• BIST 102.602
 • Altın 192,894
 • Dolar 4,6318
 • Euro 5,4611
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 23 °C
 • İzmir 32 °C
 • Adana 32 °C
 • Antalya 30 °C

Ya AKP bizi kandırıyor, ya da birileri yine AKP'yi fena kandırıyor!

Nahit DURU

Bugün çok kişinin, yazarın, programcının dile getirmeye başladığı iki konuya herkesten önce değinmiş ve ciddi  tehlikelerden söz etmiştim.

Birincisi, ülkemizde 30'a yakın cemaat bulunduğu, FETÖ'den boşalan yerlere bu gurupların yerleştirilmeye başlandığı, bunun sonuçlarının vahim olacağı konusuydu.

Haksız da çıkmadığımı görüyorum. Hemen her gün televizyon programlarında işlenir, kimi köşe yazarları yazar oldu devlette cemaat yerleşmesini... Kimi doğal karşılıyor, kimi karşı çıkıyor...

Cemaatlerin devlette kök salmaya yeni başlamadığını, uzun süredir, bakanların sempati duyduğu, yandaşı olduğu cemaatlere göre kadrolaşma yaptığını 11 Ağustos 2016 tarihli yazımda "ya öteki cemaatlerde baş kaldırırsa" başlığı ile gündeme getirmiştim.

Bu tehlike, bugün daha da önem kazandı. Neden mi?

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkan'ı Mücahit Küçkyılmaz'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama durumun vehametini ortaya koyuyor.

Küçükyılmaz, Fetö operasyonunun kendilerine döndüğünü iddia ederek neler yazmış:

"Namaz kılanı Fetullahçılar sanan, Meşveretçi, Yazıcı, Okuyucu, Nakşi, Kadir'i arasındaki farkı bilmeyen. 28 Şubatçılarla FETÖ temizliği yapılamaz."

Küçükyılmaz, bir arkadaşını korurken, devletin diğer cemaatler tarafından işgal edildiğini de itiraf ediyor.

Zaten Cumhurbaşkanı da "diğer cemaatleri" Fetö'cülerden ayrı tutmuş, Yalçın Akdoğan da, "diğer cemaatler müsterih olsun" demişti.

Demek istedikleri şu:
" Diğer cemaatler devlet içinde yapılanabilir..."

Dilerim, yarın başlarına bunlar da iş açmaz...

Küçükyılmaz, 28 Şubatçılardan söz ederken kimleri kastetmiştir. Hangi 28 Şubatçı şu anda aktif görevdedir.
Ve, bir ateisti, kardeşinin şehit olması nedeniyle isyan eden bir yarbayı, bir çok Atatürkçüyü hangi 28 Şubatçı memuriyetten men edip, göz altına almıştır.

Küçükyılmaz bunları açıklamak, hangi cemaatlerin nerelerde örgütlendiğini de kamuoyu ile paylaşmak zorundadır.

Cumhurbaşkanlığı iletişim başdanışmanı FETÖ operasyonunun hedefinden saptığını belirtmiş, ancak olayın yalnızca bir bölümünü dile getirmiş, buzdağının su altında kalan kısmını gizlemeye çalışmıştır.

İkinci tehlikeye ise, 15 Ağustos'ta dikkatinize sunduğum "her yere giren FETÖ paranın kaynağını pas mı geçti" başlıklı yazımda yer vermiştim. Sevgili Can Ataklı da son yazısında bu konuya değinmiş.

Şimdi, Fetö'cülere ait olup, devletin el koyduğu tüm şirketler, TMSF'ye devredilmeye başlanmıştır.
Ve basına yansıyan kadarı ile bu kurumdan Fetö bağlantısı nedeniyle yalnızca 12 kişinin ilişiği kesilmiştir.

Paranın kaynağında yalnızca 12 şüpheli!

El koyduğu banka ve şirket patronlarının yurt dışına kaçmasına ses çıkarmayan TMSF'nin bu şirketleri ne hale getireceği kuşkusu yaygındır.

Defalarca yazdığım gibi, bu patronlardan biri de ABD'ye kaçmış, İnterpol tarafından aranmasına rağmen oturma izni alıp iş kurmuş, Pensilvanya'ya 40 kilometre mesafede bir bölgeye yerleşmişti.

Manzara aşağı yukarı bu...

Kaldı ki, TMSF'nin eski Başkanının, görevinden alındıktan sonra Abdullah Gül'ün başdanışmanlığına getirildiği hala belleklerdedir.

Ve, hem bu kişiyle,hem de görev yaptığı dönemde TMSF'ye alınanlarla ilgili çeşitli iddialar bulunmaktadır. Bunların araştırılıp araştırılmadığı da bilinmemektedir.

Şu anda, Yenikapı ruhu diye ortada dolaşan, Fetö'cülerin arasına Atatürkçüleri de katan yönetim, hem cemaatlerin kurumlara yerleşmesi, hem de, büyük şirketleri teslim ettiği TMSF konusunda dikkatli olmalıdır.

Aksi takdirde, yine "kandırıldık" masalı ile ortaya çıkmak inandırıcı olmayacaktır.
 

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Yazarın Diğer Yazıları
   1234567
   Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : +90 212 963 1051 (pbx)