unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Doğan Yurdakul

Sistem arızalı!

10.11.2015 21:42

Bankaya, notere, postaneye gidiyorsunuz, sistem arızalı! diyorlar.

Avukat dosya incelemek için UYAPa (Ulusal Yargı Ağı Bilişim Ağı) girecek, sistem arızalı! Eczaneden ilaç alacaksınız, sistem arızalı!

Elektrik, doğalgaz, su faturası ödeyeceksiniz, sistem arızalı!

Devlet dairelerine işiniz düşüyor, eskiden bugün git, yarın gel derlerdi, şimdi sistem arızalı, yarın gel diyorlar.

Elektrikler kesiliyor, neden? diye soruyorsunuz, Bakan sistem arızalı yanıtını veriyor.

Sert muhalefet yapan siteleri izlemek istiyorsunuz, bu siteye iletişim engellendi duyurusuyla karşılaşıyorsunuz.

Seçim yapıyoruz, sonuçlar Allaha değil, Yüksek Seçim Kuruluna ve SEÇSİSe (Seçim Bilişim Sistemi) emanet, hele bir de trafoya kedi girdiyse vay halimize!

Sistem, sadece seçim hilesi yapmak veya insanları terörist diye zindana tıkmak için sahte delil yüklemek gerekince arıza çıkarmıyor. Aslında Türkiye arızalı anlasanıza.

AKP MUHALEFETİ CAMBAZA BAKTIRIYOR

Tekerlek kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur sözünü doğrularcasına ve hırsızın hiç suçu yokmuşçasına herkes CHP ve HDP ve MHP hakkında bir sürü şey söylüyor.

Doğrudur, bu partilere söylenecek çok şey var.

Bence en önemli eleştiri de şudur: CHP, 7 Hazirandan sonra AKPnin ülkeyi yeniden seçim takvimi için koalisyon masalıyla oyaladığını anlar anlamaz masayı devirmeli ve bu tuzağı halka açıklamalıydı. 

HDP ise hangi terör eylemlerinin AKP derin devletinin işi olduğunu halka duyurmalıydı. Bunu yapmadılar.

Her zaman AKPnin yedek lastiği olan MHPye söylenecek birşey yok.

Ama, özellikle yandaş havuz medyasının işi gücü bırakıp bu partileri nasıl bölmeye çalıştığına bakarsanız, iktidarın neden bu konuyu sürekli  gündemde tutmak istediğini de anlarsınız.

Onlar gerçek sorunları gizlemek için gündem saptırmanın ustasıdırlar. Cambaza bak deyip medyasından muhalefetine herkesi muhalefet partilerine baktırıp cebimizdeki cüzdanı çalıyorlar.

Muhalefetin asıl sorunu, gündemi kendisinin belirleyeceği yerde, yapay gündemin peşinden koşmaktır.  

Nerede kaldı Deniz Feneri, nerede kaldı 15-27 Aralık?

Nerede kaldı Gezide öldürülenlerin kanı?

Nerede kaldı Diyarbakır, Suruç, nerede kaldı Ankara Gar Meydanı?

Cizreden sonra Silvandan da haber alınamıyor, 5 sivilin öldürüldüğü söyleniyor. Beyaz Toroslar hortladı, neredesiniz?

KENDİM ETTİM, KENDİM BULDUM

Askeri Casusluk, Şantaj ve Fuhuş adı verilen kumpas davası, vurdukça tozuyor. Bu davaya son olarak Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik de bu kumpasa eklemlendi.

Suçlamalara karşı Arınç, masum insanları paralel, FETÖ diye suçlayan bir çete türedi diyor.

Çelik ise Adalet Bakanımızla görüşüp iddianameyi isteyeceğim. Ortada tamamen asılsız, yalan bir iddia var. Rüyamda görsem böyle bir şeye inanmazdım diyor.

Çok geç!

Masum insanlar ETÖ (Ergenekon Terör Örgütü) üyesi olmakla suçlanırken ellerinizi oğuşturursanız, sıra size de gelir, rüyanızda görseniz inanmayacağınız şeyleri gerçek yaşamda görürsünüz. Kumpas büyür, ETÖnün başına bir F harfi getirirler, kendinizi içinde bulursunuz!

Üstelik cadı avının daha da genişleyeceği anlaşılıyor.

Saray uçağının kadrolu konuğu olan Yeni Akit gazetesi yazarlarından Abdurrahman Dilipak şunu yazıyor:  Bakın söylüyorum, AK Parti içindeki birtakım kişiler, AK Parti hükümetindeki her seviyedeki  bürokrat, belediyelerdeki, parti içindeki idari ve siyasi kadrolarla ilgili gözlemler yapıyorlar. Parti içindeki bu AKPliler (kendisi böyle yazmış!) ve kripto isimlerin tasfiyesi için yeni bir süreç başlatılacak. Bana göre, Beştepede de, bakanlıklarda da, üst düzey bürokratlar ve emniyet teşkilatı içinde kripto isimler olduğunu düşünüyorum (7 Kasım 2015).

 

 

Eğitim