Apple 5G konusunda zora girdi

Apple 5G konusunda zora girdi

Akıllı telefon sektörü şu anda 5G teknolojisine odaklanmış durumda. Hali hazırda Huawei, Samsung, LG ve OnePlus gibi firmalar 5G konusundaki ilk adımlarını attılar. Pek çok üretici 5G modem tarafında Qualcomm ile el sıkışırken, Huawei ve Samsung gibi isimler ise kendi ürettikleri modemleri kullanmayı tercih ettiler. Bu da apple 5G konusunda zora girmesine neden oldu.

apple 5G modem konusunda en büyük sıkıntıyı yaşayan firmalardan biri oldu. Hali hazırda kendi modemini üretecek imkana sahip olmayan Cupertino merkezli şirket, resmen ortada kaldı.

Qualcomm ile mevcut dava süreci neticesinde ticari ilişkilerini noktalan Apple, 5G konusunda Intel’e bel bağlamıştı.

apple 5G

Kısa süre önce Apple’ın 5G modem ticareti konusunda Huawei ile el sıkıştığı ve Balong 5000 yongasını kullanacağına dair bazı haberler ortaya çıkmıştı.

Bu haberler geçtiğimiz gün en yetkili ağızlar tarafından yalanlandı. Çinli üretici tarafından yapılan açıklamada, Apple ile Balong 5000 konusunda herhangi bir temasın olmadığı dile getirildi. Yani Huawei basit bir şekilde Apple’a 5G modem satma gibi bir planlarının olmadığını açıkladı.

Şimdi Apple’ın önünde 5G için tek bir alternatif bulunuyor. O da Qualcomm. Zira şuanda Apple’ın 5G ihtiyacını karşılayabilecek Qualcomm harici başka bir seçenek yok diyebiliriz.

Game of Thrones 8. sezon karakterleri!

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR