'Hesap vereceksin tetikçi Küçük'

Bu platform üzerinden beni takip eden okuyucular az çok bilirler, yıllardır kaleme aldıklarım yüzünden FETÖ’sünden, PKK’sına, AKP iktidarının yandaş kalemlerinden kimi muhalif ikonlara, YAE’ci liberallerden, tetikçi kalemşörlere çok sayıda kesimin tepkisini aldım, birçok kez tehdit ve linç ortamına maruz kaldım. Ama hiçbiri zerrece umurumda olmadı, zira kaybedeceğim ne bir makamım ne şanım şöhretim, ne ana akım medyada şaşalı bir köşem veya televizyon programım, ne akademi dünyasında önüme açılan bir kapım vardı. Korksaydım zaten bunların büyük çoğunluğu illa ki bir yerde önüme ''fırsat’ olarak serilecekti, orası ayrı bir mesele. Genelde akademik çalışmalarımdan arta kalan zamanlarımda kaleme aldığım bu köşe yazılarını, zamanım açısından ''değerli’ olabilecek meselelere ayırmak istemişimdir yıllardır. Başlıktan tahmin edeceğiniz o ''malum’ şahıs yani Cem Küçük adlı kripto FETÖ’cüyü ise şu ana kadar vakit ayırabilecek ölçüde önemli bir mesele görmemiştim. Fakat, derler ya ''sinek küçüktür, mide bulandırır’ diye, an itibariyle bu şahsın bende yarattığı mide bulantısı, bu yazıyı kaleme almanın vaktinin geldiğini de gösteriyor.

Aslında kendisi hakkında muhalif medya kuruluşlarında da fazlaca yazı göremezsiniz, zira ilginç bir şekilde bu şahıstan korkulduğunu düşünmekteyim. Herkese ayar veren, ana akım basın kuruluşlarında çalışanları ''kovuldun’ veya ''tutuklanacaksın’ diyerek açıktan aleni bir şekilde hedef alan, hedeflediği kişileri televizyon kanallarından açıkça tehdit eden ve bütün bu hareketlerinden ötürü tek bir yaptırım dahi uygulanamayan birisinden korkulması, bakıldığı zaman çok da anormal bir durum olmasa gerek. Ama demiştim ya, korkacak bir şeyim yok, 2 gün önce yandaş medyaya satılan Hürriyet Gazetesi yazarları hakkında da ''sen kovuldun, sen kalacaksın’ gibi kestiği ahkamlardan sonra, bu kripto FETÖ’cü tetikçinin ipliğinin pazara çıkarılması artık elzem hale geldi.

Cem Küçük: 'ZEKERIYA ÖZ'ÜN CEMAATTEN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM'
Kendisinin kripto Fethullahçılığına dair şu ana kadar en önemli mücadeleyi OdaTV vermişti. OdaTV’nin Cem Küçük’e Haziran 2017’de sorduğu bazı sorular vardı; https://odatv.com/cehenneme-de-kacsan-pesini-birakmayiz-kucuk-kripto-cem-0606171200.html. Bakıldığı zaman bu kripto FETÖ’cünün, Fethullahçı yayın organı olan Timaş Yayınevi’nde 7 yıl çalışmış olması, yine Fethullahçıların gözdesi CIA’cı Graham Fuller’ın kitaplarını Türkçe’ye çevirterek kendi sahibi olduğu yayınevi aracılığıyla bastırması, 17-25 Aralık’tan önce ve daha da önemlisi FETÖ ile milat kabul edilen 17-25 Aralık’tan sonra dahi FETÖ’ye olan sevgisi zaten bu şahsın FETÖ ile olan bağının açık bir örneği. 17-25 Aralık’tan sonra FOX TV’de Fatih Portakal’ın sunduğu programda FETÖ’cüler için “Hiçbirimizin yapamadığı Hizmetleri yapıyorlar, alınlarından öpmek gerekiyor'' ifadelerini kullandığı ortaya çıktı. Üstelik Cem Küçük aynı programda Türkiye’nin FETÖ üyeliğinden aradığı ve yurt dışına kaçan Zekeriya Öz için de “Zekeriya Öz'ün Cemaatten olduğunu düşünmüyorum'' dediği anlaşıldı.( https://odatv.com/eee-hani-17-25-aralik-baz-alinacakti-bu-kriptonun-sozleri-ne-1412171200.html)

Bunlar OdaTV’nin haberleştirdiği ifadeler, fakat akabinde OdaTV’nin bu soruların devamını getirmediği ve Cem Küçük’ün kripto Fethullahçılığı’na dair iddiaların detaylıca incelenmediğini görüyoruz. Sebebi nedir bilmiyorum, ama bu noktadan devam edilmesinin bu kriptonun gerçek yüzünün ortaya çıkarılmasında büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Örneğin OdaTV’nin iddialarından birisi de kripto FETÖ’cü Cem Küçük’ün, FETÖ’cü polislerin hocası konumunda olan ve aynı zamanda Giresun Üniversitesi eski rektörü Halil İbrahim Bahar ile olan yakın ilişkisi. Öncelikle kim bu Halil İbrahim Bahar? Kendisi Polis Akademisi’nde sosyoloji dersi veren bir sosyolog. Doktorasını ise, İngiltere’de Fethullahçıların neredeyse üssü konumunda olan Leicester’da yapmış bir isim. Önce 2010 yılında Giresun Üniversitesi'ne rektör vekili atandı Bahar. Hemen ardından "Hocaefendinin icazetini alarak geldim, seçim formalite, Rektör olmaya geldim" diye akademisyenlerden oy isteyip sonunda rektörlük koltuğuna kurulan bir Fethullahçıyı izledi kamuoyu. Bu Fethullahçının akibeti ise, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası saklandığı bir delikte güvenlik güçlerince yakalanması olacaktı. Peki bu şahsın kripto FETÖ’cü Cem Küçük ile olan ilişkisi nedir? Öncelikle hemşehrilik hukuku var, her iki Fethullahçı da Giresun Eynesil’li ve her ikisi de gençliklerinde Zonguldak’ta yaşamışlar. 

