Çok Okunanlar

Üç çocuk genç kadına tecavüz edip, öldürdü

Nihat Genç, Bahçeli'yle yarışıyor: Çarpışma dizisinden tren kazalarının şifrelerini çözdü

'Müslüman yok' diyen müftü: Merhaba diyenler Hz.Muhammed'e hakaret ediyor

Yine tren kazası yine üstünü örtme yarışı: 9 kişi öldü, 46 yaralı

Fatih Portakal: Başıma bir şey gelirse...

Yalıda kadına işkence dehşeti

Sait Halim Paşa yalısındaki yapılan düğünde kıskançlık krizine kapılarak stajyer avukat sevgilisine kafa atıp yüzünü ısırdığı öne sürülen işletmeci Yağızcan Y. hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "yaralama" suçlarından 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması yapıldı.

Sait Halim Paşa yalısındaki yapılan düğünde kıskançlık krizine kapılarak stajyer avukat sevgilisine kafa atıp yüzünü ısırdığı öne sürülen işletmeci Yağızcan Y. hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "yaralama" suçlarından 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması yapıldı. 

Stajyer avukat Selin C.(25) ile işletmeci sevgilisi Yağızcan Y.(29) bir arkadaşlarının düğünü için 4 Ağustos'ta Ortaköy'deki Sait Halim Paşa yalısına gitti. Yağızcan Y.'nin yanından ayrılan sevgilisine "Sen neden benim yanımda değilsin" diyerek üzerine çullanıp yüzünü ısırdığı ve kafa attığı öne sürüldü. Düğünden beraber ayrılan çiftten Selin C.'ye şiddet takside ve gittikleri arkadaşlarının evinde de sürdü. Selin C.'nin rapor alıp şikayetçi olması üzerine Yağızcan Y. tutuklanmış ve hakkında kasten öldürmeye teşebbüs, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yaralama suçlarından 12,5 yıldan 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

HÜRRİYETİNİ KISITLAMADIM  

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne önceki gün görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Yağızcan Y. ile Selin C. ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın avukatı Hatice Boz da katıldı.  

Selin C. ile 6-7 aydır arkadaşlıklarının bulunduğunu belirten Yağızcan Y. kendisine yöneltilen hürriyeti yoksun kılma suçunu kabul etmediğini belirterek, "Aramızda bir tartışma yaşandı ancak ertesi gün benim evimde yeniden bir araya geldik. Hürriyetinden yoksun bıraksam tekrar bir araya gelmemiz söz konusu olmazdı"dedi. 

KISKANÇLIK KRİZİNE GİRDİM

Düğünde kıskançlık krizine girdiğini belirten Yağızcan Y., "Ortam gürültülüydü. O yüzden yakın planda yüksek sesle konuşuyorduk. Bir an kendime engel olamadım. Yüzünü ısırdım daha sonra kendisinden özür diledim.  Taksiye binerek arkadaşımızın evine gittik. evde aramızda itiş kakış yaşandı. Alkollüydüm, boğazını sıkıp sıkmadığımı hatırlamıyorum" dedi. 

SANIĞIN AİLESİ BASKI YAPTI İDDİASI 

Sanığın ailesinin baskısıyla şikayetten vazgeçtiğini belirten Selin C. ise sanığın yanında ifade veremeyeceğini belirtti. Mahkeme sanık ve izleyicileri salondon dışarı çıkardı. Yalıdaki düğünde yaşadığı dehşeti anlatan mahkeme heyetine anlatan Selin C.,  "Hiçbir neden yokken kolumdan çekti. 'Neden beş dakikadır yoksun' diyerek kafa attı, yüzümü ısırdı. Beni karanlık bir köşeye çekti. Bir kadın müdahale etmek isterken kalabalık toplandı. Kendisini linç edecekler diye korktum. Bu yüzden itiraz etmeden taksiye bindim. Arkadaşımızın evine giderken takside bana bir kaç kez vurdu. Eve gidince kendimi banyoya kitledim. Kapıyı yumrukladı. Sakinleşince dışarı çıktım. Eve gitmek istediğimi söyleyince boğazımı sıktı. 'Hiçbir yere gidemezsin' dedi. Nefessiz kaldım karnıma yumruk attı" dedi. 

ARABADA BEKLERKEN YÜZÜNÜN VE BOYNUNUN FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİ 

Sanığın evine giderken markete uğradıklarını kendisinin arabada yüzünün ve boğazının fotoğraflarını çektiğini belirten Selin C., "Evine gittik. Yaşadıklarımın etkisiyle ailemin yüzüne nasıl bakacağım diye tereddütte kaldım. Oradan ayrılarak hastaneden rapor alıp şikayetçi oldum" dedi.  

AİLE BAKANLIĞI DAVAYA DAHİL OLDU

Mahkeme Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın kamu davasına katılmasına, şikayetinden vazgeçen Selin C.'nin ise davaya katılma talebini reddetti. Mahkeme olay günü tarafların arkadaşlarının tanık olarak dinlenmesine ve sanığın tutukluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İlgili Haberler

3.Sayfa

Üç çocuk genç kadına tecavüz edip, öldürdü

3.Sayfa

Emniyet Müdür Yardımcısı otomobilinde ölü bulundu

3.Sayfa

İlişkiye girecekleri kadınları beğenmeyince gasp ettiler

3.Sayfa

Polis, 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açtı: Bir kişi öldü

3.Sayfa

Pancar toplama makinesine kafa derisini kopardı

3.Sayfa

Rize Emniyet Müdürünü öldüren kurşun meslektaşının silahından çıktı

3.Sayfa

İşçi taşıyan kamyon kaza yaptı: 30 işçi yaralandı

3.Sayfa

Öğrenci evindeki doktor cinayetinin arkasında kıskançlık krizi çıktı

3.Sayfa

'Yan bakma' kavgasında kalbinden bıçaklandı

3.Sayfa

Yola mazot döküldü, 15 araç kaza yaptı

3.Sayfa

İstanbul'da lokantaya silahlı saldırı

3.Sayfa

Adana'da taşlı sopalı kavga: 2 yaralı