unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

17 Aralık soruşturmasının Savcılarından Celal Kara hakkında yakalama kararı

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, sanıkları arasında ABD'de tutuklanan Rıza Sarraf'ın olduğu davada 17 Aralık Yolsuzluk Soruşturmasını yürüten savcılardan Celal Kara hakkında, yurt dışına kaçtığı gerekçesiyle yakalama emri çıkardı.

'GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK'

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Savcı Celal Kara hakkında görevi kötüye kullanmak suçundan açılan davanın görülmesine Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nde devam edildi. Mübaşir duruşma başında davanın 31 müştekisinin isimlerini tek tek okudu. Rıza Sarraf'ın adının da okunduğu sırada duruşmaya gelen kimsenin olmadığı görüldü. Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kenan Zeybek, savunması alınması amacıyla hakkında zorla getirilme kararı alınan Savcı Celal Kara'nın adresinde bulunamadığını Anadolu Ajansı'na yansıyan haberlerde de sanığın yurt dışına çıktığının anlaşıldığını kaydetti. Savcı Zeybek bu nedenle sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmasını istedi.

Duruşmaya ara veren mahkeme heyeti aranın ardından kararını açıkladı. Mahkeme Daire Başkanı Bahri Demirel, sanığın yurt dışına kaçtığının savunması ve delillerinin alınması için hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verildiğini açıkladı.

DURUŞMA ERTELENDİ

Başkan Demirel duruşmaya gelmeyen Sanık Kara'nın avukatının mazeretinin kabulüne karar vererek duruşmayı 24 Nisan 2016 tarihine erteledi.

HSYK KARARIYLA AÇIĞA ALINMIŞTI

Cemaat yapılanması içinde olduğu ileri sürülen Savcı Celal Kara, HSYK kararıyla açığa alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Bilindiği gibi Ergenekon, Balyoz, Askeri casusluk ve 17-25 Aralık sonuşturmasını yürüten ve yargılamayı yapan savcı ve yargıçların bir bölümü yurt dışına çıkmış bir bölümü de tutuklanmıştı.

Özellikle Ergenekon ve bağlı davalarda tertip kurdukları, adil yargılama yapmadıkları, sahte delillerle suç isnat ettikleri, resmi evraklarda sahtecilik yaptıkları, adaleti yanılttıkları, insanların özgürlüklerini tehdit ettikleri ve devleti ele geçirmeye çalışan yasadışı örgüt üyeleri oldukları gerekçesiyle görevli polis mürülleri, savcılar ve hakimler hakkında soruşturma açılmıştı.

 



Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Güncel

Ankara'da fabrikada patlama!

Güncel

Eski 'kedicik'ten canlı yayında flaş itiraflar

Güncel

'Kedicikler' gözaltındayken bakın ne talep etti!

Güncel

AKP'li patrondan maaşlarını alamayan işçiler eyleme başladı

Güncel

FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasına operasyon: 35 tutuklama

Güncel

Kayıp engelli kıza cinsel saldırı iddiasına 9 gözaltı

Güncel

Aksaray'da iş cinayeti

Güncel

Aydın'da ambulans ile kamyonet çarpıştı: Yaralılar var

Güncel

Tetikçi Tezcan: Nefes alamayacaksınız, göreceksiniz!

Güncel

Muhtar, belediye başkanın eşi ve CHP İlçe Başkanı'nı vurdu

Güncel

İstanbul Üniversitesi'nden 'Botanik Bahçesi' açıklaması

Güncel

Kadınlara cinsel organını gösteren adam: Hacıyım