• BIST 115.882
 • Altın 162,670
 • Dolar 3,7533
 • Euro 4,6568
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara -1 °C
 • İzmir 8 °C
 • Adana 13 °C
 • Antalya 13 °C

Tekme atan adam

Tekme atan adam
Hep birlikte suçladığımız bu insanı şimdi içimden savunmak geliyor. Bu adam 9 yıl hapsi hakketmiyor.

Prof. Dr. Coşkun Özdemir

Otobüste şortlu genç hemşireye tekme atan adam için 9 yıl hapis istenmiş. Doğrusu hep birlikte suçladığımız bu insanı şimdi içimden savunmak geliyor. Bu adam 9 yıl hapsi hakketmiyor. Bakın inceleyin, nerede hangi evde doğmuş hangi ortamda büyümüş gelişmiş hangi koşullarda yaşam mücadelesi vermiştir. O ortamın o çevrenin ona verdiği, ilham ettiği değerleri düşünün. Zarar vermek, kötülük yapmak için mi tekme atıyor bu insan? İnandığı bir din, bir inanç sistemi var. Bunu Allah'ın emri sanıyor. IŞİD'cinin savunmasına dikkat ettiniz mi? “Beni neyle suçluyorsunuz, ben Allah'ın emirlerini yerine getiriyorum” diyor.

Peki bırakın sağlıklı yetişme fırsatını bulamayan insanlarımızı, 3 profesörümüzün müziğin her türlüsünü günah ilan etmesine ne diyeceksiniz? Ya kadının sesli gülmesini, yalnız sokağa çıkmasını, nişanlısının elini tutmasını yasaklayan Diyanet'i nasıl yorumlayacaksınız?

Ak saçlı yaşlı hocasının elini sıkmasını da ona göre Allah yasaklıyor. Kimlerin cennete layık olduğunu peşinde on binleri sürükleyen Cübbeli hoca tayin ediyor. Cehenneme gidecekler için de yanmayan kefenler var!

İşte böyle bir din ve en büyük en yüce bir varlık yerine , böyle bir Allah ve böyle inançların hüküm sürdüğü, çocuğun doğumundan bu yana bu tür kör inançların baskısı altında olduğu bir toplumda insanlar tekme de, sopa da atar, kelle de keser.

Bu akıldan, sağduyudan, insancıllıktan uzak kalmış birey olamamış kişiler, bu sağlıksız toplumun ürünleri ve kurbanlarıdır. Binlerce, onbinlerce, yüzbinlerce insan toplumun geri kalmışlığının kurbanlarıdırlar.

Hiç kuşkunuz olmasın hapishanelerde on binlerce kurban yatıyor. Böylece çağ dışı bir eğitim ve icraatla milli irade de çarpıtılmış oluyor. Binlerce defa yineledim Atatürk aydınlanmasının ardından ülkenin feodalitesi, ağası, aşireti ile işbirliği yapan politikacılar yurttaşları akıldan, bilimden, aydınlanmadan uzak bırakmışlar onların özgür bireyler olmasına izin vermemişlerdir.

Bugün yoksulluk içinde, cehalet içinde Osmanlılık hayali gören politikacılarımız ve onların peşinden giden milyonlarımız var. Hilafet bayrağı açanlar var. Cumhuriyet parantezini kapatmak isteyenler var. "10 kasımlarda anıtkabire gideceğinize kenefe gidin" diyenler var. İnanılır gibi olmasa da kafa kesen IŞİD'cilere sempati besleyen milyonlarca insanımız olduğu saptanıyor.

” Peygamber efendimizin ölümünden 2 saat sonra islam dininde tahrifat başlamıştır, Arap ülkelerindekinin %100 ü bizdekinin %95 beşi uydurma şeylerdir” diyen, Allah ile aldatmayı anlatan Yaşar Nuri Öztürk bunları ne güzel ifade ediyordu, çok çabuk kaybettik onu.

Bütün bunların günahını bunun sorumluluğunu taşıyanlar tarihin lanetli çukurunda yer alıyorlar,  Yaşayanlar, günahları ve ihanetlerini sürdürerek.      

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Diğer Haberler
   123456
   Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : +90 212 963 1051 (pbx)