Apple sağlık sorunlarına yeni bir müdahale türü geliştirdi

Apple sağlık sorunlarına yeni bir müdahale türü geliştirdi

Apple sağlık tarafından yapılan hamlelere dikkatlice bakıldığında, genellikle kuruluşun bu alanında önemli bir aktiflik kazanmaya çalıştığı görülüyor. 2018 yılında Apple watch ürünleri için felç ve kalp durmasını daha önceden haber verebilen bir EKG uygulaması başlatılmıştı.

Amerikalı bir sağlık dergisi tarafından yayınlanan habere göre yapay zeka kullanan sanal asistanlar incelendi. Yapılan araştırmalarda Google Asistan ilaçların %92’sini anlarken, Siri %58’ini ve Alexa da %55’ini anlayabildi.

Şirket CEO’su Tim Cook, Apple tarafından sağlık alanında yapılan çalışmaların çok daha fazla artırılacağını ifade etmişti. özellikle de kişilerin EKG ve diğer profesyonel ölçümleri yapıldıktan sonra ortaya çıkabilecek hastalıkların önceden teşhis edilmesi planlanıyor. Her ne kadar Apple, sağlık uygulamalarının yeteneklerini öve öve bitiremese de tıp biliminin yerine geçemeyeceğini söyleyebiliriz.

En ucuz SUV modelleri Eylül 2019

Muhtemelen yakın bir zaman içerisinde çok daha farklı Apple sağlık uygulamaları ile karşı karşıya kalabiliriz. Peki sizce Apple yakın bir zaman içerisinde bu tür uygulamalarla müşteri memnuniyetini artırabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR