unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

8 bin velinin imam hatiple mücadelesi!

Milli Eğitim müdürlüklerinin 'velilerden gelen talep’ açıklamasıyla ortaokulları imam hatiplere çevrilmesine velilerin tepkisi sürüyor. Son olarak 4. Levent’te yer alan İsmail Tarman Ortaokulu da imam hatip yapılmaya çalışılıyor. Üstelik, okulun imam hatip olmasını isteyen imza toplamı 30, karşı imzanın ise 8 bin olmasına rağmen henüz okulun dönüşümü için geri adım atılmış değil.

İsmail Tarman Ortaokulu velileri ise bugün okul önünde yaptıkları basın açıklamasıyla 8 bin imza topladıklarını, çevrelerinde 5-6 tane farklı imam hatip okulu olduğunu ve bunların sınıf mevcudunun 10-15 kişi olduğunu belirterek, okulun dönüştürme gayretinin akılcı bir davranış olmadığını kaydetti.

Okul önünde bir araya gelen veliler, açıklamasında, “Konaklar Mahallesi Sakinleri olarak mahallemizde bulunan İsmail Tarman Ortaokulumuzun İmam Hatip’e dönüştürülmek istendiğini öğrendiğimiz andan itibaren -yaklaşık 2 aydır- yetkililere bu düşüncelerinden vazgeçmeleri için kendilerine tüm mecralardan bakış açımızı ilettik. Gelinen noktada ilçe milli eğitime, il milli eğitime ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde bulunan siyasi partilere giderek konunun Veli’ler ve sakinler gözü ile Nasıl göründüğünü anlattık. Mahallemizde bulunan tek ortaokul olmasının yanısıra başarılı ve eğitim kalitesi yüksek olan bu okulumuzun inatla İmam Hatip yapılmak istenmesinin sebebini anlamakta zorlanıyoruz' dedi.

“Çevremizde 5-6 adet farklı İmam Hatip okulları olmasına ve onların sınıf mevcutları 10-15 öğrenci iken, bu sınıfları geliştirmek yerine herhangi bir gereksinim olmadığı , sınıf mevcutlarının 40-45 öğrencilik kalabalık bir okulu dönüştürme gayretinin bilimsel ve akılcı bir davranış olduğunu düşünmüyoruz' diyen velilerın açıklaması şöyle devam etti:

“İZİN VERMEYECEĞİZ'

Şunu bir kere daha ifade etmeliyiz ki ; hiç bir talep, ihtiyaç ve istek olmadan sadece ideolojik yaklaşımlar ile okulumuzun ve çocuklarımızın geleceğinin karartılmasana izin vermeyeceğiz. Veli’lerimiz ile birlikte sürdürdüğümüz okul nöbetine ve imza kampanyasına devam etmekteyiz. İmza sayımız 8000’i geçti. Yönetim kademesinde bulunanların bu imzaları görmezden gelme çabaları baskıcı ve ben söyledim oldu anlayışlarının boyutunu ortaya koymaktadır. Bu tavırları devam ettiği sürece bilinmelidir ki daha fazla kişiye ulaşmak ve dayanışmamızı ilçe çağından il çapına taşımak konusunda bir endişemiz yoktur.

Dolayısı ile bir kez daha yetkilileri bu düşüncelerinden vazgeçmeleri yönünde çağrı yapar ; Sayın Veli’lerimize desteğimizin İsmail Tarman Ortaokulumuzun İmam Hatip yapılması kararı geri alınıncaya dek artarak sürdüreceğimizi iletiriz.

Diğer yandan Eğitim-İş Sarıyer İlçe Temsilciliği’nden Alkoç Turan Başgönül de İsmail Tarman Ortaokulu’nun imam hatibe dönüştürüleceği bilgisinin velilere verilmediğini, 'ben yaptım oldu’ zihniyetiyle yapıldığını ve çocukların eğitim hakkının ellerinden alındığını belirterek, “Velilere, okulun imam hatip yapılması için 30 imza verildiği söylenmiştir. Buna karşılık imam hatibe dönüştürülme sürecine karşı çıkan velilerimizin ise yaklaşık 10 bin imza topladığı bilinmektedir. Ne yazık ki bu eğitim politikaları yüzünden artık tabir yerindeyse 'Yaraya basılacak tuz da kokmuştur’. Bunların derdi eğitim-öğretim değil, bunların derdi eğitim kurumlarını dinselleştirerek kendilerine arka bahçe yaratmaktır' dedi.

Kaynak: Yurdagül Uygun- SözcüÇok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'ye soruşturma!

İlgili Haberler

Güncel

Ahmet Altan'dan ilk cezaevi fotoğrafı

Güncel

Dilipak'dan Adnan Oktar uyarısı: Süreç yönetilemediği takdirde AKP'yi vurur

Güncel

FETÖ firarisi Akın İpek gözaltına alındı!

Güncel

HDP'li Buldan'dan 'terörist cenazesi' açıklaması

Güncel

Sahte altın için hırsızlık yaptı

Güncel

Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci gözaltına alındı

Güncel

KHK ihraçlarıyla ilgili flaş karar!

Güncel

Veresiyeyi kabul etmeyen kadın marketçi bıçakla yaralandı

Güncel

Malatya'da iki minibüs çarpıştı: 12 yaralı

Güncel

FETÖ'ye 'ankesörlü telefon' operasyonu

Güncel

Muğla'da traktör devrildi: 5 yaralı

Güncel

Taksiciden UBER sürücüsüne sopalı tehdit!