• BIST 116.621
 • Altın 166,023
 • Dolar 3,9422
 • Euro 4,8383
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 15 °C
 • İzmir 17 °C
 • Adana 23 °C
 • Antalya 17 °C

Kadir Mısıroğlu: Yezid'e haksızlık ediyoruz

Erdoğan'ın akıl hocası Kadir Mısıroğlu'nun Hz. Hüseyin'i ve Ehl-i Beyt'i şehit eden Yezid'le ilgili övgü dolu ifadeler kullandığı ortaya çıktı.

Erdoğan'ın akıl hocası olarak bilinen Kadir Mısıroğlu'nun Hz. Hüseyin'i ve Ehl-i Beyt'i şehit eden Yezid'le ilgili övgü dolu ifadeler kullandığı ortaya çıktı. Mısıroğlu, Yezid için "Hz. Hüseyin vakasında garibimin (Yezid'in) hiçbir kusuru yok" diyor. 

Yezid aleyhindeki düşünceleri "Alevi propagandası" olarak niteleyen Mısıroğlu, Muharrem ayında Kerbale anması yapanlara da hakaret ediyor ve "Alevi propagandası beynimizi yıkadı. Yezid'e haksızlık ediyoruz Ehl-i Sünnet olarak" diyor. 

Mısıroğlu, diğer konuşmasında ise iddialarını daha da ileri götürüyor. "Yezid'e dil uzatmayan Ehli Sünnet'ten adam bile yok" diyen Mısıroğlu, şunları söylüyor: "Halbuki Hz. Hüseyin vakasında garibimin (Yezid'in) hiçbir kusuru yok. Hiç alakası yok. İstanbul'a 7 Arap seferi var, Yezid birincisinin kumandanıdır. Ebu Eyyub El-Ensari, onun kumandasında İstanbul'a gelmiş burada şehit olmuştur. Yok sarhoşmuş... Bunların hepsi Alevi propagandasıdır." 

YEZİD'İN YAPTIĞINI FRENK GAVURU YAPMADI!

Kadir Mısıroğlu'nun Yezid'i öven bu sözlerine, Cübbeli Ahmet Hoca cevap veriyor. Mısıroğlu'nun Yezid'i müdafa ettiğini anlatan Cübbeli Ahmet Hoca, şöyle konuşuyor: "Yezid babasından sonra sapıttı, bozuldu. İmam-ı Rabbani, 'Yezid'in yaptığını Frenk gavuru yapmadı' diyor. Gavur demiyor. Taftazani, Ehl-i Sünnet alimidir. O'na da (Yezid'e), yardım edene de küllüsüne (tümüne) lanet okuyor. Ehl-i Sünnet'ten lanet okuyanlar var. Ekserisi okumuyor. Lanet okunmaz demek, laneti hak etmiyor demek değildir. Ehl-i Sünnet'te ölçü şudur: Kuran'da ve Sünnet'te eğer kafir olduğu sabitse, ismen lanet okunur. Ayette ve hadiste geçmedikten sınra, diyelimki dünyanın en büyük gavuru, ismen lanet okumakta sorun var. Çünkü belki son nefesinde iman nasip olmuş, hidayet nasip olmuş olma ihtimali var. Onun için sen dersinki, 'Allah'ın laneti zalimlerin üzerine olsun. Allah'ın laneti kafirlerin üzerine olsun.' Kuran-ı Kerim'de geçen tabirler bunlardır. Genel mana vermek icap eder. Özele indirgememek icap eder." 


HZ. HÜSEYİN'İ KİM ŞEHİT ETTİYSE, KİM RAZI GELDİYSE ALLAH HEPSİNE LANET ETSİN

'Yezid'e lanet caiz değil' diyenlerin, 'Nasıl öldüğünü bilmiyoruz' diye söylediklerini anlatan Cübbeli Ahmet Hoca, sözlerini şöyle tamamlıyor: "Ama Ehl-i Sünnet'ten ismiyle de lanet eden var. Koca Taftazani... Bir çok alim de ismiyle lanet ediyor. Lanette duraklama varsa, Ehl-i Sünnet'in genel prensibinden dolayıdır. Yoksa 'Yezid lanete müstehak değil' anlamında değildir. O zaman biz de lanet okuyalım: Hz. Hüseyin Efendimiz'i ve Ehl-i Beyt'i o sabilerle beraber, Resullah'ın (SAV) parçalarını, hanelerini, güllerini kimler şehit ettiyse, kimler razı geldiyse, kimler zerre kadar iştirak ettiyse, kimler uzaktan da olsa 'Ohh olsun' dediyse, Allah hepsine lanet etsin. Amin. İsim meselesinde bir hassasiyet vardır. Ben ara sıra kaçırırım ipin ucunu ama Taftazani ve Ehl-i Sünnet ulamedan dolayı kaçırırım. Dayanaksız kaçırmam yani. İmam Rabbani, 'Yezid'in yaptığını Frenk Gavuru yapmadı' dediği zaman bu ne büyük söz! 'Yezid şöyle fetihler yaptı. Yezid'e haksızlık ediyoruz' gibi sözler de abartı olur. Mesnetsiz olur. Dayanaksız olur. Bunu kabul etmemiz de mümkün değildir. İmam-ı Rabbani'nin Mektubat'ı ortada yani."  

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  İlgili Haberler
  Diğer Haberler
 • 123456
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)