darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

5 şirkete daha kayyum atandı!


Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından aralarında iş adamı Büyük'ün de bulunduğu bir grubun Üsküdar Libadiye'deki "isimtescil.net" isimli iş yerinde, bir iş merkezinde, FETÖ/PDY'ye "himmet" adı altında finansal destek sağlamak için toplantılar yapıldığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma devam ediyor. Geçtiğimiz yıl başlatılan soruşturma kapsamında 12 Ağustos 2016 tarihinde şüpheli Büyük'e ait olduğu belirlenen İsim Tescil İnternet Teknolojileri A.Ş, İsim Tescil Bilişim A.Ş, FBS Bilişim Çözümleri Limited Şirketi, FBS Dijital A.Ş ile MCS Taşımacılık Organizaszyon ve Reklam Turizm Ticaret Limited Şirketi adlı 5 şirkete kayyum atanmıştı.

KAYYUMLAR 5 ŞİRKET DAHA TESPİT ETTİ

Atanan kayyumlar yaptıkları inceleme sonucunda şüphelilerle doğrudan ya da dolaylı olarak bağlantısı bulunan 5 şirketin daha olduğunu belirledi. Bunun üzerine soruşturmayı yürüten savcılık yeni belirlenen 5 şirket için de kayyum atanmasını talep etti.

HER SALI AKŞAMI TOPLANILARAK...

Talebi değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği kararında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Üsküdar'da faaliyet gösteren iş yerinde her salı akşamı toplanılarak terör örgütüne himmet, kurban bağışı, gazete ve dergi abonelikleri ile siyasi olarak neler yapılabileceği hususlarının görüşüldüğünün belirtilmesi üzerine mahkemeden arama, el koyma, inceleme kararı alındığını hatırlattı. Karada, bu kapsamda 1 Eylül 2015 tarihinde söz konusu şirkette arama yapıldığı belirtildi.

Soruşturma kapsamında FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı tespit edilen 5 şirkete daha önce kayyum atandığı ifade edilen kararda, şirketlerde yapılan incelemede şüpheli olan aynı şahısların doğrudan veya dolaylı olarak 5 şirketle daha bağlantısı olduğunun tespit edildiği anlatıldı.

SUÇ İŞLEMEYE DEVAM EDİLMESİNİN ÖNLENMESİ İÇİN

Hakimlik, soruşturmanın sağlıklı yapılabilmesi, delillerin yok edilebilmesinin önüne geçilmesi ve suç işlemeye devam edilmesinin önlenebilmesi için söz konusu şirketlere de kayyum atanmasının talep edildiğini belirterek, önceki şirketlere atanan kayyumların bu şirketlerde de yönetim kurulu yetkilerine sahip olacak şekilde atanmalarına karar verdi.

5 ŞİRKETE DAHA ÖNCEKİ KAYYUMLAR ATANDI

Sulh Ceza Hakimliği, önceki şirketlere atanan kayyumlar İmran Okumuş, Sezai Çiçek,Hüseyin Yaşar, Aytekin Karahan,Ertuğrul Erdoğan, İsmail Gülen ve Levent Küçük'ün yeni tespit edilen 5 şirket olan Enkay Ambalaj Sanayi ve Bilişim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi, Fins Bilişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Ölçü Bilişim Limited Şirketi, BS Bilgi Teknolojileri AŞ ile Dijital Arıtma Teknolojileri Dış Ticaret Limited Şirketi'nde yönetim organının tüm yetkilerini kullanmak ve yeni yönetim organının tüm yetkilerine sahip olacak şekilde görev almasına karar verdi.

TÜRKİYE'YE İADE EDİLMİŞTİ

Öte yandan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra yurt dışına kaçan iş adamı Abdullah Büyük, kaçtığı Bulgaristan'dan sığınma talebi reddedilerek Türkiye'ye 10 Ağustos 2016 tarihinde iade edilmişti. Büyük'ün emniyetteki işlemleri devam ediyor.
Arzu KAYA, İstanbul DHA
 

İlgili Haberler

Güncel

Askeri bölgede yangın paniği

Güncel

Şenyaşar ailesinden AKP'li Yıldız'ın MKYK'ya seçilmesine tepki

Güncel

Antalya'da iş cinayeti: Akıma kapılan işçi öldü

Güncel

AVM güvenliği direnişteki market işçilerine saldırdı, bir işçi yaralandı

Güncel

Bedelli askerlik için başvuru sayısı açıklandı

Güncel

FT'den Brunson ve Halkbank krizine ilişkin çarpıcı iddia: Anlaşmayı Erdoğan'ın daha fazla imtiyaz talebi bozdu

Güncel

'Yanaktan makas alma' sanığına hapis yolu

Güncel

İBB'ye göre İstanbul böyle 'huzur kenti' olmuş: Grev olmuyor artık

Güncel

Belediye 'Amerikan firmalarına ruhsat yok' dedi, Burger King'den 'Biz Amerikalı değiliz' açıklaması geldi

Güncel

AKP Kongresine katılan Bülent Arınç sitem etti: Bir karede bile yer almadık

Güncel

Nehirde kaybolan Batuhan'ın cansız bedeni bulundu

Güncel

AKP Kongresine ABD'den katılım!