darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

'AB-D Emperyalistlerinin kanlı katliam örgütü NATO ülkemizden defol!'

Halkın Kurtuluş Parisi Genel Merkezi NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'yi ziyaret edecek olmasına tepki gösterdi. 

HKP tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 20 Kasım Pazar günü Türkiye’ye geliyor. Dünya halklarının kanına bulanmış ayaklarını basacak topraklarımıza. Bu topraklar dünyanın zaferle sonuçlanan ilk ulusal kurtuluş savaşı olan Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mıza tanık oldu. Birinci Kurtuluş Savaşçılarının kanlarıyla sulandı. Zulme karşı hep mücadele etmiş, boyun eğmemiş bir halkın toprakları, ABD-AB (AB-D)Emperyalistlerinin kanlı katliam örgütünün temsilcileri tarafından kirletiliyor. AB-D Emperyalistleri ve onların yerli işbirlikçisi AKP’giller tarafından, acıların, Türk ve Kürt halkları arasında kanlı boğazlaşmaların yaşandığı bir diyara döndürüldü ülkemiz.

AB-D Emperyalistlerinin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile Ortadoğu’nun haritasını yeniden şekillendirdikleri artık en kör göze bile batarcasına apaçık ortada. Bölgemizde bu projeye şu anda direnen tek ülke Suriye ve onun Antiemperyalist Lideri Beşşar Esad.Irak, Libya, Suriye derken sıra Türkiye’ye geldi. Türkiye’nin de üçe bölünme, yani Yeni Sevr’e sürüklenme projesi hayata geçiriliyor şu anda.

Bu NATO Sekreteri Stoltenberg niye geliyor ülkemize?

Stoltenberg, 15 Temmuz sonrası Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan dolayı NATO üslerinde görevli Türk askerleri arasında iltica talep edenler olduğunu söylüyor. Bazı Türk askerlerinin, görevli oldukları üssün yer aldığı ülkelerden sığınma hakkı istediğini belirtiyor. Alman SWR yayın kuruluşu, Rheinland-Pfalz eyaletinin Kaiserslautern kenti yakınlarındaki Ramstein kasabasında bulunan NATO Üssü’nde görevli Türk askerlerinin Almanya’ya iltica başvurusunda bulunduğunu yazmıştı geçtiğimiz günlerde.

İşte Stoltenberg de Pazar günü İstanbul’a gelişini bu konuyla ilişkilendirerek, yapacağı görüşmelerde insan hakları meselesini gündeme getireceğini bildiriyor. 15 Temmuz’daki sözde “darbe' girişimi sonrası yaşananlara atıfta bulunarak, Türkiye’ye hukukun üstünlüğüne saygı duyması için çağrıda bulunuyor.

Bre namussuz, bre kanlı zalim!

Türkiye’de iki Şeriatçı-Ortaçağcı güç, AKP’giller ve Pensilvanya’lı İblis Fethullah Gülen tayfası arasındaki kanlı kapışmanın baş mimarı AB-D Emperyalistleri değil mi? Bu AB-D Emperyalistleri, NATO’nun bel kemiği, baş çekeni değil mi? NATO demek AB-D Emperyalistleri, özellikle de ABD Emperyalistleri, CIA demekdeğil mi?

Bu iki Ortaçağcı güçten birini, AKP’giller’i galip getireceğiz diye, yüzlerce kandırılmış ve masum insanın katline sebep olan AB-D Emperyalistleri değil mi? Onların kanlı katliam örgütü NATO değil mi? Türkiye’nin üçe bölünme sürecini hızlandırmak için siz tertipletmediniz mi bu kanlı kapışmayı?

Ergenekon, Balyoz operasyonlarıyla direnci ve onuru büyük ölçüde ayaklar altına alınan Türk Ordusu’nda kalan son direnç kırıntılarını da yok etmek için, siz tertiplemediniz mi?

Şimdi kalkmış güya uyarıyorsunuz, insan hakları diye.

Kimi?

İnsanlık düşmanlığında, vicdansızlık ve ahlaksızlıkta sizi aratmayacak bir iktidara, AKP’giller’e. Peh, gülünür buna ancak. Al gülüm ver gülüm oynaşmasıdır bu ancak.

Neden mi?

15 Temmuz sonrası yaşananlar sizin “insan hakları' anlayışınızın tıpkısıdır da ondan.

1952’de Türkiye’nin NATO’ya girişiyle birlikte kanlı katliam örgütü Kontrgerilla’yı Türkiye’de kuran NATO değil miydi? Üstelik sadece Türkiye’de değil, CIA desteğiyle NATO ülkelerinde, dünyayı Sovyetler Birliği’nin yaymakta olduğu Sosyalizm güneşinden esirgemek için kanlı katliam örgütleri kuruldu. Bu örgüt sadece Türkiye’de 12 Eylül Faşist Diktatörlüğüne gerekçe oluşturacak uygun zemini hazırlamak için 5000 insanımızın canına kıymıştır.

 ABD, Avrupa Birliği gibi emperyalist devletler, NATO gibi birlikler ve AKP’giller, Suudi Arabistan, Katar gibi emperyalizm uydusu devletler değil midir, bağımsız devletlere, hiç sebepsiz, namussuzca bahanelerle saldıran?

Ortadoğu’da işgaller yapıyorlar, devlet başkanlarını idam ediyor, linç ettiriyorlar. Ve ortalama 5 milyon civarında masum Müslüman insan hayatını kaybetti bu saldırılarda. Milyonlarcası yerinden yurdundan kaçıyor canını kurtarmak için. İşte 1 milyon 200 bin ila 1 milyon 250 bin arası Suriyeli Türkiye’de şu anda.

İşte NATO budur, ABD Emperyalistlerinin, AB Emperyalistlerinin kanlı katliam örgütüdür. Milyonlarca masum insanın katline sebep olmuştur, bilfiil katliamlar yaptırmıştır, yapmıştır. Bu kanlı örgütün eli, ayağı kanlı sekreteri Stoltenberg, ülkemiz topraklarına bugün suç ortağı AKP’giller’in misafiri olarak, elini kolunu sallayarak girebiliyor.

Ancak, zalimler er geç hesap verecek. Dünya halkları Ortadoğu’da da, dünyanın acılar içinde kıvranan diğer yerlerinde de uyanacak, örgütlenecek ve bu emperyalist haydutları, bütün uşaklarıyla birlikte Tarihin çöplüğüne, İnsanlık Tarihinde lanetle anılan diğer zalimlerin yanına gönderecek. 19.11.2016

HKP

Genel Merkezi

İlgili Haberler

Politika

İyi Partili Türkkan'dan ittifak açıklaması!

Politika

AKP'li yazarı isyan ettiren 'torpil' şartı

Politika

Erdoğan: Bizde kriz filan yok

Politika

Hulusi Akar'dan İdlib açıklaması

Politika

Can Ataklı, Brunson'un serbest kalacağı tarihi açıkladı

Politika

AKP'li belediye başkanının aracına silahlı saldırı

Politika

'Türk ordusu böyle itibarsızlaşıyor'

Politika

'Durun daha şirketler batacak, insanlar işsiz kalacak'

Politika

AKP'den ittifak açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: 24 Haziran gecesi iyi bir sınav vermedik

Politika

Türk vatandaşı olmak artık daha ucuz...

Politika

İyi Parti'den ittifak açıklaması