OdaTV’ye göre bu şahısların sosyal medya üzerinden son derece samimi yazışmaları söz konusu, lakin o haberde bu yazışmaların Cem Küçük tarafından silindiği söyleniyor. OdaTV’deki arkadaşlar herhalde araştırırken çok ufak bir detayı atlamışlar, o da Küçük Cem’in silmeyi unuttuğu bir tweet’i. Bu tweet, bahse konu iki şahıs arasındaki yakın ilişkiyi ve Cem Küçük’ün FETÖ’cü şahsa gösterdiği yakınlığı gösteriyor;

10-003.pnghttps://twitter.com/cemkucuk55/status/466557763309809664. Bu internet dünyası ne kadar garip değil mi Küçük Cem! Her neyse, bahse konu tweet’te FETÖ’cü Halil İbrahim Bahar, gençlik yıllarında Zonguldak’taki maden bölgelerine dair anılarını anlatırken, kripto FETÖ’cü Cem Küçük ''ne günlerdi, değil mi Halil Abi’ diyerek, FETÖ’cü Halil Abi’sine sevgisini ve hürmetlerini iletiyor. Bu arada takvim yaprakları Mayıs 2014’ü gösteriyor, hani şu milat olan 17-25 Aralık 2013’den sonraki Mayıs 2014.

Bu kriptonun Fethullahçılığına dair bir başka haber ve belgeler serisi de Kayseri’den geliyor. Kripto FETÖ’cü Cem Küçük, Kayseri’deki FETÖ yapılanması hakkında sıklıkla köşe yazısı kaleme almıştı bir dönem, meğerse hesabı ve derdi başkaymış bu kriptonun. Kayseri’nin yerel haber sitelerinden birisi olan Kayseri Yerel Haber sitesinin 9 Kasım 2017 tarihinde yaptığı bir habere göz atmakta fayda var. Habere göre, Kayseri’ye yaptığı ziyaretlerde kaldığı 5 yıldızlı otellerin parasını Kayseri Ticaret Odası’nın hesabına ödettiriyormuş kripto FETÖ’cü Küçük Cem! Bunda ne var diyenler olabilir, ama bahse konu ödemeler yapıldığı vakitte dahi Kayseri Ticaret Odası Başkanı olan Mahmut Hiçyılmaz’ın 71 sanıklı FETÖ davasından yargılanıyor olması işin rengini değiştiriyor. “Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz gözaltında olduğu halde niçin istifa etmiyor? Ticaret Odası Üyeleri hala tırsıyor mu? Yazık!'' şeklinde twetler atan Cem Küçük’ün, otelde konakladığı zamanlarda Kayseri Ticaret Odası’nın özel indiriminden de faydalandığı ortaya çıkıyor. Bu haber linkinde Cem Küçük’ün FETÖ ile iltisaklı olduğu iddia edilen Kayseri Ticaret Odası ile olan yakın ilişkisi ve otel masraflarının KTO’ya ödetilmesinin hikayesi bütün belgeleriyle yayınlanmış; https://www.kayseriyerelhaber.com/ozel-dosya/iste-cem-kucukun-kayseri-seruveni-h19895.html.

Araştırmaya kalkılsa belki daha çok bilgi ve belge ortaya çıkar, OdaTV’de bahsedilen Cem Küçük’ün Zonguldak’taki FETÖ imamları ile olan ilişkileri, yine FETÖ’cü işadamları ile olan bağlantıları, ailesindeki bazı fertlerin FETÖ ile olan ilişkisi vs. vs. Kimbilir belki OdaTV veya diğer muhalif yayın organlarının elinde daha çok bilgi ve belge vardır bu iddialar hakkında. Ben kendi adıma, ulaşabildiğim açık kaynaklardan bu şahsın FETÖ ile olan iltisakını ve FETÖ üyeliğine dair açık bilgi ve belgeleri derleyerek bu yazıyı kaleme aldım, gerisi bu şahıstan korkmayan ve kendisini hukuka adamış ve hala cesur kalabilmiş Cumhuriyet Savcılarının işi. Kendi adıma ise bir korkum yok, zira bu kripto FETÖ’cü tetikçinin beni ''kovabileceği’ bir köşeye, bir TV programına, bir koltuğa veya makama sahip değilim. Ama kendisine sözüm olsun; benden korkabilir, zira hesap vereceği o oturduğu ''kaymak’ koltuklardan indirileceği güne kadar kendisinin ipliğini pazara çıkarmak için elimden geleni ardıma koymayacağım!..

 

YAZARLAR