Apple’ın iPhone SE desteği sonlanıyor mu?

Apple’ın iPhone SE desteği sonlanıyor mu?

Bilindiği üzere Apple, eski modellerine çok fazla önem veren bir akıllı telefon üreticisi değil. Google gibi akıllı telefon üreticileri neredeyse bütün eski modellerine çeşitli güncellemeler getirirken, Apple bu konuda biraz daha temkinli davranıyor. Peki iPhone SE ‘de durum nasıl?

Gelen son sızıntılara göre Apple, bu konuda ( iPhone SE ) bazı düzenlemeler yapmayı düşünüyor. Şirketin eski akıllı telefonları çok ciddi bir yavaşlama göstermişken, yeni bir güncellemenin yapılması kullanıcılar tarafından son derece olumlu karşılanacaktır.

iPhone SE

Şirketin, gelecek ay gerçekleştirileceği WWDC 2019 geliştirici konferansı, önemli bir dönüm noktası olacak. Bu sayede akıllı telefon satışları düşen şirketin, nasıl bir yol izleyeceğini daha net bir şekilde göreceğiz. Ayrıca burada iOS 13 tanıtımı da yapılacak ve hangi cep telefonlarının bu güncellemeden yararlanacağı açıklanacak.

Gelen bazı sızıntılara göre Apple, bu konferansta iPhone SE desteğini sonlandıracağını söyleyecek. Ayrıca şirketin desteğini sonlandıracağı tek model de bu değil. Şirketin iOS güncellemesi ile birlikte; iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Mini ve orijinal iPad Air gibi ürünlerde de desteğini bitirmesi bekleniyor.

Apple ile ilgili gelen bu haberler doğruysa şirket, yakın bir zaman içerisinde yeni bir iPhone SE ürünü ortaya çıkarabilir. Şu an için bu konuda net bir değerlendirme yapılmasa bile, Apple’ın geliştiriciler konferansında pek çok ayrıntı kesinleşecek.

Yeni Avatar ve Star Wars filmleri vizyon tarihleri

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR