• BIST 113.433
 • Altın 162,493
 • Dolar 3,7951
 • Euro 4,6867
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 4 °C
 • İzmir 10 °C
 • Adana 13 °C
 • Antalya 11 °C

Nakliyat-İş'ten Yunan emekçilerine dayanışma mesajı

Nakliyat-İş'ten Yunan emekçilerine dayanışma mesajı
Nakliyat İş'ten grevdeki Yunan emekçileriyle dayanışma eylemi.

Nakliyat İş Sendikası bugün genel greve çıkan Yunanistan emekçileriyle dayanışmak için, Ankara’daki, Yunanistan Büyükelçiliği önünde eylem yaptı. Eylemde, “PAME ve Yunanistan İşçileri ile Dayanışma” , “Kıdem Tazminat Hakkımız Gasp Edilemez”pankartları açıldı. ” Yaşasın Uluslararası İşçi Sınıf Dayanışması”, “Yaşasın Proletarya Enternasyonalizmi”, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek” sloganları atılan dayanışma eyleminde basın açıklamasını sendikanın genel yönetim kurulu üyesi Ali Özçelik yaptı.
Açıklama şu şekilde;

"AB, İMF İle SYRIZA-ANEL İktidarının İşçi ve Halk Düşmanı Politikalarına Karşı Direnen, Mücadele Eden
Yunanistan İşçi Sınıfına Selam Olsun
Bu gün Yunanistan’da yüzbinlerce işçi hava çalışanı, çiftçi genel grevde sokaklarda meydanlarda. Bizlerde bu gün Yunanistan işçi sınıfıyla, emekçi halkı ile dayanışma içerisindeyiz.
Yunanistan’da işçiler, kamu çalışanları, çiftçiler AB ve İMF’nin SYRIZA-ANEL hükümetinin işçi-halk düşmanı politikalarına karşı mücadele ediyorlar.
Çünkü, SYRIZA-ANEL Hükümeti emperyalist tekellerle, AB ve IMF ile el ele vererek, İşçi Sınıfının emekçilerin çiftçilerin, halkın kazanımlarını sosyal haklarına saldırmaktadırlar. Yunanistan sermaye düzeninin ekonomik krizinin sorumlusu AB, IMF ve yerli-yabancı parababaları düzenidir, Emperyalistlerdir. Krizin sorumlusu olanlar, faturayı işçilere, kamu çalışanlarına, çiftçilere ödetmek istiyorlar. Sosyal Güvenlik katkı paylarını artırmak, emeklilik yaşını yükseltmek, işçilerin, kamu çalışanların, çiftçilerin ekonomik-demokratik kazanımlarına saldırıyorlar. Ancak, Yunanistan İşçi Sınıfı PAME’nin öncülüğünde diğer sendikalara, halk örgütleri ile bu işçi ve halk düşmanı politikalara karşı aylardan beri bölgesel, ulusal eylemlerle direnişler, grevlerle, işgallerle mücadele ediyorlar.

Bizler Türkiye İşçi Sınıfı olarak Yunanistan İşçi Sınıfının bu haklı ve onurlu mücadelesini selamlıyoruz. Bu mücadeleyle her zaman dayanışma içerisinde bulunacağımızı belirtiyoruz. Onun için burada Türkiye Yunanistan Büyükelçiliği önündeyiz. Ve bugün yüreklerimiz Yunanistan’daki işçi kardeşlerimizle atıyor.
Ülkemizde de AKP iktidarı, 12 Eylül 1980’den bu yana yerli-yabancı parababalarının gündeminde olan kazanılmış kıdem tazminatı hakkımızı ortadan kaldırmaya yönelik yasal düzenlemeleri gündeme almaktadır.
İş güvencemizde olan kıdem tazminatı hakkımızın gasp edilmesine yönelik yasal düzenlemeler yanında, özel istihdam büroları düzenlemeleri ile işçiler için köle pazarı meşrulaştırmak isteniyor. bu işçi ve halk düşmanı düzenlemelere karşı mücadele ediyoruz. Mücadelemizi daha kitlesel ve örgütlü mücadeleye dönüştürmeliyiz.
Yunanistan İşçi Sınıfı ile Türki İşçi Sınıfın karşı karşıya olduğu sermaye sınıfının saldırıları aslında aynı. Ülkemizde de 2008 yılında mezarda emeklilik yasası ile emeklilik yaşı 65 oldu.
Bundan dolayı da İşçi Sınıfının mücadelesi her zaman belirtiğimiz gibi uluslararası- enternasyonal bir mücadeledir. Ve Yunanistan İşçi Sınıfının bugünkü Genel Grevi ile dayanışma içerisinde bulunmak bizlerin, Türkiye İşçi Sınıfının sorumluluğudur. 04.02.2016
Yaşasın Yunanistan İşçi Sınıfının IMF,AB ve Emperyalist Tekellere SYRIZA-ANEL’e Karşı Onurlu Grevi
Yaşasın Uluslararası İşçi Sınıfı Dayanışması
Yaşasın Proletarya Enternasyonalizmi
Nakliyat- İş Sendikası


   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  İlgili Haberler
  Diğer Haberler
  123456
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 212 963 1051 (pbx)