yoğun desteği olmuş, hatta bununla ilgili Nurullah Ankut'un ve Kübalı, Venezuelalı yetkililerin etkinliklerdeki konuşmasını içeren bir de kitap yayınlanmıştı. 

İşte Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut'un Venezuela ile dayanışma mesajı:

Değerli Yoldaş Maduro;

Halkın Kurtuluş Partisi olarak ABD Emperyalizminin dünya halklarının en büyük düşmanı olduğunu her zaman dile getirdik.

Onlar insanlığa karşı sayısız suç işlemişlerdir. Dünyanın dört bir yanında çıkardıkları emperyalist savaşlarla milyonlarca masum insanı katletmişlerdir. Bu kesin gerçeklik, 1990’lardan bu yana Ortadoğu’da yaptıklarını göz önünde bulundurunca netçe kanıtlanmaktadır. Hepimizin bildiği gibi ABD Emperyalistleri Körfez Savaşı’ndan bu yana sadece Ortadoğu’da 5 milyondan fazla masum insanın canına kıymıştır.

Değerli Yoldaş;

Aynı şeytan bizim kendi ülkemizde, Türkiye’de de sayısız suç işlemiştir. Satılmış faşist güçleri siyasi ve ekonomik yönden destekleyerek 1971’de ve 1980’de iki faşist darbe yaptırtmıştır. Bu faşist darbelerde yüz binlerce suçsuz insan tutuklanmış, onbinlercesi işkence görmüş ve alçakça katledilmiştir. Yani bizler bu şeytanın iç yüzünü çok iyi biliyoruz.

Birkaç gün önce, bu emperyalist canavarın lideri Obama, Avrupa Birliği’ndeki emperyalist ülkelerlerin temsilcileriyle birlikte, tüm insanlığa ait olan kaynakları daha iyi yağmalayabilmek için planlar yapmak üzere Türkiye’deydi. Partimiz buna yönelik olarak yoğun biçimde eylemler yaptı ve “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!”, dedi.

Bizler aynı zamanda Ölümsüz Yoldaşımız Hugo Chavez öncülüğünde Venezuela’da yürütülen onurlu halk hareketini de biliyoruz. Değerli yoldaşımız Raul Jose Betancourt Seeland ile birlikte Türkiye’nin farklı şehirlerinde, Venezuela halkının ABD Emperyalistlerine karşı verdiği mücadeleyi gönülden desteklediğimizi göstermek için dayanışma etkinlikleri gerçekleştirdik. Ayrıca “Ölümsüz Devrimci Chavez’li Günlerden” isminde bir de kitap yayımladık.

Değerli yoldaş;

Bu mesajımızı 6 Aralık’ta Venezuela’da gerçekleşecek olan Parlamento seçimlerine yönelik dayanışma çağrınız üzerine kaleme alıyoruz. Eminiz ki kahraman Venezuel Halkı Chavez’in bıraktığı devrimci mirasa sahip çıkacaktır. Çağrıda dile getirdiğiniz taleplerinizi sonuna kadar destekliyoruz ve diyoruz ki:

Katil ABD;

- Ellerini Venezuela’dan çek!

- Venezuela’nın bağımsızlığına saygı duy!

- Venezuela üzerindeki tüm yaptırımlarını kaldır, Obama’nın 9 Mart’taki Venezuela karşıtı başkanlık kararnamesini iptal et!

- Sağcı muhalefeti finanse etmekten, istikrarsızlaştırma ve darbe girişimlerinden vazgeç!

- Medyadaki iftira kampanyasıyla işbirliğine son ver!

Partim Halkın Kurtuluş Partisi adına devrimci mücadelenizde ve bunun bir parçası olarak 6 Aralık’taki Parlamento seçimlerinde sizlere başarılar diliyoruz. Şunu da belirtmek isteriz ki mücadelenizde tüm kalbimizle yanınızdayız. Dünyanın başhaydutu ABD Emperyalizmi eninde sonunda kaybedecek, zafer mazlum dünya halklarının olacaktır! 

Nurullah Ankut

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  123456
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)