darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

Emeklilere maaş şoku!

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

80 yaşındaki İsa Sezek, ifadesi bile alınmadan 25 gündür gözaltında

Siirt’te evine yapılan baskınla gözaltına alınan 83 yaşındaki Hacı İsa Sezek 25 gündür emniyette tutuluyor. Sezek’in 22 yaşındaki kızı Ayşe Sezek babasının ciddi sağlık problemleri olduğunu belirterek “Annem 93 yaşında tam 25 gündür babamın yolunu gözlüyor' diyor. Sezek’in avukatı ise savcılıktan ve emniyetten bilgi alamamaktan şikayetçi.

?DUVAR'dan Hacı Bişkin'in hbaerine göre, Ayşe Sezek ilk olarak geçen yıl mart ayında gözaltına alınan babasının, denetimli serbestlik uygulamasıyla serbest bırakıldığını, 10 ay önce abisinin ve iki yeğeninin de siyasi gerekçelerle tutuklandığını, geçtiğimiz 14 Temmuz tarihinde ise 12 yaşında yeğeni Yusuf’un askerlerin açtığı ateş sonucu başından vurularak yaşamını yitirdiğini anlatıyor ve “İğrenç bir hayatın içerisinde yaşıyoruz. Artık böyle yaşamayı istemiyoruz. Babam kendi halinde biri onu serbest bıraksınlar' diyor.

anne-sezek-300x300.jpg

"80 YAŞINDA BİR İNSAN 25 GÜN NEDEN GÖZALTINDA TUTULUR?"

Babasının gözaltı gerekçesini bilmediklerini aktaran Ayşe Sezek, babasının arkadaşlarının da her akşam destek için evlerine geldiğini söylüyor: “Babamı Siirt’in yüzde 70’i tanıyor. Bizim ev akşamları dolup taşıyor. Babamın arkadaşları da en az bizim kadar kendisini merak ediyor. 80 yaşında bir insan 25 gündür neden gözaltında tutuluyor? Yaşlı insanlar biraz asabi olur. Ama babamın bu zamana kadar hiçbir asabiliğini görmedim. Bize karışmazdı. Yufka yürekli bir insandı. Kendi halindeydi. Bu ana kadar hiç kimseye zararı dokunmadı. Babam hayvancılıkla uğraşmayı severdi. Bazen ahıra gider hayvanlara bakardı. Fakat son zamanlarda babamın hastalığı ilerlediği için artık hayvanlarla da uğraşamıyordu. Onun yerine ben hayvanlara bakıyordum. Babam evimizin direğiydi. Şu an annemle birlikte babamın bir an önce serbest bırakılıp eve dönmesini bekliyoruz.'

İFADESİ BİLE ALINMAMIŞ

Sezek’in avukatı müvekkilinin 25 gündür gözaltında olduğunu hatırlatarak, “Savcılık ve emniyet 25 gündür müvekkilimin gözaltı gerekçesini açıklamadılar. Şu an Sezek’in ifadesi bile alınmamış' diyor.

İlgili Haberler

Güncel

Almanya'dan İnsani Yardım Vakfı yasağına onay çıktı

Güncel

Hakkari'de 2 PKK mensubu öldürüldü

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!

Güncel

Kesimden kaçan keçi, 3'üncü kattan bir vatandaşın üzerine düştü