• BIST 103.235
 • Altın 197,827
 • Dolar 4,7171
 • Euro 5,5018
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 19 °C
 • İzmir 23 °C
 • Adana 22 °C
 • Antalya 21 °C

Yasin Aktay: HDP'lilerin oraya koşması hazırlıklı olduklarına işaret ediyor

Yasin Aktay: HDP'lilerin oraya koşması hazırlıklı olduklarına işaret ediyor
Gaziantep saldırısı AKP MYK'da masaya yatırıldı. Genel Başkan Yardımcısı Aktay, HDP'lilerin 'cenaze ortamını miting ortamına dönüştürmeye çalıştığını' iddia etti.

Gaziantep saldırısı AKP MYK'da masaya yatırıldı. Genel Başkan Yardımcısı Aktay, HDP'lilerin 'cenaze ortamını miting ortamına dönüştürmeye çalıştığını' iddia etti.
AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Gaziantep’teki canlı bomba saldırısı dolayısıyla Genel Başkan Binali Yıldırım başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Toplantıya verilen arada gazetecilere açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, HDP’ye eleştirilerde bulundu. Ölen insanlar arasında bir ayrım yapmadıklarını öne süren Aktay, HDP’liler için “Daha ambulans gelmeden oraya koşmaları hazırlıklı olduklarına yönelik işaretler veriyor” ifadesini kullandı.

Aktay’ın açıklamaları şöyle:

“Burada ölen canlar hepimizin. Ölen canların kimlikleri hiç önemli değil. Terör kimden gelirse gelsin lanetlenecek bir olaydır. Kime karşı yapılırsa yapılsın kurbanlar masumdur. Kurbanları bizden olarak görüyoruz. Canına kıyılan mazlumların terör kurbanlarının ne mezhebine, ne dinine bakmadık. bakmayacağız. Yine menfur terör saldırıları karşısında canlarımız yitti. Etnik kimliğinin, kültürünün, mazhebinin siyasi görüşünün ne olduğuna asla bakmadık” bakmayacağız.”

‘İĞRENÇLİĞİN DANİSKASI’

“Bu ülkede ölen her can, bizim canımızdır. O bizim canımızdan bir parçadır. Acımıza acı katmaktadır. Bu ölümlerin siyasi istismar konusu gelmiş olması acımızı daha da arttırmıştır. Bu girişimleri, bu olayı sahiplenmek, hiçbirisi bizim dışımızdaki insanlar değiller. Hepsi bu milletin evlatlarıdır. Bu tek vatanın evlatlarıdır. Bu evlatlar arasında ölüm esnasında ayrım yapıyor olmak iğrençliğin daniskasıdır. Bunu söylemek zorunda olduğumuz için üzgünüz.”

‘HDP BU ORTAMI OKUYAMAMAKTA’

“Türkiye’de özellikle 15 Temmuz sürecinin ortaya koyduğu yeni siyaset ortamı içersinde hala HDP’liler bu ortamı okuyamamaktadırlar. Kendilerine yeni bir çıkış yolu bulmaya çalışmaktadırlar. Türkiye halkı tarafından reddedilmiş olmanın kendilerine daralttığı alanlarda yeni alanlar oluşturmaya çalışıyorlar. Böyle alanlar olması çok acıdır. Kendilerine hiçbir fayda sağlamayacaktır. Tarih bu tarz menfaat sağlayanlar ıolaylardan kınayacaktır. Onları hiçbir şekilde hayırl yad etmeyecektir.”

‘AMBULANS GELMEDEN ORAYA KOŞMALARI HAZIRLIKLI OLDUKLARINI İŞARET EDİYOR’

“DAEŞ olabilir de olmayabilir de hiçbir önemi yok. Her seferinde lanetliyoruz yaptıklarını. Bu olay örneğinde henüz DAEŞ tespitimiz yok. Farklı işbirlikleri içerisine girebiliyorlar. Bir borçlanma ilişklisine girebiliyorlar. PKK’nın işine gelebilecek eylem, DAEŞ’çi unsulara ihale edilebiliyor. Bu olay çok ilginç, henüz karanlık bir olay. Kimin yaptığına dair tespit yok. Şüphe biraz olağan şüphe gibi. Bulgular ve olayın yapılış mahiyeti, sonradan sahiplenme. Olayı provoke etmek için HDP’lilerle cenaze ortamını miting ortamına dönüştürmeye çalıştılar. Bu da net bir biçimde görüldü. Daha olaylar ambulans yerine gelmeden oraya koşmaları hazırlıklı olduklarına yönelik işaretler de veriyor. Olay bütün boyutlarıyla araştırılmaktadır. Hiçbir şey karanlıkta kalmayacaktır. Bu konuda herkes emin olmalıdır ki DAEŞ VE PKK arasında hiçbir fark yoktur. İpin ucunu takip ettiğinizde PKK, DAEŞ ve FETÖ çıkmaktadır. Terör örgütlerinin kimliği yok. Bir fark gözetmiyoruz.

Etiketler:
   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Diğer Haberler
   1234567
   Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : +90 212 963 1051 (pbx)