unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

3 ayda kaldıracağız dediler 15 senedir kaldırmadılar!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "AKP'nin kurduğu 58. Hükümetin programında TRT payı olarak bilinen verginin kaldırılacağı sözü verilmişti. Bırakın kaldırmayı, her gün yenisini koyuyorlar" dedi.

Gelirleri ve yayın politikası sıklıkla tartışılan TRT, cep telefonu satışında kendisine ayrılan payın arttırılmasıyla bir kez daha tartışmaların odağı haline geldi.

TRT’nin faaliyetlerini yakından takip eden Barış Yarkadaş, AKP’nin TRT’ye aktarılan elektrik payının kaldırılacağı sözünü verdiği o belgeleri açıkladı.

'3 AY İÇİNDE TRT PAYI KALDIRILACAK!’
3 Ocak 2003 tarihinde AKP tarafından yayımlayan 58. Hükümetin “Acil Eylem Planı'nda TRT’ye aktarılan elektrik payının 3 ay içinde kaldırılacağı taahhüt ediliyor. Aradan geçen 15 yıl içerisinde elektrik payı kaldırılmadığı gibi TRT’ye kaynak yaratılması için vatandaşın cebine daha faz la el uzatıldı.

 58. Hükümetin “Acil Eylem Planı'nda verdiği sözü belgesini yayınlayarak gündeme getiren CHP’li Yarkadaş, TRT’ye yeni kaynaklar yaratmak için hükümet tarafından yeni çalışmalar yapıldığını söyledi.

akptrtdetay.png

Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kamuoyuna açıkladığım bu belge AKP hükümetinin bir yalanını daha gösteriyor. 2003 yılının başında TRT’ye aktarılan elektrik payının 3 ay içinde kaldırılacağı ifade edilmiş. Aradan 15 yıl geçti. AKP hükümeti, bırakın TRT payını kaldırmayı, cep telefonu ve İPad'ten bile TRT için vergi toplamaya başladı. Halkımıza tam 16 yıldır yalan söylüyorlar.

Önceki hafta yaptığım açıklamada, dış yapımlara 753 trilyon aktarıldığını ortaya çıkardım. TRT'yi finanse etmek için cep telefonu ve İPad satışından alınacak yüzde 6'lık vergiyi Danıştay'a götürüp yürütmeyi durdurdum. Danıştay'a baskı yapıp kararı kaldırttılar. Bu yetmedi, vergi dilimini yüzde 6'dan yüzde ona çıkardılar.

Oysa iktidara gelirken, elektrikten alınan yüzde ikilik payı bile kaldıracaklarını vaad etmişlerdi. Birkaç gün sonra AKP'nin kuruluşunun 16. yılını kutlayacaklar... 16 yıllık yalanlarını yüzlerine vuruyorum ama utanmayacakları nı da çok iyi biliyorum.

Hükümetin megafonu rolünü üstlenen TRT sürekli zarar eden ve yandaşları besleyen bir çiftliğe dönüştü. Halkımızın bu gerçeği görmesini ve vergilerinin çar çur edilmesine itiraz etmesini diliyorum."?

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Ekonomi

Emlak Konut GYO'nun Genel Müdürü belli oldu

Ekonomi

Sigara tiryakilerine kötü haber!

Ekonomi

Benzine gece yarısından sonra zam!

Ekonomi

IMF, Türkiye için büyüme beklentisini açıkladı

Ekonomi

DİSK-AR İşsizlik Raporu'nu açıkladı: TÜİK yalan mı söylüyor?

Ekonomi

İşte AKP'nin yarattığı 'güçlü' Türkiye: Beş tarım ürünü dışında her şey ithal

Ekonomi

Emekçiye zulüm bitmiyor... O şirkette et kullanımı yasakladı

Ekonomi

Bütçede dev açık

Ekonomi

Altının gramı haftaya nasıl başladı?

Ekonomi

İşsizlik rakamları açıklandı!

Ekonomi

Fed'in 'yarı yıl para politikası raporu' açıklandı

Ekonomi

Merkez Bankası ve kamu bankaları damadına, TMSF Erdoğan'a bağlandı