Apple; iOS 13 güncellemesi ile iPad’e daha fazla ağırlık verecek

Apple; iOS 13 güncellemesi ile iPad’e daha fazla ağırlık verecek

Apple, Haziran ayı içerisinde düzenleyeceği WWDC 19 etkinliğinde yeni iOS sürümü olan iOS 13’ü tanıtacak. iOS 12 ile sistem performansına odaklanan Apple’ın iOS13 ile büyük çaplı yenilik sunmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Bugün ise Apple’a yakınlığı ile bilinen kaynaklar, iOS13 ile gelecek olan yeniliklerin bir bölümünü paylaştı.

Aktarılan bilgilere göre; iOS 13 ile birlikte karanlık tema seçeneği nihayet gelecek. iOS 10’dan beri dedikodusu dönen karanlık temanın artık gelmesi gerekiyor. Çünkü iPhone X, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modelleri OLED ekrana sahip. Karanlık tema ile OLED ekranlarda bataryadan tasarruf edilebilecek.

iOS 13

Bir diğer yenilik ise iOS’in fıtık eden ses göstergesi için olacak. Ekranın ortasında çıkan oldukça büyük olması ile insanı çileden çıkaran sesgöstergesinin, iOS13 ile minimalist bir yapıda olması mümkünse de ekranın üst bölümlerine konumlandırılması bekleniyor.

iOS13 ile ayrıca Apple, iPad modellerine ağırlık verecek. iPad Pro ile bilgisayarlara ve Xbox One S’e kafa tutan Apple, iOS 13 ile iPad Pro modellerine yepyeni özellikler ekleyecek. Muhtemelen oyun grafikleri için Metal 3 API‘ı da iOS 13 ile birlikte gelecek.

Piyasanın en iyi akıllı telefonu olmaya aday

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR