108MP ana kameralı telefonlar geliyor

108MP ana kameralı telefonlar geliyor

Akıllı telefonların profesyonel kameralar ile savaşında büyük bir adım atılıyor! Önümüzdeki yıl 108MP ana kameraya sahip akıllı telefonlar satışa sunulacak. İşte konu hakkındaki detaylar.

108MP ana kameralı telefonlar geliyor. Son yıllarda akıllı telefonların kameraları ciddi anlamda sınıf atladı. Özellikle ana kamera tarafındaki mercek sayısının arttırılması, ortaya muazzam işlerin çıkmasına zemin hazırladı. Örneğin Huawei’nin bu yıl satışa sunduğu P30 Pro, düşük ışıktaki çekim performansıyla bu işe gönül vermiş herkesi kendisine hayran bırakmıştı. Fakat görünen o ki bu sadece başlangıç.

Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan IceUniverse önümüzdeki yıl yani 2020’de 108MP ana kameraya sahip akıllı telefonların satışa sunulacağını iddia etti. Evet yanlış okumadınız, tam 108MP.

Şimdilik bu kamerayı kimin üreteceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Fakat geçmişe baktığımızda kamera tarafında bu teknolojiye sahip olan 3 şirket olduğunu görüyoruz. SamsungSony ve Huawei.

YouTube Premium servisi Türkiye’de açıldı: İşte detaylar

Zaten Samsung 64MP’lik bir kamera üretmişti. Üstelik çalışan bir modül. Fakat Sony cephesinden henüz bu tarafta bir adım gelmedi. Zaten okların Sony üzerine çevrilmesinin temel nedeni de bu. İddialara göre Sony, 108MP’lik kamerayı üreterek sektördeki rakiplerine de göz dağı vermek istiyor. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz. Şunun şurasında 2020 yılına çok bir zaman kalmadı.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR