Rize Emniyet Müdürünü öldüren kurşun meslektaşının silahından çıktı

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde, bugün saat 15.00 sıralarında silah sesleri duyuldu. Emniyet Müdürlüğü'ne çok sayıda ambulans sevk edildi. Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, polis memuru İ.H.Ş tarafından vuruldu. Verd,i saldırının ardından kurtarılamayarak şehit oldu. Saldırıda Personel Şube Müdürü ve 2 polisin daha yaralandığı öğrenildi.

Saldırgan polis memuru İ.H.Ş.

EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ŞEHİT EDEN POLİS GÖZALTINDA 

Edinilen bilgiye göre, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, beraberinde personel müdürü ile birlikte makamında tayini nedeniyle trafik polisi  İ.H.Ş ile görüştü. Talebi reddedilen trafik polisi, silahını çekerek Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'ye ateş etti. Saldırıda yaralanan Altuğ Verdi hayatını kaybetti. Olayı gerçekleştiren polis memuru  İ.H.Ş'nin gözaltına alındığı öğrenildi.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize Emniyet Müdürü'nün vurulmasına ilişkin, "Hastanedeler. İnşallah kurtarmak için doktorlarımız bir çaba ortaya koyuyorlar. Olayla ilgili derin ayrıntıyı arkadaşlarımız ortaya koyacaklar. Bakan yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz de Rize'ye hareket ediyor" dedi.

RİZE VALİSİ: YARALILARIN DURUMU NİSPETEN İYİ

Rize Valisi Kemal Çeber, silahlı saldırıya uğrayan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehit düştüğünü söyledi. Vali Çeber, "Yaralıların durumu nispeten iyi; ameliyata alındılar" dedi.

[Haber görseli]

RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ KİMDİR?

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. 

Ayrıca, İl Emniyet Müdürü Türkiye'yi ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Altuğ Verdi, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.

SOYLU, RİZE'YE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Soylu'nun, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehit edildiği silahlı saldırı dolayısıyla Rize'ye gideceği bildirildi.

BİNALİ YILDIRIM'DAN AÇIKLAMA

Rize Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen silahlı saldırıda şehit düşen Emniyet Müdürü Altuğ Verdi hakkında TBMM Başkanı Binali Yıldırım açıklama yaptı. Yıldırım şehit emniyet müdürü Verdi'nin bir dönem kendisinin korumalığını yaptığını belirtti.TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Şehit olan Emniyet Müdürü benim yakın korumalığımı da yaptı." dedi.

 

YAZARLAR