darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

4 köyün tek ortaokulu yandaşa rant için mi kapatıldı?

Adana’da bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, dört köyüntek ortaokulunun yıkılarak, taşımalı eğitime geçilmesi kararına  tepki göstererek, “Bu okulun servis işi yapan yandaşlara rant sağlamak amacıyla kapatıldığı iddiaları doğru mudur? Bu işin takipçisi olacağım. Cankurtaran, okul kurtaran olacak' dedi.

Adana’da temaslarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Ceyhan İlçesi’ne bağlı Çataklı, Burhanlı, Bakırlı ve Burhanlı köylerini de ziyaret etti.

Dört köyün bugünlerde ortak bir sorunu bulunuyor. Köylüler,konum olarak dört köyün de ortasında yer alan ve ortak kullanılantek ortaokulun çürük olduğu gerekçesiyle yıkılarak taşımalı eğitime geçilmesi kararına hayli tepkililer.

img_3691.jpg

Şikayetlerini Cankurtaran’a aktararak yardım isteyen köylüler, Çataklı-Tatarlı-Bakırlı Ortaokulu olarak bilinen okulda 205 civarında öğrencinin eğitim gördüğünü ve yaklaşık 12 öğretmenin görev yaptığını belirterek, fiziki olarak sağlam olan okula çatlak var denilerek yıkım kararı verilmesine anlam veremediklerini söylediler. Kimi vatandaşlar, okula çürük raporunu veren bilirkişilerin AKP üyesi olduğunu iddia ediyor. Cankurtaran köylülerle birlikte okula gelerek incelemelerde bulundu.

“OKULA ÇÜRÜK RAPORUNU VEREN MÜHENDİSLER AKP ÜYESİ Mİ?'

Köy ziyaretinde Cankurtaran’a eşlik eden CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar çürük raporu veren bilirkişileri araştırdıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

“Biz CHP olarak bilirkişi istedik bu okulun yıkılmaması için ama tarafsız bilirkişiler istedik. Onlar çürük raporunu kendi şirketlerinde çalışan bilirkişilerden aldılar. Buraya çürük raporu veren mühendisler AKP yönetim kurulu üyeleri arasında. Tek tek isimlerini açıklayacağım. Okul, su, eğitim devletin asli görevleri. Gerekirse Milli Eğitim Müdürü bizim burayı yapacak gücümüz yok diyorsa biz CHP olarak yaptırmaya hazırız..Sayın Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cankurtaran da burada. O da konuyu Ankara’ya taşıyacak.'

img_3686.jpg

“CANKURTARAN, OKUL KURTARAN OLACAK'

Vatandaşları dinleyen Cankurtaran, okulun gerçekten iyi durumda olduğunu söyleyerek, “Bu okulda çatlak yok. Çatlak yandaşına rant kazandırmak için böyle şeyleri öngörüp yandaş firmalara para kazandırmaya çalışanların kafasında çatlak.  Bu işin takipçisi olacağım. Cankurtaran bu okul için okul kurtaran olacak' dedi.

img_3684.jpg

YANDAŞ SERVİSÇİLERE RANT MI SAĞLANMAK İSTENİYOR?

Konuyla ilgili bir değerlendirmelerini sürdüren Cankurtaran, “Bazı vatandaşlarımızın okulun kapatılması kararının Ceyhan merkezde taşımacılık işi yapan ve AKP’yle yakın ilişkide olan bazı servis sahiplerine rant sağlamak amacıyla yapıldığını iddia ediyor. Bu vahim bir iddia. Bu iddiayı dört köyde çok sayıda vatandaştan duyduk. O yüzden ben de bu iddiayı bir kez daha yetkililerce cevaplandırılması için tekrar ediyorum' diye konuştu.

img_3692.jpg

“BURADA TAŞIMALI SİSTEME GEREK YOK'

Cankurtaran, Anadolu’da bazı yerlerde öğrenci yetersizliğinden taşımalı sistemin olduğunu hatırlatarak, “Ancak burada ne öğrenci eksiği, ne güvenlik sıkıntısı ne de öğretmenlerin barınma gibi sıkıntısı yok. Aksine yeni yapılacak okulun olduğu yerde öğrenci yok. Buna karşın böyle bir okulun kapatılıyor olması köylülerin kuşkularının bir iddia olmaktan çok gerçek olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Yandaşlarına rant sağlamak noktasındaki hünerine diyecek olmayan AKP’nin böyle birşeye tenezzül etmeyeceğini bu ülkede kimse iddia edemez' dedi.

img_3693.jpg

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Cankurtaran, vatandaşların okulun kapatılmaması için gerekirse protestolara dahi hazırlandıklarını söyleyerek, “CHP ve şahsım bu sürecin takipçisi olacağız. Yetkililere sesleniyorum. Bir an önce bu yanlıştan dönün' diye konuştu.

 

İlgili Haberler

Güncel

'Köle değiliz' diyen 24 havalimanı işçisi tutuklandı!

Güncel

Adnan Oktar davasında karar çıktı

Güncel

Adana'da orman yangını

Güncel

Kebap dumanı konseri iptal ettirdi!

Güncel

Çavuşoğlu Fransa, Almanya ve ABD Dışişleri Bakanlarıyla görüştü

Güncel

Kebap dumanı konseri iptal ettirdi

Güncel

Servis bulunamayan öğrencilere imam hatip tavsiyesi

Güncel

Jokeyi üstünden atan at, yarışı ilk sırada tamamladı

Güncel

Şarbonlu olduğu iddia edilen gemiyle ilgili yeni gelişme

Güncel

Kayıp Sedanur hakkında flaş gelişme

Güncel

Balıkesir'de FETÖ şüphelisi emekli polise gözaltı

Güncel

İstanbul'da ulaşıma 'bir günlük' indirim