Çok Okunanlar

Küba ordusundan Venezuela'ya destek açıklaması

'Yanlışlıkla faturanızı ödedik' deyip dolandırdılar

Adapazarı'nda, Mesut Sarıgül'ün kredi kartı bilgilerini kopyalayan dolandırıcıların, başkalarının faturalarını ödeyip bu kişileri arayarak, "Yanlışlıkla faturanızı ödedik" diyerek, para aldıkları ortaya çıktı.

Adapazarı'nda oturan Mesut Sarıgül, kredi kartından başkalarına ait faturaların ödendiğini cep telefonuna gelen mesajla öğrenince büyük şok yaşadı. Sarıgül, polise giderek, dolandırıcılarla ilgili şikayette bulundu.

Yapılan bir ödemeyi son anda iptal ettirdiğini belirten Sarıgül, "Bizim bilgimiz dışında kartımızı kullanmışlar. Borç mesajı geldi, biz de kontrol ettik. Kartımızın detaylarına baktık ve bir bakiyenin kullanıldığını gördük. Bunun hakkında suç duyurusunda bulunduk, bankaya da karakola da. 350 lira kullanmışlar, haricinde 10'ar gün arayla 400'er lira çekmeye çalıştılar ve biz bunu iptal ettik. Kartımızı ya bir ATM'den ya da bir marketten kopyalamışlar. Çünkü başka türlü kopyalama olanakları yok. Kartımızdan kullandıkları sistemle farklı kullanıcıların telefon faturalarını ödemişler. Yüksek miktarda kullanan telefon kullanıcılarının faturalarını ödeyerek, kredi kartındaki parayı nakde çevirmişler. Polis araştırıyor" diye konuştu. 

'FATURAYI BU ŞEKİLDE NAKDE ÇEVİRİYORLAR'

Mesut Sarıgül, dolandırıcıların uyguladığı yöntemi ise şöyle anlattı: 

"Kartımıza bir borç geldi. Biz de doğal olarak baktığımızda farklı bir numaranın borcunun ödendiğini gördük. Bu kişiyi aradım, jandarma emekli albay çıktı. Kredi kartı ile borcun ödendiğini söyleyerek, 'Paramızı iade eder misiniz?' diyerek, hesap numarası atmışlar. O da geri göndermiş. Kişi de mağdur, biz de mağdur. Parayı bu şekilde nakde çeviriyorlar. Yüksek tutarlı telefon numaralarını seçiyorlar. Kredi kartı kullanan herkes dikkatli olsun, en azından 2- 3 günde bir hesap hareket dökümüne baksın. Ne gitmiş ne gelmiş, buna baksınlar. Ufak ufak alıyorlar anlaşılmıyor." 

İlgili Haberler

3.Sayfa

Polis müdüründen Emniyet binasında intihar girişimi: Ağır yaralandı

3.Sayfa

AVM'de bıçaklı kavga: 3 yaralı

3.Sayfa

Bu numaradan arayan olursa açmayın!

3.Sayfa

Gece kulübündeki silahlı kişiler polisi alarma geçirdi

3.Sayfa

95 bin TL'sini e-Devlet sorgulaması ile kurtardı

3.Sayfa

'Miray bebeğe' öz annesinden çamaşır sulu işkence

3.Sayfa

Sevgililer Günü romantizmi faciaya dönüyordu

3.Sayfa

20'ye yakın araç birbirine girdi: Çok sayıda yaralı var

3.Sayfa

Bir ‘Mavi Balina' kurbanı daha!

3.Sayfa

Engelli kızına 6 yıl tecavüz etti, bebeklerini öldürdü!

3.Sayfa

Gece kulübü önünde silahlı kavga: 1 ölü

3.Sayfa

Şişli'de art arda iki silahlı saldırı: 1'i ağır 3 yaralı