Çok Okunanlar

'Şarkıcı'dan Fatih Portakal'a tehdit: Seni elime bir verseler...

Bakan 'düzeltti': Makarna ve kömür dağıtmıyoruz, nakit dağıtıyoruz

Canan Karatay: Yüzde bin 500 kanıtlandı kanser yapıyor

İşte CHP'nin belediye başkan adayları!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na hakaret eden Süleyman Soylu tazminat ödeyecek!

ABD, Suriye jetlerini engellemiş, ordu bölgeye jet takviyesi yaptı!

Suriye ordusunun, Haseke'de Demokratik Suriye Meclisi'nin hakimiyetinde olan bölgeyi bombalamaya başlaması üzerine, ABD ordusunun bölgede konuşlanan özel kuvvetler birimleri mevzilerinden geri çekildi. ABD - Rusya yetkilileri arasında telefon trafiği yaşanırken Pentagon, Suriye'yi saldırıları durdurması konusunda uyardı.

ABD Savunma Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, bombalama sonucunda Amerikan askerleri bölgeden ayrıldı, ancak bombardımanda yaralanan Amerikan askeri olmadığı ifade edildi.

PENTAGON: GELİŞMELERDEN RAHATSIZIZ

CNN’in haberine göre Pentagon yetkililerinin 'fazlasıyla rahatsızlık duyduğu’ saldırı, Demokratik Suriye Güçleri’ne (QSD) bağlı Kürt ve Arap savaşçılara aylardır eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Amerikan askerlerinin de bulunduğu bölgede gerçekleşti.

ABD’DEN RUSYA'YA: NE GEREKİYORSA YAPARIZ

Pentagon Sözcüsü Jeff Davis’in ifadesine göre, bombardıman başladığında, yerdeki koalisyon güçleri Suriye uçağı ile radyo kanalı aracılığıyla irtibat kurmaya çalıştı fakat cevap alınamadı. Amerikan personeli, daha önce kurulmuş bir hat aracılığıyla derhal Rus yetkilileri arayarak, kimin ateş ettiğini öğrenmeye çalıştı. Rus tarafının, saldıranların kendileri olmadığını aktardığı, Amerikan yetkililerinin ise “saldırıların devam etmesi durumunda ABD kara kuvvetlerini korumak için ne gerekiyorsa yapacaklarını' belirttiği ifade edildi.

ABD jet uçaklarının hemen bölgeye gönderildiği ancak uçaklar ilgili mevzilere ulaştığında Suriye jetlerinin çoktan geri çekildiği kaydedildi.

Suriye Hava Kuvvetleri’ne ait iki adet SU-24 tipi savaş uçağının dört farklı Kürt hedefini vurduğu açıklanan taarruz hakkında Pentagon sözcüsü Davis, “durumun epey sıra dışı olduğunu' ve “daha önce de Suriye güçlerinin, niyetleri bu olmasa bile ABD güçlerini vurmaya çok yaklaştığı bir olayın yaşandığını' söyledi.

Davis, Suriye'yi gelecekte benzer hamlelerde bulunmaması için ikaz ederek, “Koalisyon güçlerine ya da ortaklarımıza müdahale etmeme konusunda uyarıyoruz' ifadesinde bulundu.

ABD savaş uçakları Suriye jetlerine engelleme yapmış!

CNN'nin ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) muhabiri Barbara Starr'ın bir Pentagon yetkilisinden aktardığına göre, bir gün önceki gerilimde ABD'ye bağlı 2 F-22 savaş uçağı, Haseke üzerinde uçan Suriye'ye ait 2 Su-24'e 1 mil boyunca engelleme yaparak geri çekilmeye zorladı.

cnn.png

Ordu bölgeye ek jet gönderdi!

Öte yandan kentte çatışmalar sürüyor. Al Masdar'ın haberine göre, Asayiş güçleri Neşve ve Guveyran bölgelerinden taarruza geçti. Ancak hava saldırı neticesinde saldırılar püskürtüldü.

Haberde, Suriye ordusunun Kamışlı'ya 6 jet daha transfer ettiği kaydedildi.

Öte yandan, Suriye Ulusal Güvenlik Bürosu Başkanı Ali Memlük'ün, müzakereler için Kamışlı'ya gittiği iddia ediliyor.

İlgili Haberler

Dünya

ABD'den Türkiye'ye Patriot satışına onay

Dünya

'Trump'ın Ortadoğu barış planının başarı şansı yok, doğar doğmaz ölecek'

Dünya

Rusya: ABD'nin INF'den çekilme kararı kesinleşti

Dünya

ABD, Uzay Kuvvetleri Komutanlığı kuruyor

Dünya

Belçika Başbakanı istifa etti

Dünya

Trump'ın eski ulusal güvenlik danışmanı hakkındaki karar duruşması ertelendi

Dünya

Trump Vakfı, yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle kapatılıyor

Dünya

-37 derecede soyunup, kepçenin uçunda sallandılar

Dünya

Yeni Zelanda, keyif amaçlı esrar kullanımının yasallaşması için referanduma gidiyor

Dünya

Elflerin varlığına nüfusunun yüzde 62'si inanıyor

Dünya

Yüzlerce geyik öldüren avcıya cezaevinde her ay ‘Bambi' izleme cezası

Dünya

Şi: Kimse Çin'e ne yapacağını dikte edemez