• BIST 102.258
 • Altın 190,236
 • Dolar 4,5836
 • Euro 5,3954
 • İstanbul 19 °C
 • Ankara 17 °C
 • İzmir 24 °C
 • Adana 22 °C
 • Antalya 25 °C

Medlog Lojistik işçilerine Kıbrıs'tan destek

Medlog Lojistik işçilerine Kıbrıs'tan destek
Kıbrıs'ta sınıf temelli sendikal mücadele yürüten DSF üyesi sendikalar ortak bir açıklama yaparak, Nakliyat-İş Sendikasının, MSC Medlog Lojistik işyerinde örgütlenmesine karşı, 130 sendikalı işçinin işten atılmasını kınadı.

Kıbrıs'ta sınıf temelli sendikal mücadele yürüten DSF üyesi sendikalar PEO, DEV-İŞ, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, BES, KOOP-SEN ortak bir açıklama yaparak, Türkiye’de DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikasının, MSC Medlog Lojistik işyerinde örgütlenmesine karşı, hukuksuz, Anayasaya aykırı bir şekilde 130 sendikalı işçinin işten atılmasını kınadı.

Dünya Sendikalar Federasyonu üyesi sendikalarının yaptığı ortak açıklamada, Türkiye’deki OHAL koşullarının işçi ve emekçilerin sendika mücadelelerine de yönelik kısıtlamalar getirdiği vurgulanarak şunlar ifade edildi: “Türkiyedeki OHAL koşulları gerekce gösterilerek, işçilerin ve sendikaların en temel haklarını kısıtlama ve yasaklama yaklaşımlarını “Olağanüstü Sömürü” ve “Olağanüstü Hukuksuzluk” olarak değerlendiriyoruz. Koyteynr taşımacılığı alanında dünyanın ikinci büyük koyteynr operatörü olan (Medirenaan Shipping Company) MSC isimli şirketi Türkiyedeki işçilerin sendikalaşma ve örgütlenme hakkına saygı göstermeye çağırıyoruz.”

Sendikalar yaptıkları açıklamada, maddi ve manevi tüm güçleriyle sınıf dayanışması temelinde DİSK Nakliyat-İş’in yanında olacağını vurguladı.

İşte açıklamanın tam metni:

"MSC Medlog Lojistik İşçilerinin Mücadelesini Selamlıyoruz

Türkiye’de DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikasının, MSC Medlog Lojistik işyerinde örgütlenmesine karşı, hukuksuz, Anayasaya aykırı bir şekilde 130 sendikalı işçinin işten atılmasını şiddetle kınıyoruz.

Kıbrıs’ta sınıf temelli sendikal mücadele yürüten DSF üyesi sendikalar DEV-İŞ, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, BES, KOOP-SEN ve PEO sendikası olarak, DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasının yürüttüğü onurlu mücadeleyi selamlıyoruz.

Türkiyedeki OHAL koşulları gerekce gösterilerek, işçilerin ve sendikaların en temel haklarını kısıtlama ve yasaklama yaklaşımlarını “Olağanüstü Sömürü” ve “Olağanüstü Hukuksuzluk” olarak değerlendiriyoruz.

Koyteynr taşımacılığı alanında dünyanın ikinci büyük koyteynr operatörü olan (Medirenaan Shipping Company) MSC isimli şirketi Türkiyedeki işçilerin sendikalaşma ve örgütlenme hakkına saygı göstermeye çağırıyoruz.

Bizler, MSC Medloğ işçilerinin ve kardeş sendika Nakliyat-İş’in, örgütlenmesinin önündeki engellerin kaldırılmasını, işten durdurulan işçilerin yeniden işbaşı yaptırılmasını acilen talep ediyoruz.

Maddi ve manevi tüm gücümüzle sınıf dayanışması temelinde DİSK Nakliyat-İş’in yanında olacağımızı bir kez daha vurgularız. Atılan İşçiler Geri Alınsın. Yaşasın Uluslararası Sınıf Dayanışması"

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  1234567
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)