• BIST 116.603
  • Altın 172,438
  • Dolar 3,9676
  • Euro 4,9052
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 10 °C
  • Adana 15 °C
  • Antalya 13 °C

Şahit gösterdiği Derya Sazak, Durdu Özbolat için neler demişti?

Şahit gösterdiği Derya Sazak, Durdu Özbolat için neler demişti?
Yurt gazetesinin patronu Durdu Özbolat, yasal alacakları için hukuki takip başlatan Merdan Yanardağ hakkında yalan ve iftira kampanyası başlattı. Özbolat'ın şahit olarak gösterdiği Derya Sazak, bakın Durdu Özbolat'ı nasıl anlatıyor.

Türk basın tarihi buna da şahit oldu! Onlarca çalışanının yasal alacaklarını ödemeyen ve ticari başarısızlığının faturasını çalışanlarına ödetmek isteyen bir medya patronu, yasal alacağını hukuki yollarla tahsil etmek isteyen bir gazetecinin bu talebini 'Utanç Belgesi' diye manşet yaptı. 

Durdu Özbolat'ın dün Yurt Gazetesi'nin sürmanşetinden servis ettirdiği yalan ve iftiralarla dolu utanç 'haberine' hem Merdan Yanardağ'dan hem de sürece yakından şahit olan gazetenin eski çalışanlarından gerekli yanıtlar verildi.

Ancak yalan haberler konusunda ısrarını sürdüren Durdu Özbolat ve Yurt Gazetesi, yalan iddiaları için dayanak bulamayınca gazeteden oalylı bir şekilde ayrılan Derya Sazak'ın bir takım iddialarına sarıldı.

Peki siyasi ve ticari olarak kariyerini tamamen bitirme noktasına gelen Durdu Özbolat'ın tutunduğu son dal olan Derya Sazak, eski patronunu nasıl anlatıyor?

İşte 'Durdu Özbolat elini çekerse Yurt kurtulur' diyen Sazak'ın yaklaşık 10 ay önce Durdu Özbolat ve Yurt Gazetesi hakkında yazdıkları:

"İLAN ŞANTAJIYLA BORÇ ÖDERSENİZ EMEĞİ SÖMÜRÜRSÜNÜZ"

Sorun yapısal... Kahveci hasılatıyla,ilan şantajıyla kaynak hayali kurup, gazete gelirleriyle batık şirketlerinizin borçlarını öderseniz emeği sömürürsünüz! Medyada fikirler çarpışır,saflaşmalar olur ama geleceği inşa edeceksek öncelik 'temiz eller' olmalı. Kaynağı meçhul sermaye ile buraya kadar! Bir Yurt klasiği; künye değişikliği için 'ücretlerin ödeneceğine' dair taahhüt bekleniyormuş. Taraflar sanki birbirlerini yeni tanıyorlar! Yurt'a sahiplenenler CHP ilanlarının nereye gittiğine baksınlar, mahkemede  çalışanların hakkının hangi yoldan gasp edildiğini açıklayacağım.

CHP LİDERİ ÖZBOLAT'IN SİCİLİNİ ES GEÇMESİN

CHP lideri özgür medyaya gerçekten inanıyorsa önseçim kaybetmiş milletvekilinin yurt sicilini es geçmesin! Hayaller ve yalanlar..! Ücretlerin ödenmesi konusunda direnen eski yönetmenin gazeteyle ilişiği kesilince Haziran takvimi ortaya atıldı! Haziran'da ne olacak? Transfer sezonu başlıyor 'kahveci' kulüp başkanının Afrika'dan getireceği futbolcu transferiyle ücretler ödenebilir! Yurt'a yayın yönetmeni değil 'cio' lazım. Bir de patronajın ticari dehasını anlayacak bir reklam müdürü. Mesela emlakta milyonlar uçuşuyor!

"TEHDİT YOLUYLA İLAN TOPLAMA..."

Tehdit yoluyla ilan toplama borç batağında debelenen medya patronunun düşüdür. Gönderirsiniz reklam müdürünü birkaç milyon alır gelir! Şantaj yoluyla ilan toplama daima ters teper. Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olursunuz. Reklam müdürünün telefonlarına çıkan olmaz."

DURDU ÖZBOLAT ELİNİ ÇEKERSE YURT KURTULUR

1-014.jpg2-012.jpg3-006.jpg

İlgili Haberler
Diğer Haberler
123456
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 963 1051 (pbx)