Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

Buldan: AKP ile görüşeceğimiz tarih ve saati buradan açıklıyoruz!

AKP'ye anketlerden kötü haber: Hiç olmadığı kadar geride

Bir konkordato ilanı da Türkiye'nin en büyük hayvan işletmesinden

6 gazeteci, 25 Ocak’a kadar gözaltında tutulacak!

 

6 gündür gözaltında tutulana 6 gazetecinin, gözaltı süresinin 24 Ocak gününe kadar olduğu ortaya çıktı. 5 gün sonra avukatlarıyla görüşen gazeteciler, "Haber yapmaya daha büyük sarılın" mesajı gönderdi

Amed ve İstanbul’da yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 6 gazeteci, 6 gündür İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor. Gazetecilerin gözaltı süresinin 24 Ocak 2017’e kadar olduğu öğrenilirken, gazetecilerin avukatları, 5 gün sonra emniyete giderek, müvekkilleriyle görüştü. “Örgüt üyeliği' iddiasıyla gözaltına alındıkları belirtilen gazetecilerin avukatları, gazetecilerin emniyetteki işlemlerinin henüz başlamadığını ifade etti. Gazetecilerin morallerinin yüksek olduğunu dile getiren avukatlar, “Haber yapmaya daha büyük sarılın' mesajı gönderdiklerini söyledi.

"Yazmaya devam edin"

Gözaltındaki Dicle Haber Ajansı (DİHA) Haber Müdürü Ömer Çelikile görüşen avukat Özcan Kılıç, Çelik’in “Biz gazetecilik yapan insanlarız. Redhack üzerinden bizi kriminalize edip haksız yere gözaltında tutuyorlar. Neden suçlandığımızı dahi bilmiyoruz. Tüm arkadaşlara selamlar, yazmaya devam etsinler. Moralim yüksek. Darp izleri Adli Tıp Kurumu tarafından raporlandı' dediğini aktardı.

Okatan açlık grevinde

Etkin Haber Ajansı (ETHA) Sorumlu Yazıişleri Müdürü Derya Okatan’ın da gözaltına alındığı günden bu yana açlık grevinde olduğu kaydedildi.

25 Aralık’ta sabahın erken saatlerinde düzenlenen ev baskınlarında, DİHA Haber Müdürü Ömer Çelik Diyarbakır'da, DİHA muhabiri Metin Yoksu, eski Diken editörü Tunca Öğreten, BirGün Gazetesi Muhasebe Sorumlusu Mahir Kanaat, ETHA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Derya Okatan ve Yolculuk Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazıişleri Eray Sargın ise İstanbul’da gözaltına alınmıştı. Ardından Çelik, İstanbul’a getirilmişti.

İlgili Haberler

Medya

Gazeteci Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı

Medya

Kürşat Bumin hayata veda etti

Medya

Karar Gazetesi: Baskılarla karşı karşıyayız

Medya

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Medya

Akit'i 10 Kasım'da mide ağrısı tutuyor... Yine aynısını yaptı!

Medya

Ahmet Hakan: Ben seni hayli geç keşfettim Atam

Medya

2019 YKS tarihleri açıklandı

Medya

Gazeteci Sedat Sur'a hapis cezası verildi

Medya

Habertürk'te 'kadına yönelik şiddet' programına kadın düşmanı konuklar

Medya

Fatih Tezcan'dan medyayı karıştıracak iddia... Cevap gecikmedi!

Medya

Evrensel, Binali Yıldırım ve oğluna 10 bin TL tazminat ödeyecek

Medya

Turkuvaz Medya'da toplu işten çıkarma