Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’dan TRT’de AKP propagandası!

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın Kürtlere İstanbul seçiminde “tarafsız kalın” çağrısından sonra çok enteresan gelişmeler yaşanıyor. Anadolu Ajansı’nın Kürtçe biriminin PKK elebaşına sadece Öcalan demesinden sonra bir skandal da TRT Kurdi’de yaşandı. TRT Kurdi, Ergenekon ve Balyoz davalarında “gizli tanık” olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kumpas kuran Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı ekrana çıkardı.

Osman Öcalan’ın gizli tanıklığı ile yüzlerce Türk Subayı haksız yere suçlanmış, Osman Öcalan mahkemelerde gizli tanık olarak ifadeler vermişti. Osman Öcalan TRT Kurdi’de yaptığı açıklamada abisi Öcalan’ın İstanbul seçimi çağrısını tekrarladı.

Erdoğan: ‘Kürt de olsa o da insandır’

TRT Kurdi’nin yaptığı haber, “Abdullah Öcalan İmralı’da bir mektup yazdı ve mektubunda HDP İstanbul Seçimi’nde tarafsız olsun” diyerek başlarken mikrofon uzatılan Osman Öcalan, “Ekrem İmamoğlu ciddi bir mesaj vermedi Kürtler için. Elinden geldiğince Kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı. Osman Öcalan Kürtler için CHP’nin hiçbir projesi yoktur” dedi.

”CHP Kürtlere yakın değil olmadı ve sadece Türkleri ileri sürdü, tuttu. Kürtleri ciddiye almadılar ve hesap dahi edilmedi. Ve Kürtler hiçbiriyle sormadılar” diyen Osman Öcalan AKP’nin diline yakın bir söylem kullanarak CHP’yi suçladı ve Kürtlerin Öcalan’ı dinleyeceklerini iddia etti.

Erdoğan’ın ‘Kürt de olsa insandır’ sözlerine ilk tepki: “de” ve “da” hiç bu kadar ırkçı olmamıştı!

Osman Öcalan, “Kürtler Türkiye’den ayrılmak istemiyor ve kesinlikle düşman değiliz ne Türkiye’ye ne de Türklere. Türkiye iyi bir yer güzel bir yer. Bizim isteğimiz hep birlikte güzel bir yaşam sürmek. Kürtler bu seçimde kesinlikle aktör olmalı. Kürtler adına işler yapılıyor ve Kandil kendi meşruyetini kaybetmiş. Cemil Bayık ve arkadaşları Öcalan’ın bir çok defa doğruluğunu bir kenara bırakıp reddettiler ve kendi meşruyetlerini çıkmaza soktular. Onun için diyorum ki bu kesinlikle bir başkaldırış ve kesinlikle meşru değildir. Ve söyledikleri iyi de olsa kötüde olsa kesin olarakta meşru değildir. Kürtler hiçe sayamaz. Konuşmamızda da söyledim biz Öcalan’ı tanıyoruz. Her daim Kürtler Öcalan’ın söylediklerini her şeyden daha çok önemsiyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR