unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Doğan Yurdakul

Peki, şimdi sizi kim kandırdı?

28.11.2015 00:03

Ergenekon, Balyoz, Odatv davalarından uzun zaman sonra bizi kandırmışlar demiştiniz. Artık yargıyı ve emniyeti Cemaatçilerden temizlediniz,  sonra da ilhak ettiniz, AKPlileştirdiniz ve dikensiz gül bahçesi yarattığınızı sandınız. 

Dün gece yine iki gazeteci tutuklandı. Ortada suçu üstüne atacak kimse de kalmadı. Peki, şimdi sizi kandırdı? 

Can Dündar için televizyon ekranından haberi yapan bedelini ağır ödeyecek, onu böyle bırakmam demişlerdi. Acaba birkaç zaman sonra buna da, o televizyon kanalına sızmış  paralelcilerin montajı mı denecek? Yoksa promptera virüs sokmuşlar mı denecek? 

Gazeteci tutuklamaya bulunan bahane artık trajikomik olmanın bile ötesine geçti. Cemaatin bizi tutuklarken bulduğu bahane ETÖye (Ergenekon Terör Örgütü) yardım etmekti. ETÖ bitti, FETÖ başladı. Bütün Türkiyenin kim olduklarını ve görüşlerini bildiği iki ünlü gazeteci, Can Dündar ve Erdem Gül, FETÖye (Fetullah Gülen Terör Örgütü) yardım etmekten tutuklandı! 

Olay yerinde bulunan Barış Yarkadaş Halk TVde anlattı: Savcı, Can Dündar ile özel sohbetinde ben sizi tanıyorum, FETÖ ile ilginiz olduğuna inanmıyorum demiş.

Barış Yarkadaş duruşmada yaşananları anlattı:

Sonra duruşmaya çıkıp tutuklama talep etmiş. Bu bana şimdi firarda olan Savcı Zekeriya Özü anımsattı.

O da tutuklanacağını zaten bildiği sanıkla önce sohbet eder, sonra içeri girince tutuklama talep ederdi. Değişen birşey yok. Nöbetçi mahkemede de aynı şey olmuş. Yargıçlar, önceden verilmiş olan kararı sözümona müzakere edeceklermiş gibi çekilirler, salona hızla girer, yerlerine bile oturmadan tutuklandınız der, giderlerdi. Paralelciler gitmiş ama yargılama yöntemleri değişmemiş! Hadi buna da utançlarından diyelim. 

SEVGİLİ KARDEŞİM CAN, SEVGİLİ KARDEŞİM ERDEM
Sizler haber yapmanın değil, her gazetecide olması gereken cesaretin bedelini ödüyorsunuz.  Bizim için bu bir şeref madalyasıdır demeniz de bunun bir kanıtıdır.

Silivri uzak, Silivri soğuk, Silivri bir tecrit kampı. Ama oradan söyleyeceğiniz her sözün o yüksek duvarları delerek geçip dışarıda yankılanacağını bilin. Bu iktidar, orasını gazetecilerin basın özgürlüğü nöbeti tuttuğu bir yer haline getirdi. İktidarın şiarı bizim yalanımızı ortaya çıkaran her gazeteci bir gün Silivriyi tadacaktır oldu.

Olsun, arkanızda nöbeti devralmaya hazır bir sürü gazeteci var. Çünkü bizler halkın haber alma hakkını kimseye çiğnetmemeye kararlıyız. 

Can Dündar ve Erdem Gülün tutuklama kararının açıklanma anı:

 

Eğitim