darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

AB Konseyi binasının arkasındaki çadır boşaltıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı AB zirvesinin yapıldığı AB Konseyi binasının arkasına, PKK'nın, Belçika yönetiminin izniyle kurulan çadırı boşaltıldı.

Ankara'daki terör saldırısından sadece 2 gün sonra AB Konseyi binasının hemen arkasına çadır kuran PKK'lılar, Türkiye'nin gösterdiği tepkinin ardından çadırı terk etmek zorunda kaldı. Çadır üzerindeki pankartlar kaldırılırken, polis de önlemleri artırdı.

Edinilen bilgiye göre, polis PKK'lılardan zirve boyunca çadıra gelmemelerini ve gösteri düzenlememelerini istedi.

Buna karşın sabah küçük bir grup, çadırın içinden aldıkları iki pankartla zirvenin yapıldığı konsey binasının önüne yürümek istedi. Ara sokaklarda polisin engelliyle karşılaşan PKK'lıların başka yoldan konsey binasına yakın bir yere gitmesine izin verildi.

1211681_620x410.jpg

Bir polis yetkilisi, PKK'lılara gösteri iznini Brüksel Belediyesinin verdiğini söyledi.

Erdoğan tepki göstermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale'de düzenlenen Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü törnelerinde yaptığı konuşmada, kurulan çadıra şu sözlerle tepki göstermişti:

"Belçika orada kalkıp onların paçavrasını dalgalandırmak  suretiyle çadır kurmalarına izin verebiliyor. Bunlar dürüst değil, samimi değil.  Bunlar ikircikli davranıyorlar. Bugün bayrağı indirmişler, posterleri  kaldırmışlar, kimi aldatıyorsunuz. Dürüst olun, samimi olun. Karşınızda aldanacak  bir Türkiye yok, bir Türk milleti yok. Bunu biliniz. Bunun adı teröre teslim  olmaktır. Bunlar teröre teslim oldular."

"İşte son örneğini geçtiğimiz Pazar günü  Ankara'da, Kızılay meydanında yapılan bombalı saldırıyla yaşadık. Masum  insanlarımızın arasına giren bir bombalı araç, 35 vatandaşımızın hayatına mal  oldu, çok sayıda vatandaşımızın yaralanmasına sebebiyet verdi. Terör örgütlerinin  maşa olarak kullandıkları, rahmetli Cengiz Aytmatov'dan ilham alarak 'Mankurt'  olarak nitelendirdiğim bu aşağılık varlıkların hainlikleri karşısında öfkeye  kapılmamak mümkün değil."

fft16_mf6752421.jpeg

"Ankara'da patlayan bombanın, şehrin göbeğinde  terör örgütü yandaşlarına şov yapma imkanının sağlandığı Brüksel'de veya  Avrupa'nın herhangi bir şehrinde patlamaması için hiçbir sebep yok. Bu açık  gerçeğe rağmen, Avrupa  ülkelerinin hala aymazlık içinde hareket ediyor olmaları,  mayın tarlasında dans etmek gibidir. Ne zaman mayına basacağınızı asla  bilemezsiniz. Ama bunun kaçınılmaz bir son olduğu da açıkça ortadadır."

İlgili Haberler

Dünya

Venezuela'da 5 sıfır atılan yeni para birimi yürürlükte

Dünya

Ermenistan'ın eski savunma bakanı hakkında 'devletlerarası arama kararı'

Dünya

Volkswagen 700 bin aracını geri çağırıyor

Dünya

'Türkiye ve İran savunma sanayisinde iş birliği yapabilir'

Dünya

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na canlı yayında saldırı!

Dünya

Pentagon'dan Türkiye açıklaması

Dünya

Dünya devi SodaStream'i satın aldı

Dünya

Ahmet Hakan'dan Brunson'a: Hemen Trump'ı telefonla ara!

Dünya

Koreli aileler savaştan 65 yıl sonra buluştu

Dünya

Dünyanın en dayanıklı alaşımı üretildi: 'Ekvator etrafında 500 tur drift yapabilirsiniz'

Dünya

ABD'den 270 kat küçük Hollanda dünyanın en büyük 2. tarım ihracatçısı

Dünya

Gemiden düşen kadın 10 saat sonra kurtarıldı: Şarkı söyleyerek hayatta kaldım