unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

80 bin dolar verip cinayet işleyebilirsiniz

Kutup ayıları, yeryüzünde yaşayan en etkileyici, ihtişamlı hayvanlardan. Küresel ısınma nedeniyle kutuplardaki buzulların erimesi ve deniz suyu sıcaklıklarının yükselmesiyle, nesilleri tükenme tehlikesi karşı karşıya. Kutup ayılarının karşı karşıya olduğu tek tehlike iklim değişikliği ya da küresel ısınma değil: Bazı turizm şirketleri, Uzakdoğudan gelen zengin turistlere kutup ayıları öldürme fırsatı sunuyor!

Çin merkezli “I Love Hunting Club' (“Avlanmayı Seviyorum Klübü“) adı şirket, macera arayan zenginlere Kanada’daki kutup ayılarını öldürme fırsatı sunuyor. Daily Mail’in haberine göre, 80 bin dolar karşılığında kutup ayısı öldürecekleri bu macera için yaklaşık 100 Çinli iş adamı kayıt yaptırmış bile.

Seyahat paketi kan donduruyor! Uçak, konaklama, yabancılar için avlanma izni, kutup ayılarını takip ve yakalama hizmeti, ok ve yay, ayıları öldürmek için gerekli bıçak ve aletler; deri yüzme hizmeti, ayının derisinden elde edilecek halı; ve bütün bu cinayetin kaydedildiği bir DVD!!!! “Avlanmayı Seviyorum Klubünün' sahibi, Amerikalı avcılık uzmanı Scott Lupien, Çinli elitler arasında kutup ayısı derisine yönelik ciddi bir talep olduğunu söylüyor. Şirketinin seyahat paketinin, ayı derisinden elde edilmiş halı ithal etmekten çok az daha masraÛı olduğunu, ancak tüm avlanma tecrübesinin eşsiz olduğunu da ekliyor!

kutup.jpg

Kanada’da kutup ayısı avlamak yasal! Kanada’da kutup ayısı avlamanın hâlâ yasal olması; böylesi bir uluslararası turizm faaliyetine izin veriliyor olması ise tam bir skandal! 

Nesli Tehlike Altındaki Türler listesinde olmasına rağmen, kutup ayılarının sayısı bu sektörle birlikte daha da azalmış durumda. Ülke dışından gelen, av meraklısı zengin turistler Kanada’da her yıl yaklaşık 500 kutup ayısını öldürüyor! Bütün bu cinayet sektörünün Kanada hazinesi için ciddi bir gelir kaynağına dönüşmüş olması ise, avcılığın yasal olduğu ülkelerdeki tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor. (Kırmızı Tilki)
 Çok Okunanlar

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Eski AKP'li Osman Can'dan 'darbe' uyarısı

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

Torba yasada bedelli dışında 3 sürpriz madde daha!

Samsun: IŞİD'in Türkiye hücresi

İlgili Haberler

Yaşam

Annesini öldürüp çıplak halde sokağa çıktı

Yaşam

Cemaat namaz kılarken hırsızlar bakın ne yaptı

Yaşam

Muğla'da orman yangını

Yaşam

Hollywood yıldızı İstanbul'da...

Yaşam

Kobra yılanının ısırdığı Aref'e 24 tüp yılan serumu

Yaşam

Ormanda gördüğü ayıya 'Gel buraya oğlum' diye çağırınca...

Yaşam

Müslüm Gürses'e benzeyen taksici: Keşke onun yerine ben ölseydim!

Yaşam

Bu uygulamayı kullananlar dikkat! Para cezası var

Yaşam

14 bin yıllık ekmek tarifi bulundu

Yaşam

Otomobilin çarptığı baba ve kızı hayatını kaybetti

Yaşam

Amanos'taki yangın kontrol altına alındı

Yaşam

Düğünü için tekneyi karadan yürüttü