Çok Okunanlar

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Meteoroloji açıkladı: Kış mevsimi nasıl geçecek?

Gerici Akit'in skandal paylaşımı hakkında karar verildi!

8 yaşındaki çocuğu dişçi mi darp etti?

Tülay E., kızı İ.’yi sallanan süt dişini kontrol ettirmek için Merkez Osmangazi ilçesindeki Devlet Hastanesi Hürriyet Semt Polikliniği’ne götürdü. Küçük kızı yalnız başına içeriye alıp koltuğa oturtan doktor R.G., İ.E.’den ağzını açmasını istedi. 

Dişçiden korktuğu için ağzını açmayan İ.E.’ye, doktor R.G., iddiaya göre, “Bu dişi çekmek lazım, çektirmeyeceksen niye geldin' diye bağırdı, ardından da elindeki diş çekme aparatıyla yüzüne vurdu, kolundan tutarak oturduğu koltuktan yere fırlattı. Bunun üzerine Tülay E., İ.’nin yüzünde kızarıklık, kolunda morluklar ve tırnak izlerini görünce R.G.’nin odasına girdi. Doktor R.G. ile anne arasında tartışma çıktı. Tartışma esnasında R.G. iddiaya göre, “Madem kızın ağzını açmayacaktı niye getirdin' diyerek Tülay E.’ye de tokat attı.

DOKTOR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Avukat ve psikolog eşliğinde ifadesi alınan İ.E., “Annemle birlikte doktora gittik. Annem dışarıda kaldı, hemşire beni içeriye yalnız aldı, koltuğa oturttu. Doktor bayan ağzımı açmamı istedi, ben de canım acıyacak diye açmadım. Sonra bana otur dişine bakacağım mecbursun diyerek elindeki aletle bir şeyler yaptı, canım yandı acıyor diye yüksek sesle bağırdım, bunun üzerine bayan doktor elindeki alet ile önce ağız kenarıma, sonra alın bölgeme sert bir şekilde vurdu. Ben acı ile istemediğimi söyleyince oturduğum koltukta sol kolumdan tutarak dışarıya doğru fırlattı' dedi.

5844a791eb10bb2670172ac7.jpg

PSİKOLOG DA DOĞRULADI

Psikolog Özgün Baştürk Kahveci ise “Mağdur ile ifade öncesi yaptığım görüşmede ifadesi sırasında anlattığı gibidir mağdur yaşı itibariyle yer, zaman ve neden sonuç ilişkisini kurabilecek bilinçsel seviyededir' dedi. Tülay E. ve İ.E., Çekirge Devlet Hastanesi ve Adli Tıp Kurumu’ndan darp raporu aldıktan sonra savcılığa suç duyurusunda bulundu. Üzerine atılı iddiayı kabul etmeyen diş doktoru R.G. hakkında soruşturma başlatıldı. 

İlgili Haberler

Yaşam

Eser Yenenler hastaneye kaldırıldı

Yaşam

Demet Akalın, 'yüzü çökmüş' diyen takipçisine tepki gösterdi

Yaşam

AVM'lerden tişört, şal ve triko çalan köpek güvenlik kameralarına yakalandı

Yaşam

Sinop'tan dünyaya

Yaşam

Sıla tarafından darp edildiği iddia edilen Ziynet Sali'den ikinci açıklama

Yaşam

Güzin Abla'dan tecavüze uğrayan kadına: Sana ders olsun!

Yaşam

Köpeği için doğum günü partisi düzenledi

Yaşam

'Sosyal medyanın en nefret edilen kullanıcısı' ne kadar kazanıyor?

Yaşam

MasterChef'ten diskalifiye edilen Murat canlı yayında anlattı...

Yaşam

Boşanma partisinde gelinliğini patlattı

Yaşam

Boyu kısa bulunan Tom Cruise başrolden alındı

Yaşam

Oktay Kaynarca'dan ebeveynlere uyarı