• BIST 115.450
  • Altın 166,641
  • Dolar 3,9399
  • Euro 4,8592
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 13 °C
  • Adana 15 °C
  • Antalya 13 °C

Yurt'un asılsız manşetine bir yanıt daha

Yurt'un asılsız manşetine bir yanıt daha
Çalışanlarının alın terini ödememeyi 'hak' olarak gören, 'emek hırsızlığı' defalarca tescil edilmiş Yurt yönetimi, gazetecilik etiğiyle uzaktan yakından alakası olmayan bir yöntemle Merdan Yanardağ'a iftira atmaya devam ediyor.

Alacaklarının ödenmesi talebiyle dava açan gazeteci Merdan Yanardağ'a asılsız iddialarla saldıran Yurt, bugün de Yanardağ'ın gazeteden hiçbir alacağının olmadığını, üstüne üstlük Merdan Yanardağ'ın gazetenin patronu Durdu Özbolat'a borçlu olduğunu iddia eden bir yazıyı 'haber' diye yayımladı.

'BÖYLE ARSIZLIK GÖRMEDİM'

Alacakları mahkeme kararıyla tespit edilen Yanardağ ise aslı astarı olmayan iddialara resmi Twitter hesabından yanıt verdi. "Yurt'un patronu Durdu, "yavuz hırsız" misali bir de beni borçlu çıkarmış. Şaka gibi. Böyle arsızlık görmedim" diyen Yanardağ,  "Emek hırsızlarının yalanlarını mahkemede suratlarına çarpacağız" ifadelerini kullandı. 

durdu.jpg

MAHKEMEDE İSPAT EDİLECEK

Durdu Özbolat'ın elindeki Yurt gazetesini yalan ve iftira aracı olarak kullandığını belirten Yanardağ, ödendiği iddia edilen paranın gazetenin çeşitli harcamaları için kullanıldığını, bunu da mahkemede ispat edeceğini vurguladı. 

 

Yurt, bir süredir Durdu Özbolat'ın talimatıyla yapılan haberlerde Merdan Yanardağ'ı karalama kampanyası yürütüyor. Gazetenin manşetinden defalarca Merdan Yanardağ'ı hedef alan Özbolat'a gazetenin eski yazarları yazdıkları yazılarla ateş püskürmüş, Merdan Yanardağ'ın açtığı davada 'haklı olduğunu' ve şahitlik edeceklerini belirtmişlerdi. Durdu Özbolat ve Merdan Yanardağ arasında başlayan kavganın ardından 40'a aykın eski çalışan ortak bir açıklama yayımlayarak, Durdu Özbolat mağduru olduklarını belirtmiş ve çalıştıkları süre zarfında alacaklarının ödenmediği gibi, işten ayrıldıkları süre zarfında da kendilerine bir ödeme yapılmadığını belirtmişlerdi. 

İşte Durdu Özbolat'ın iddialarını bugüne kadar yalanlayanlar:

Nihat Behram: "Yurt Gazetesi patronunun hali 'yavuz hırsız' misali"

Durdu Özbolat'ın yalanlarına Ayşenur Arslan'dan yanıt

Gazetecilerden Durdu Özbolat'a 'tokat gibi' cevap

Asıl sen cevap ver Patron Durdu!

Atilla Akar: En büyük 'utanç' emek hırsızlığıdır

Şahit gösterdiği Derya Sazak, Durdu Özbolat için neler demişti?

Cüneyt Ülsever Özbolat'ın yalanları nedeniyle istifa etmişti

NOT: Yurt Gazetesi'nin 50'y akşın eski çalışanı, ücret ve tazminat alacaklarını vermeyen Durdu Özbolat ve Yurt yönetimi hakkında dava açmış durumda.

İlgili Haberler
Diğer Haberler
123456
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 ABC Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 963 1051 (pbx)