Çok Okunanlar

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

ABC'ye engelleme

ABC'nin IŞİD'in yayınladığı görüntülerde iki Türk askerini yakarak katlettiğine ilişkin haberi engellendi. IŞİD dün gece saatlerinde ellerinde esir tuttukları Fethi Şahin ve Sefter Taş adlı askerleri yakarak katlettiğini bir video yayınlayarak duyurdu. Videonun sosyal medyada dolaşıma sokulan videonun ardından resmi makamlardan açıklama gelmedi. Ancak Twitter, Facebook ve diğer sosyal mecralar yavaşlatıldı. 

HABERE ENGEL

Haberi yayınlayan gazetelere erişim engeli getirildi. ABC'nin haberi de hiçbir bildirim yapılmaksızın engellendi. Haber VPN vasıtası ile görüntülenebiliyor. 

İşte ABC'nin engellenen o haberi; 

IŞİD’in yayınladığı videoda Türk askerleri Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakılarak öldürülme görüntüleri yer alırken, El Bab’da rehin alınan Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran’ın başlarına kurşun sıkılarak öldürüldüğü belirtildi.

El Bab çevresinde IŞİD ile TSK-ÖSO arasındaki çatışmalar sürerken, örgütten bir vahşet videosu geldi. IŞİD'in ajansı tarafından yayımlanan görüntülerde, 2 Türk askeri yakılarak öldürülüyor.

19 dakikalık videoda, infaz görüntleri sonlara doğru yer alıyor.

Videonun sonunda iki IŞİD'li, Türkiye'yi tehdit ederek, askerlerin geri çekilmemesi durumunda bu görüntülerin devam edeceğini ileri sürüyor.

Yakılarak öldürülen askerler videoda kimliklerini açıklıyor. Askerlerden Fethi Şahin El Bab'da, Sefer Taş ise Suriye sınırında kaçırılmıştı.

TÜRKİYE'DEKİ MİLİTANLARA SALDIRI ÇAĞRISI

IŞİD'in yayınladığı videoda, Kıvanç Kaşıkçı ve Muhammed Duran'ın El Bab bölgesinde nasıl esir alındıklarına ilişkin görüntülere de yer verildi.

Videoda iki IŞİD'li terörist Türkçe konuşarak taraftarlarına Türkiye içinde saldırı çağrısında bulundu. Bu IŞİD üyelerinin Türkiye'den giden bir militanlar olduğu anlaşılıyor.

Bu tablo, daha birkaç yıl önce başta Gaziantep olmak üzere Güneydoğu'daki kentlerimizde IŞİD militanlarına konvoyla geşiç imkanı sağlayan, örgütlenmelerine göz yuman AKP iktidarının gerici-mezhepçi politikalarının nasıl felakete yol açtığını gösteriyor.

BİR YILDIR ELLERİNDE TUTUYORLARDI

Özel Kuvvetler Üyesi Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin, geçen 29 Kasım günü akşam saatlerinde Suriye'nin El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında Türk askerlerine saldıran IŞİD tarafından kaçırılmıştı. Asker Serter Taş ise br yılı aşkın süredir, 1 Eylül 2015 tarihinden beri IŞİD'in elinde eseir tutuluyordu.

İlgili Haberler

Medya

Serdar Cebe'nin yeni adresi belli oldu

Medya

Turkuvaz Medya'da çok sayıda kişiyi işten çıkardı

Medya

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Medya

Deniz Zeyrek'in yeni adresi belli oldu

Medya

Jet Sosyete dizisinde olay sansür

Medya

Fatih Altaylı, Adnan Oktar'a kızgın: Bana bir daha mektup yazma

Medya

Gazeteci Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı

Medya

Kürşat Bumin hayata veda etti

Medya

Karar Gazetesi: Baskılarla karşı karşıyayız

Medya

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Medya

Akit'i 10 Kasım'da mide ağrısı tutuyor... Yine aynısını yaptı!

Medya

Ahmet Hakan: Ben seni hayli geç keşfettim Atam